BASCOM a display atm1602b 16*2 èerné ètvereèky nahoøe

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
michalino

#16 Příspěvek od michalino »

Dìkuji všem za rady... ještì se tonepodaøilo rozchodit

Tak jsem zjistil, že R/W mám napojené na + nikoliv na zem....
Když to zapojím na zem, tak zkratuju zdroj...

JInak ivanko18, dìkuji za program, i když se mi ho ještì nepodaøilo na LCD rozjet..
ted uvazuju, jestli zapojeni dratku nemam nahodou spatne.....

musim pøemýšlet..
kdybyste náhodou mìli ještì radu a dìkuji za všechny pøedešlé a kdybyste navíc mìli chvilku, napište prosím, dìkuji a mìjte se fajn..
jdu bádat

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#17 Příspěvek od caven »

R/W musíš mít na zem jinak je displej nastaven pro čtení z vnitřní RAM do procesoru, to do něho nazapíšeš vůbec nic

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

#18 Příspěvek od ivanko18 »

rozmiestnenie pinov LCD je tu
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portd.5 , Db5 = Portd.6 , Db6 = Portd.7 , Db7 = Portb.0 , E = Portd.3 , Rs = Portd.4

michalino

#19 Příspěvek od michalino »

Dìkuji všem za piny,

opìt v práci...dnes odpoledne budu pokraèovat a komplet od zaèátku se budu øídit dle pinù oznaèených výše, jen ale ty piny nestaèí, pak je tam výstup LCD napøíklad Voo nebo Vcc a pak ještì další Vxxxx viz datasheet:

http://www.elektronika.opatnet.cz/datas ... M1602B.pdf

co prosím ta rùzná "Véèka" znamenají, které Vxxx je pro pøípojení na plus zdroje....pøípadnì na co jsou ostatní véèka? V tom vím, že je mùj problém, neznalost...

dìkuji Vám

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

#20 Příspěvek od ivanko18 »

strana 8 pdf co si poslal
VDD = +5V
VSS = 0V(gnd)
VO = +0 az 5V cez bezec trimra 10-20kOhm

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#21 Příspěvek od nekmil »

Chlape,chlape nejdříve jsi psal že zapojení 1000x kontroluješ a teď z tebe vylezlo, že to máš špatně zapojené a dokonce ani nevíš který vývod co znamená.
Polepši se. :D

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

#22 Příspěvek od ivanko18 »

este je dobre dorobit si do programu slucku s led ktora bude blikat aby si vedel ze MCU zije.A si to nevies urobit tak napis a ja ti to tam dorobim

michalino

#23 Příspěvek od michalino »

Pøátelé!!!!

Pøedem Vám chci podìkovat za Vaše rady, Váš èas a ochotu, jelikož jste mì dovedli do zdárného cíle. Vèera v pozdních hodinách za svitu záøivky a za pohledu už jen pùl oka, druhé únavou už padlo, jsem vytrhal všechny kablíky z nepájivého pole a dle Vašich rad jsem se hodlal polepšit a vše zaèít poctivì od zaèátku pøedìlávat...

Piny jsem zapojil a nastavil v procesoru ty, které jste napsali o pár pøíspìvkù výše. Zapojení LCD ke zdroji jsem provedl tak, jak jste uvedli výše a jedinná souèástka byl trimr dle Vašich rad uvedených opìt v pøedchozích pøíspìvcích.

LCD se najednou rozjelo!!!!!!!!!!!!!!
Díky, díky, díky, obrovská pomoc a funguje to, dokonce tam nemám žádný další odpùrek pøipojený a žádný další kondenzátor..... a PIN R/W mám úplnì odpojený, nemám ho uzemnìný.... funguje to i tak...

a pak fuse bity....mám nastavený interní oscilátor...a pakliže fuse bity nastavím, jak je uvedeno v pøedchozích pøíspìvcích, pak vše funguje jako by mnohem rychleji, až nepøirozenì rychle i s nastavením prodlevy wait 1 v pøíkazu pro blikání ledkou...

rozhodl jsem se dát proto defaultní nastavení fuse bitu pro ATMEGA8 ktere nabizi ponyprog a vse bezi uplne krasne!!!

DÍKY!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“