PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#31 Příspěvek od dudo02 »

Ambyk
Ak mas cas 2 hodiny,tak si zalohuj veci,vezmi instalacku,formatni disk a nahod novy Windows.Ak by to robilo aj na cistom Windowse,potom by som sa zacal zaoberat hardwerom.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#32 Příspěvek od Ambyk »

Zdravím,
tak jsem pročistil šle od HDD a vše dokola a použil sprej.Musím přiznat že se to o 50 % zlepšilo.Nevím jestli to tím bylo ale nedělá to v takovém měřítku,i kluci říkali jako kdyby ten stroj trochu zrychlyl.( čas čekání se skrátil )
Základová deska je tam ASUS M2N-E,bohužel 1G pameť.
Pameť je tam DDR II KINGMAX,to mi nedošlo že je malá v pondělí koupím.

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#33 Příspěvek od Hru »

skus povypínat různé šetřící / uspávací věci co najdeš(ve win i v biosu)-dej všecko natvrdo do provozu,aktualizovat /přeinstalovat ovladače základní desky(z orginál CD k desce)hlavně ty pro USB a řadiče,pamět je zbytečné zvětšovat já mám taky WinXP,desku AUS M2V-MX SE s dvojjádrem Athlon a 1Gb Ram a frčí mi to OK,skus ještě omrknout zdroj-jaký má výkon(dvojjádro 65W),vbiosu si vypni SATA disky nech jen PATA
nejsem si jist jestli E má integrovanou grafiku-pokud ano a používáš jinou musíš ji vypnout(zapnout příslušný slot)

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#34 Příspěvek od Ambyk »

tu desku jsem i s procesorem dostal zadarmo.Koupil jsem novou bednu ,zdroj 450 W a pameť.
Mrkl jsem do bedny a pameť je strčena v posledním slotu od procesoru.
Dám ji do třetího od procesoru ( zelený ) protože počítání od procesoru je 1 zelený ,žlutý,zelený,žlutý.
Ještě se zeptám,pokud koupím další pameť 2048 MB kam ji zasunout a nevadí že tam bude jedna 1 G a druhá taková?Je možné že se paměť nebude hlásit?
Ten Bios bych nechal na později,moc se v něm nevyznám,je jinej než ten před tím co jsem měl.Pameťí se nic nepokazí a pokud to nepomůže tak mrknem na Bios.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#35 Příspěvek od Andrea »

Nepřeháněj to s tou pamětí, 4GB pro XP je vyhazování peněz, 2GB jsou ažaž, tedy pokud na tom počítači nehodláš dělat rozsáhlé simulace procesů otevírání a zavírání diod jako tady pan učitel.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#36 Příspěvek od Maskot »

Take si myslim,ze to asi neni reseni problemu,1G na bezny PC je az az.Ten hacek bude jinde nez v pouhe velikosti RAM.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#37 Příspěvek od Maskot »

No u mne to vypada nejak takhle,spusteny Firefox(9 tabu),radio(128kB/s WMA),OO sesit cca 3,5 MB,a pameti mam 512 M na HP NX6110 a zadne skubani ci tuhnuti tam neni.
Přílohy
snímek1.png
(143.11 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#38 Příspěvek od Ambyk »

Zdravím,tak jsem v koncích,pameť 3G a pořád to dělá.Napadá mi myšlenka jestli to nedělá NOD 32,ale to je asi nesmysl. :cry:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#39 Příspěvek od Maskot »

Ambyk píše:Zdravím,tak jsem v koncích,pameť 3G a pořád to dělá.Napadá mi myšlenka jestli to nedělá NOD 32,ale to je asi nesmysl. :cry:
Uz vyse se psalo,ze s velikosti pameti to nema nic spolecneho,ten NOD zzase neni az tak spatny napad.Nemusis odinstalovat jen povypinej vsechno co k nemu patri a uvidis.

Uživatelský avatar
perec
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2009, 02:00

#40 Příspěvek od perec »

Na 32 bitovy system je 4GB ramky zbytecnost ponevadz stejne nedokaze obslouzit vic jak cca 3,5GB pameti(ale samozrejme to pri dnesnich cenach ram nemusi nikoho trapit). U 64 bit OS je to neco jineho je tam velke "ale", bylo to idealni pri pouzivani 64 bit aplikaci, jenze tech je zatim jako safranu tak paradoxne 64 bit OS bezi s 32bit aplikacemi pomaleji nez 32bit OS.
Co se tyka toho nemocneho pc tak si myslim ze by mohl byt problem i v ksande, zkus ji vymenit za novou nebo je potom chyba v hdd. U prehravani filmu a hudby kratkodobe vypadky hdd nevadi, protoze prehravace pouzivaji svou vyrovnavaci pamet ktera tento vypadek prekryje.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#41 Příspěvek od Ambyk »

Dobře vrhnu se na nod 32 a v podstatě mu zakážu vše,napadá mi ještě jedna blbost,v ofisech je kontrola pošty po určité době,je možné že by to dělalo?Chytám se všeho co mě napadne,jen na to přijít.V podstatě je ten PC tak rychlej že takové věci bych neměl vůbec postřehnout,nebo nemám pravdu?
Ano, to mi řekli i v prodejně že je tam zbytečné rvát paměť ,oni je načtou ale pracují jen s 3,5G.Tak že je tam dávat další je zbytečné.Měli 2 G za 500 .- tak jsem ji vzal.

Musí to dělat něco co běží a je zapnuté i když se sněm nepracuje,již jsem psal že to udělá když je v nabídce start(základní plocha ) a chytnu na myš a ono to udělá ,jen někdy.Je to nepravidelné 2 x po sobě a potom 10 min nic.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#42 Příspěvek od Ambyk »

Nod 32 jsem odstranil a zlepšilo se asi o třetinu.Tak že to not 32 nedělá.Asi budu muset Win přeinstalovat. :(

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#43 Příspěvek od Nagant »

No, podle mne to může být i nějakou nepříliš dobrou kombinací ovladačů - hlavně na tu čipovou sadu od NVIDIA, ovladačů ATI, ovladačů myši... Pokud budeš znovu instalovat OS, dělej postupně, dělej si zálohy systémové partišny před instalací každé nové věci a časté body obnovení v Obnovení systému - ať se je kam vracet. A sleduj, kdy to problémové chování začne.
Pozor taky na volitelné aktualizace MS Windows Update pro Hardware, často to přináší víc problémů než pozitiv.

Pozn. Mně se tuhnutím myšího kursoru začla projevovat vadná základní deska Biostar, ale to už obvykle vytuhlo "natvrdo" a byl nutný cold reset tlačítkem na skříni PC.

NOD32 v. 4.0 dokáže zpomalit PC tak, že skoro nereaguje, při aktualizaci virové databáze.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#44 Příspěvek od Ambyk »

Zdravím,
byl jsem v opravně PC a tam mi řekli že to tam musím donést že se to takhle určít nedá.Mají pravdu,proto děkouji všem zůčastněným za rady .Až to donesu tak napíšu co tam bylo za závadu.

Uživatelský avatar
Ambyk
Příspěvky: 69
Registrován: 10 srp 2008, 02:00

#45 Příspěvek od Ambyk »

Zdravím,
tak závada odstraněna,byla to myš.Je zajimavé že na druhém PC se závada neobjevovala,možná je to tím že jsem tam myšku jen zkusil a nenechal delší dobu.Pro zajimavost jsem myš rozkuchal a měřil jsem dráty.Při ohybu drátu v určitém místě přestal jeden vodič vykazovat spojení.Ještě jednou bych chtěl všem poděkovat.
Naposledy upravil(a) Ambyk dne 17 srp 2009, 18:49, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“