Ako spraviť antenu.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Ako spraviť antenu.

#1 Příspěvek od Alino »

Ahoj všetkým.Dostal som do daru starú ale plne funčnú radiostaničku Alan CT 170.Ale nemám k nej antenku.Chcel som si ju vyrobiť ale ostal som stát na tomto.Našiel som doma anténny prút o dlžke 23cm.Priemeru 3mm.Je na nej navinutých 100 závitov priemeru 0.3mm.Ked som ju pripal do psw výchylka je nekonečná.Jasné ved je pripnutý iba jeden vodič anténky.Takže ako na to?Ozaj mi nič iné neostáva ako ju Nastaviť meračom sily pola?
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od eljaro »

tohle je pokud se nepletu 2 metr - pokud nemáš oprávnění tak si stím ani moc nehrej ! jinak obecně 1m-2m dipol s odbočkou pro ipedanční uspůsobení ! jinak zkrácená verze prutu z impedační cívkou v patě !

Ale jak jsem již napsal jde o zařízení s provozem pro radiomatérskou činost ! a provozní kmitočet sahá i mimo povolené spektrum a letecká pásma není radno narušovat ani náhodou ! Zamněřují docela rychle rušiče !

Tudíž opatrně - omluvte pravopis dík!

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#3 Příspěvek od jardajar »

Já na 2m používám složený dipól s půlvlnou symetrizační smyčkou a dostanu se odsut na dost převaděčů, takže to celkem stačí. Jestli chceš jen poslouchat, stačí ti i kus drátu, funguje to celkem obstojně, jestli i vysílat, tak musíš udělat anténu která má PSV maximálně 3, nejlépe ne víc jak 1,5, jinak zbytečně přetěžuješ koncák. Taky není dobré vysílat bez antény. (prý se může i úplně zničit, ale zatím se mi to nikdy nepovedlo...)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“