Rozdeleny HDD, posledni log. jednotka nejde naformatovat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

rnbw píše:Pozor, RAID nie je zaloha!
Jak kterej, RAID1 je zrcadlení, což je záloha 1:1.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

Zaloha to nie je. Nechrani pred chybou pouzivatela (zmazanie dat), chybou OS (poskodenie filesystemu).

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

rnbw píše:Zaloha to nie je. Nechrani pred chybou pouzivatela (zmazanie dat), chybou OS (poskodenie filesystemu).
Před blbostí uživatele nechrání žádná záloha. RAID1 je záloha pro případ HW selhání disku.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PotPalo »

Treba mať dva externé disky: prvá záloha a druhá záloha. Potom striedavo zálohovať na jeden alebo druhý.

Inak scandisk vo Windows XP je asi iba na parádu, čo sa tvári, že niečo robí: poškodily sa mi údaje na SD karte s foťáku. XP scandisk nenašiel žiadnu závadu, pritom na karte ostali iba 4 fotky, ostatných 150 bolo v prd*li. Na karte boli priečinky a súbory s hatmatilkou namiesto názvu... Scandisk vo Windows 98 ihneď zistil poškodenú FAT a všetko opravil. Fotky som zachránil.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od robo »

Ted jdu sehnat disketu pro vytvoreni bootovaci diskety win98. Jen mi vrta hlevou jestli scandisk ktery spustim s te diskety, uvidi disky v NTFS. Ja bych rekl ze ne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Samozrejme, ze nie. Scandisk vo Windows 9x/ME vie robit iba s FAT12/16/32.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od robo »

Takze nemusim shanet disketu. Mam taky takovy dojem ze chkdsk ?: /R je nanic. Jednotky jsem tim projel ale chyba zadna. Nejsem schopen dojet do konce HD Tune. Nelze zapisovat na jednostku. Existuje nejaka alternativa co premapuje chybne casti na disku ? Zatim jsem totiz bezchybny starsi disk nenasel. Tedy mel jsem moznost koupit 2ks starsich hdd, dve 40, a ani jeden neni bez chyb. Mam 3.2GB disk bez chyb. Stim se ale muzu jit akorat obesit.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od robo »

Ted jsem sehnal HDD Regenerator. A svete div se. Po dokonceni operace jsem spustil HD Tune. Benchmark. Ten jsem nebyl schopen dokoncit. Read Error. A ted to dojelo v pohode az do konce. Tak to cumim. Tak to je bomba. Da se predpokladat ze chybne sektory ktere tam byli nevznikly naraz , ale postupne. Takze to asi tim HDD Regeneratorem tu a tam projedu. Kdyz nic tak pro sichr. :hool: :party:


Edit. Projeto Hd Tune ErrorScan. Je to OK. 0 Chyb.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ten HDD regenerator robi citanie celeho disku a ked narazi na necitatelny sektor, tak sa ho pokusi prepisat. Disk na to reaguje tak, ze bud sa sektor prepise a je OK alebo sa realokuje na ine miesto. Pocet tych realokovanych sektorov zistis prave zo SMARTu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od robo »

Po radosti nastalo zklamani. Kdyz jsem chtel neco zkopirovat na posledni E, pc po vterince zatuhlo. Proste neslo na disk nic zkopirovat. Otevrit jiz ulozene soubory to slo. Tak jsem si rekl ze tu cast naformatuji. A to byl vseho konec. Opet to neslo, postupoval jsem tak jak predtim, to se mi predtim povedlo, ted uz ne. Sehnal jsem druhy disk, naklonoval a hotovo, podrobnosti v mem prispevku o DMA 5. Kdyz je disk nah*vno, tak je nahovno. Dekuji za snahu mi pomoci.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“