bootovací flash

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

bootovací flash

#1 Příspěvek od mckvak »

Mám problém v notebooku mám visty a nechtěj svině pryč. Potřebuju si vytvořit bootovací flash ale nevím jak nato. Ještě by se hodilo jak mám nastavit bios aby mi ta flesh bootovala. :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Myslím že existuje verze hierens boot na flash. Staci jej rozbalit. A je tam pro tebe asi potrebný Partition magic.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

rezis píše:Myslím že existuje verze hierens boot na flash. Staci jej rozbalit. A je tam pro tebe asi potrebný Partition magic.
Existuje,vypálit na CD,v Biosu priority CD a po otevření vybrat potřebné úkony.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Tu to ma i s obrazkama http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk . A v BIOSu nemusis nastavit nic, staci, kdyz vyvolas BootMenu a nastartujes z USB.

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#5 Příspěvek od ujosvec »

Tak to jsem zvědav jak to podle tohoto návodu pude!
Já mam pouze skušenost s USB boot linux a mužu říct že to takhle jednoduché není.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#6 Příspěvek od mikollar »

prave ze to dost pripomina vytvaranie linux boot flash

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Logicky, kdyz to jede pres Grub.
http://cs.wikipedia.org/wiki/GRUB

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#8 Příspěvek od ujosvec »

Však o to právě jde.Ten postup je pro flešku která už má nastavený bootovací sektor.Většina flesh to však namá.Tak pro zajímavost jeden odkaz jak to udělat:http://www.cdr.cz/a/27332/2
a to ještě není jisté že ta fleška to pak bude podporovat.

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od mckvak »

tak tď nevim co mám teda dělat. Všichni jste mě trochu zmátli :D . Jak to je s tim linuxem je to jednoduší? Stačí mi kdfyž nabootuju z jakýhokoli media jakýkoli systém abych viděl vnitřní HDD notebooku, ale aby z něj neběžel systém.

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#10 Příspěvek od ujosvec »

Já na takové věci používam Ubuntu.Tady máš postup je 100pro funkční.Jen to načtení trvá dlouho.Záleží na flešce.Doporučuji co nejrychlejší pro zápis a čtení.Pokud je pomalá počítej caa 10min.Kdyby něco dej vědět. :wink:
http://www.pendrivelinux.com/usb-ubuntu ... l-windows/

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od mckvak »

ujosvec píše:Já na takové věci používam Ubuntu.Tady máš postup je 100pro funkční.Jen to načtení trvá dlouho.Záleží na flešce.Doporučuji co nejrychlejší pro zápis a čtení.Pokud je pomalá počítej caa 10min.Kdyby něco dej vědět. :wink:
http://www.pendrivelinux.com/usb-ubuntu ... l-windows/
stačí stáhnout hodit na flesh a nabootovat nemusí se nic převádět?

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#12 Příspěvek od ujosvec »

Stáhnout u904p.exe spustit a vytvoří složku U904p.Stáhnout Ubuntu 904 ISI a nakopírovat do adresáře U904p.Potom spustit U904.bat z adresáře a postupuj podle instrukcí.Bude to chtít písmeno flešky tak to nezkaz.Chvilku to zabere. :wink:

Uživatelský avatar
palo1129
Příspěvky: 102
Registrován: 21 říj 2008, 02:00

#13 Příspěvek od palo1129 »

mckvak píše:Mám problém v notebooku mám visty a nechtěj svině pryč. Potřebuju si vytvořit bootovací flash ale nevím jak nato. Ještě by se hodilo jak mám nastavit bios aby mi ta flesh bootovala. :D
Ako ti uz niekto poradil, chod na stranku Hiren's BootCD, mas to tam v podstate v 4 krokoch vysvetlene, pouzijes 2 programy a samozrejme install-subor Hiren's BootCD, nic zlozite a lahko si spravis boot flash disk, dokonca ten bude obsahovat aj Mini XP ktore, ked nabootujes z USB kluca, mozes si s HDD robit co chces. Mas tam hordu roznych programov ci uz pouzijes prostredie dos alebo WIN XP.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

www.slax.cz
nikdy nebyl probblem rozbalit na USB a spusti tm nejakou utilitku a je hotovo. Máme jich v praci několik jako testovacích
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od mckvak »

Chci tam dostat XP. Uz jsem si udělal bootovací flesh s os: ubuntu tak zítra to zkusím

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“