Simson S51 z 6V na 12V

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Simson S51 z 6V na 12V

#1 Příspěvek od miras269 »

zdárek baslířáci... koupil sem si sifona S51... jezdí skvěle, ale jediná muška co mě na tom štve, je těch 6V... jel sem po neosvětlený komunikaci a bohužel sem musel hodně pomalu a ve velkejch otáčkách abych nebrázdil příkopy.
Zajel sem se tedy zeptat do nejbližší mototechny, a tam mi řekl, že předělávat to nemá cenu, protože by to vyšlo hodně draho... cca 4000,- jako cívky samotný by vyšli asi na 900 kč, to by mě až zas tolik nebolelo, ale dát 2500,- jen za BLBOU rozvodovou krabičku to by mě už bolelo...neboť nejsem takovej 🤐, abych ty prachy za to dal.Tak sem si myslil, že bych si ji udělal sám doma.Přece by to vyšlo levnějc, když nějaký součástky mam zadáčo...
Myslil sem ( jestli by to teda šlo ) že bych zapalovací cívku a prostě celou zapalovací elektroniku nechal v 6V a zbytek ( tj. světelná/é cívka/y a dobíjecí cívka ) bych hodil do 12V.
Už sem jednou měl sedlo a nádrž dole, ale stejnak sem se v tom nevyznal, hrozná smět kabelů, a navíc předchozí majitel byl hovado, a ty kabely kopletně zamotal, různě pospojoval,tak je div, že to vubec všechno funguje.Ja ho chci přes zimu celej rozebrat a elektriku natahat nově.Vůbec nwm co všechno je do té "krabičky" zapojené.To je mi ostatně zatím jedno, na to budu hledět až při montáži nové elektriky.
Jestli by ste teda někdo našel někde to schéma na tu "krabičku" tak budu moc rád.Protože radši budu ve tmě jezdit pomalu jak moje babička s jedním okem a půlkou nohy, než solit 4 tácy.

díky všem kdo něco najdete,bo se mi nějak budete snažit pomoct.Zatím...

Uživatelský avatar
Dingos
Příspěvky: 61
Registrován: 11 črc 2009, 02:00

#2 Příspěvek od Dingos »

Ten simson má akumulátor?

Jinak na internetu se dá najít zkratový regulátor i pro jednu "fázi" akorát netuším jestli by to byla ta správná cesta, to jest jak původně je u Simsona omezováno napětí či proud.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

No takhle , jen ty usměrňovací můstky za sebou a zkratový regulátor na 13,5V. Idea na foru , dej zkratový regulátor a trochu si počti . http://www.simsonviglu.cz/?sekce=elektrika&clanek=13

Uživatelský avatar
duan
Příspěvky: 76
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: na sever od Boskovic

#4 Příspěvek od duan »

Prvně se podívej jaká je v předním světle žárovka.Pokud je tam 35W/35W,tak tam dej 25W/25W.Měl jsem ten samý problém.Jinak jestli budeš předělávat celou elektriku,tak hodně štěstí.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Simsona som prerábal veľa krát.Elektrika je celkom jednoduchá nemusíš sa báť choď do toho. Ja som to tiež tak vždy riešil po "majiteloch jak hovado" vytrhal som všetky káble a všetko na novo. Ak by si potreboval nejaké schémy mám originál pre všetky Simáky tak sa ozvy na SZ. Ja ináč kupujem všetky krabičky v Maďarsku a aj náhradné diely tam to výjde lacnejšie.
U nich tam jazdí hejno simákov asi tam majú hniezdo :lol:

gu-50

#6 Příspěvek od gu-50 »

cívky si myslím pøevineš s trochou peèlivosti i na kolenì, a jestli myslíš tu zázraènou krabku s tyristorem za dvacku zalitou humusem tak na tu najdeš schéma kdekoli na netu.. je to vlastnì kondenzátorové / tyristorové zapalko.. tzn tyristorem spínáš nabitý kondík proti induèce a zemi..

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“