HIFI věž PANASONIC SA-AK520

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

HIFI věž PANASONIC SA-AK520

#1 Příspěvek od opravar13 »

zdravím vás,tuto věž jsem kupoval před 2 rokama.A těd se stala taková divná věc s ní.Když ji zapnu,tak sepne relé,ukáže se na displeji pár čárek.(displej ukazuje jen nějaké nesmysly,čárky,a tak.neukazuje třeba celé slovo nebo tak)a ihned po 3s relé vypne.A věž nekomunikuje.To musím zase stisknout tl. pro zapnutí,zase zapne relé a po 3s zase vypne.Nevím co se tomu mohlo stát.

měl jsem ji otevřenou,díval jsem se po studeňácích a nějaké jsem našel a opravil ale dělá to stále to samé.nemá někdo nějaký nápad prosím?

Původně jsem myslel jen,že jsou studeňáky u Displaje,ale tam nebyly a pak jsem si všiml,že vypíná po 3s spínací relé na zdroji.

neví někdo čím to může být??chyba zdroje?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nerobil si s tym "diskoteku"?

Uživatelský avatar
smudla5
Příspěvky: 124
Registrován: 13 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od smudla5 »

rnbw píše:Nerobil si s tym "diskoteku"?
Ne jen sem to normalne rano chtel zapnout a delalo to tohle.To myslis ze by to bylo zesilovacem?to snad ne ne?

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od fero7 »

smudla5 píše:To myslis ze by to bylo zesilovacem?to snad ne ne?
Ale nie, neboj sa.
Elektronika a zosilnovace zvlast vopred upozornia uzivatela s dostatocnym predstihom ze sa pokazia. Potom odpocitavaju cas do najblizsej zavady.
Takto jednoducho vies, ze ak sa napriklad telka pokazi v sobotu, tak si vopred kupis listky do kina.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#5 Příspěvek od cikan »

zdravím, tady je odkaz na full SM:

http://rapidshare.com/files/258686839/P ... P.rar.html

(stažení: klik na "free user", èekáš cca 35 sec, potom klik na tlè. "download")

Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

#6 Příspěvek od opravar13 »

fero7 píše:
smudla5 píše:To myslis ze by to bylo zesilovacem?to snad ne ne?
Ale nie, neboj sa.
Elektronika a zosilnovace zvlast vopred upozornia uzivatela s dostatocnym predstihom ze sa pokazia. Potom odpocitavaju cas do najblizsej zavady.
Takto jednoducho vies, ze ak sa napriklad telka pokazi v sobotu, tak si vopred kupis listky do kina.


diky ze reakci.Chapu.Spatne sem to pochopil :P .ale porad badam co se s tou vezi mohlo stat?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nieco sa tam pokazilo.

Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

#8 Příspěvek od opravar13 »

Dekuji moc uzivateli ,,CIKAN" za stránku.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od 555 »

tak jsem si na tu věž zase udělal čas.Měřil jsem diody,kondenzátory.ALe nenašel jsem nic co by to mohlo způsobovat. :( Pokažde ji zapnu,po dobu 3s se ukazuje na displeji neúplná grafika a po 3s vypne relé a dál nic.Mě to napadlo (Je to jen otázka-tak mě prosim nekamenjte)co by se stalo kdybych to relé překlenul aby bylo seplé pořád :?: Já vím že to relé se vypíná kvůli něčemu,ale mě zajímá co by se stalo kdybych ho překlenul.Jen mě to zajímá.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Mas od Cikana manual tak proc chces delat takove ptakoviny?

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od 555 »

Maskot píše:Mas od Cikana manual tak proc chces delat takove ptakoviny?

Jo to mám,ale na mém PC to jde otevřít tak,že nemůžu označit ten text a pak dát do překladače.ten manuál je samozřejmě v angličtině.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#12 Příspěvek od Maskot »

No to uz tu take bylo resene jak to udelat.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

555 píše:
Maskot píše:Mas od Cikana manual tak proc chces delat takove ptakoviny?

Jo to mám,ale na mém PC to jde otevřít tak,že nemůžu označit ten text a pak dát do překladače.ten manuál je samozřejmě v angličtině.
A ty si myslíš, že v tom textu máš napsané, co se bude dít, když to relé překleneš? Můžu tě ujistit, že není.
Co se bude dít je logické; bude pokračovat poruchový stav tak dlouho, dokud se nezničí další součástky. :wink:

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od 555 »

masar píše:
555 píše:
Maskot píše:Mas od Cikana manual tak proc chces delat takove ptakoviny?

Jo to mám,ale na mém PC to jde otevřít tak,že nemůžu označit ten text a pak dát do překladače.ten manuál je samozřejmě v angličtině.
A ty si myslíš, že v tom textu máš napsané, co se bude dít, když to relé překleneš? Můžu tě ujistit, že není.
Co se bude dít je logické; bude pokračovat poruchový stav tak dlouho, dokud se nezničí další součástky. :wink:

Já sem samozřejmě nečekal,že tam bude napsáno o tom relé :lol: ,ale děkuji

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Ta doba 3s by měla být dostatečná na to, aby jsi během ní postupně proměřil všechna napájecí napětí a jejich proudové zatížení a také jejich zvlnění(to je velmi důležité). Stahování manuálu bylo limitováno na 10 stažení, takže ho nemám. Ale takový postup bych volil. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“