color 445 - nejde zvuk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

color 445 - nejde zvuk

#1 Příspěvek od jaroslavp »

Zdravím všetkých a zároveň vás prosím o pomoc pri oprave televízora COLOR 445, na ktorom nejde zvuk. Koncák je OK a v repráku počuť zvuk veľmi slabulinko (všetko ostatné funguje normálne). Telka sa tvári, akoby bola vo funkcii MUTE. Z výstupu SCART ide zvuk v pohode. Z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku U=0V, do koncáku ide U=2,8V. Každá rada dobrá - Vopred ďakujem! Jaro.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od sasaopravar »

Tak aspoň viš že zvuk se ztraci před koncakem.Hledej.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#3 Příspěvek od jaroslavp »

sasaopravar píše:Tak aspoň viš že zvuk se ztraci před koncakem.Hledej.
Asi si ma zle pochopil - zvuk ide až do koncáku, ale z koncáku ide strašne potichu, ako po povele MUTE. OSD funguje a ukazuje správne. Koncák je napaťovo riadený a z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V a do koncáku je U=2,8V takže preto ide repro potichu, ale príčinu som nenašiel. (žeby procesor ???). :roll:

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

V jakém stavu je samotný reproduktor? Není rozpadlá membrána? Taky jsem měl u jedné špatný konektor na sluchátka.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Mirda píše:V jakém stavu je samotný reproduktor? Není rozpadlá membrána? Taky jsem měl u jedné špatný konektor na sluchátka.
Také jsem chtěl na tento příspěvek takto zareagovat,že může být vadný reproduktor.
Jenže když napsal toto:
z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V
Snad je to měřeno na správným pinu.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od sasaopravar »

jaroslavp píše:Asi si ma zle pochopil - zvuk ide až do koncáku, ale z koncáku ide strašne potichu, ako po povele MUTE. OSD funguje a ukazuje správne. Koncák je napaťovo riadený a z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V a do koncáku je U=2,8V takže preto ide repro potichu, ale príčinu som nenašiel. (žeby procesor ???). :roll:
No jo,pochopil jsem to blbě :? pravda.
Jsou tam dva KC238,co se s nima a okolo nich se děje?

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od silio »

Reprák nebude vadný,keď píše,že cez scart ide zvuk normálne.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#8 Příspěvek od sasaopravar »

silio,to neni jak mysliš,taky mě to zmatlo
jaroslavp píše: Z výstupu SCART ide zvuk v pohode.
jaroslavp ma na mysli zvuk ze scartu ven že jde v pohodě.Na 7 noze koncaku napěti se nereguluje-v tom je problem.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »

Jj,máš pravdu,zle som to pochopil.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#10 Příspěvek od jaroslavp »

otakarv píše:
Mirda píše:V jakém stavu je samotný reproduktor? Není rozpadlá membrána? Taky jsem měl u jedné špatný konektor na sluchátka.
Také jsem chtěl na tento příspěvek takto zareagovat,že může být vadný reproduktor.
Jenže když napsal toto:
z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V
Snad je to měřeno na správným pinu.
Merané je to na pine č.2 PCA

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#11 Příspěvek od jaroslavp »

sasaopravar píše:silio,to neni jak mysliš,taky mě to zmatlo
jaroslavp píše: Z výstupu SCART ide zvuk v pohode.
jaroslavp ma na mysli zvuk ze scartu ven že jde v pohodě.Na 7 noze koncaku napěti se nereguluje-v tom je problem.
PRESNE TAK

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#12 Příspěvek od jaroslavp »

sasaopravar píše:
jaroslavp píše:Asi si ma zle pochopil - zvuk ide až do koncáku, ale z koncáku ide strašne potichu, ako po povele MUTE. OSD funguje a ukazuje správne. Koncák je napaťovo riadený a z procesora PCA pri pridávaní a uberaní zvuku je U=0V a do koncáku je U=2,8V takže preto ide repro potichu, ale príčinu som nenašiel. (žeby procesor ???). :roll:
No jo,pochopil jsem to blbě :? pravda.
Jsou tam dva KC238,co se s nima a okolo nich se děje?
VŠETKO OKOLO JE OK

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#13 Příspěvek od jaroslavp »

Uvažujem, či nebude chyba niekde okolo TDA4504, keďže má na starosti aj útlm zvuku pri ladení a absencii signálu (Alebo sa mýlim ?), ale hlavne by som chcel poznať proces po stlačení tlačítka MUTE. Ďakujem.

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od zajemce »

Kdybys trochu uvažoval,tak by jsi věděl,že pokud ti jde signál ze scartu,tak musí jít i na konc.IO TDA1013B.Otázka zní,jestli je na šp.7 toho TDA napětí,které reguluje hlasitost.Pokud ano,tak je špatný konc.IO.Regulace napětí hlasitisti je ze šp.39 procesoru.TDA4504 je mimo hru.

Uživatelský avatar
jaroslavp
Příspěvky: 44
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00

#15 Příspěvek od jaroslavp »

zajemce píše:Kdybys trochu uvažoval,tak by jsi věděl,že pokud ti jde signál ze scartu,tak musí jít i na konc.IO TDA1013B.Otázka zní,jestli je na šp.7 toho TDA napětí,které reguluje hlasitost.Pokud ano,tak je špatný konc.IO.Regulace napětí hlasitisti je ze šp.39 procesoru.TDA4504 je mimo hru.
čítal si tento príspevok od začiatku? - asi nie! A medzi nami - na 39 je SCL.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“