HP Compaq nc6000 nejde zapnout

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

A nie je tam nahodou len studenak?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Měl jsem to celý rozebraný, koukal na toho brabouka lupou a nic jsem tam neviděl. Nejdřív jsem si myslel, že bych ho někde sehnal a vyměnil, ale to ani náhodou. Je to cca 1x1cm a kolem dokola nožičky a ty byly malý i pod tou lupou. :cry: Jedině snad ho zkusit nějak ohřát celý a znova ho jakoby připájet. Jen si to nedokážu technicky moc představit. Navíc je okolo naseto ještě dalšíma součástkama a nevím, jestli by mi ve finále neuplavaly. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

V niektorych servisoch mobilov dokazu vymienat aj BGA, tam by to mohli vediet spravit.

obèas

#19 Příspěvek od obèas »

Pánové,
vìtšinou je to studenák pod south èi north bridgem,neboli chipsetem.
Vìtšina z nás umí reballing u mobilù /tak asi 100 kulièek/,ale mnohem
ménì umí rebal. u mostù /400-800 balls/,chybí technologie-je drahá.
Ale její cena klesne až nebude co opravovat.
Zdar všem!

zachy

#20 Příspěvek od zachy »

Opravim MB k HP NC 6000. ICQ 151869990

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od luccas »

Zdravím, nechtěl by si spíš napsat co je tam za problém? :-) Jestli studeňák nebo šváb? Typuji studeňák bo, když zatlačím na tělo NB tak se nastartuje.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Už je to dávnou out. Po všelikých bádáních a zkoušení, jestli by se toho někdo neujal, prodal jsem jej na náhradní díly. Nebylo totiž jasné, co to dopravdy je a dávat naslepo peníze na pokusy, to se mi nechtělo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od luccas »

hafca píše:Už je to dávnou out. Po všelikých bádáních a zkoušení, jestli by se toho někdo neujal, prodal jsem jej na náhradní díly. Nebylo totiž jasné, co to dopravdy je a dávat naslepo peníze na pokusy, to se mi nechtělo.
Jasně no, ale přeci jen to není zase takový krám. A když tady kolega zachy ví, tak by mohl poradit. Přeci jen ti co umí tak by si t třeba mohli opravit doma.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

Já to musel řešit celkem rychle, koukni na to, kdy tady byl poslední post.
Prostě, pro mě přišel pozdě, ale třeba pro někoho jiného to bude včas.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Bezny »

Jasně no, ale přeci jen to není zase takový krám. A když tady kolega zachy ví, tak by mohl poradit. Přeci jen ti co umí tak by si t třeba mohli opravit doma.
Typická ba dokonce masová závada byly "studeňáky" MAX 1987. Tj. po čase drobným ohýbáním MB popraskal cín na jeho nožičkách. Pokud je to toto tak stačí přepájet. To ale vyžaduje dobrodružného ducha, ty správné ruce a nářadí.
A krám to rozhodně není, jeden mám doma a i po letech je dobře použitelný.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od luccas »

Díky za pmoct :-) Rozebra jsem propájel, chvíli se to tvářilo, že je vše OK ale opět se to projevilo.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od luccas »

Možná to bude fakt v tom obvodu. Protože když to mám rozebrané na stole a připojím baterku tak se rozběhnout větránky a mezi těmi maličkými nožičkami bublá ještě zbytek pájec kapaliny. No asi bude ještě něco špatně když jakoby jde do skratu. ???

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Bezny »

luccas píše:Možná to bude fakt v tom obvodu. Protože když to mám rozebrané na stole a připojím baterku tak se rozběhnout větránky a mezi těmi maličkými nožičkami bublá ještě zbytek pájec kapaliny. No asi bude ještě něco špatně když jakoby jde do skratu. ???
Hmm, "jakoby do zkratu" to je takové nevědecké. Pokud to někdy jde a někdy ne tak asi nebude něco fatálně usmaženého. Smrt po zahřátí by taky měla jevit nějaké zákonitosti. Masové reference hovoří, že tenhle MAXik měl nějaké potíže s připájením, někdy stačilo propájet (většinou to chtělo hotair), a pokud byly tlapky hodně zkorodované tak bylo nutno vyletovat, očistit koroze a připájet. Samozřejmě může být problém i v okolí. ale to už bude chtít měřit. Datasheet MAX1987 (celý, ne jen výcuc) obsahuje i aplikační schémata, která tvůrci boardů plusminus pajcují. Pokud ho nedogooglíš, zkusím ho vyštrachat a hodit do uploadu.

Uživatelský avatar
zdenek-u
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2009, 02:00

#29 Příspěvek od zdenek-u »

Moje zkušenost nc6000 nenaběhlo jak popisujete, test ohřál na sluníčku nebo v troubě do horka pokud nastartoval chyba v napájecím švábu, který kolega s práce propájel mikropájkou vše o.k. poradil jsem to s tím ohřátím v troubě komusi po internetu a noťas se mu rozjel.

Uživatelský avatar
perec
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2009, 02:00

#30 Příspěvek od perec »

Asi je to s krizkem po funuse, ale i me se stala stejna zavada taky na nc 6000 a oprava byla opravdu velmi jednoducha: potreni fluksou a komplet prohrati horkovzduchem pl. spoje okolo chipsetu, napajeni atd., vsechny svaby a hlavne samotny chipset. Vypada to dost drasticky, ale uspech byl 100%, notas uz 4 mesice slape jak hodinky.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“