SMD odpor

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
opravar13
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2009, 02:00

SMD odpor

#1 Příspěvek od opravar13 »

prosím vás jakou hodnotu má SMD rezistor,na kterém je napsáno 222 ?

A ještě se chci zeptat mám tady TV,někdo se hrabal v patici u obrazovky a udělal tam víc škody než užitku.Byly tam odpálené výkonové trandáky,několik odporů změnilo hodnotu a hodně diod bylo vypálených.

A hlavně právě 2 SMD diody 1N4148.A chci se právě zeptat.Mohli odejít i SMD kondenzátory jak jsou na té patici a dva SMD trandáky?.ty kondiky právě nevím jak změřit.(jsou to 100p).nemám měřič kapacit.Já vím,že je blbé se ptát když jste tu TV nevíděli jeslti mohli odejit tyto věci,ale ptám se spíše proto jestli často odchází tyto SMD trandáky a kondenzátory.

jsou v obvodu kde vyhořeli ty dvě SMD diody,tak právě mám strach jeslti to neschytali i tyto věci.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Zirafka »

opravar13 píše:prosím vás jakou hodnotu má SMD rezistor,na kterém je napsáno 222 ?
22 x 10^2 ;-)

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#3 Příspěvek od BIPOLAR »

2200 Ohm - také 2K2, na ostatní se optej v sekci "televizory a projektory". Ještě pro doplnění - v té sekci se připrav na pěkné "maso" :D
Naposledy upravil(a) BIPOLAR dne 30 črc 2009, 21:05, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#5 Příspěvek od Mysteri »

kondik píše:
opravar13 píše:prosím vás jakou hodnotu má SMD rezistor,na kterém je napsáno 222 ?

A ještě se chci zeptat mám tady TV,někdo se hrabal v patici u obrazovky a udělal tam víc škody než užitku.Byly tam odpálené výkonové trandáky,několik odporů změnilo hodnotu a hodně diod bylo vypálených.

A hlavně právě 2 SMD diody 1N4148.A chci se právě zeptat.Mohli odejít i SMD kondenzátory jak jsou na té patici a dva SMD trandáky?.ty kondiky právě nevím jak změřit.(jsou to 100p).nemám měřič kapacit.Já vím,že je blbé se ptát když jste tu TV nevíděli jeslti mohli odejit tyto věci,ale ptám se spíše proto jestli často odchází tyto SMD trandáky a kondenzátory.

jsou v obvodu kde vyhořeli ty dvě SMD diody,tak právě mám strach jeslti to neschytali i tyto věci.
Prosímťa, ty si zmeň hlavne rýchlo nick, z "opravár" na KUTIL.
:lol: Však tam má to číslo: ,,13" - nešťastie, katastrofa.... :lol:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#6 Příspěvek od Carel »

Opravar13 si dělá šoufky,nebo provokuje.Jinak to nevidím. :x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

kondik píše:
opravar13 píše:prosím vás jakou hodnotu má SMD rezistor,na kterém je napsáno 222 ?

A ještě se chci zeptat mám tady TV,někdo se hrabal v patici u obrazovky a udělal tam víc škody než užitku.Byly tam odpálené výkonové trandáky,několik odporů změnilo hodnotu a hodně diod bylo vypálených.

A hlavně právě 2 SMD diody 1N4148.A chci se právě zeptat.Mohli odejít i SMD kondenzátory jak jsou na té patici a dva SMD trandáky?.ty kondiky právě nevím jak změřit.(jsou to 100p).nemám měřič kapacit.Já vím,že je blbé se ptát když jste tu TV nevíděli jeslti mohli odejit tyto věci,ale ptám se spíše proto jestli často odchází tyto SMD trandáky a kondenzátory.

jsou v obvodu kde vyhořeli ty dvě SMD diody,tak právě mám strach jeslti to neschytali i tyto věci.
Prosímťa, ty si zmeň hlavne rýchlo nick, z "opravár" na KUTIL.
Kondiku (Gazprome :lol: ) - a to tys ještě neodhalil našeho šmudlu - co tímto způsobem opravuje 100Hz-ovky :?:

Tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=29272

Nebo třeba tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=30384

A do třetice: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=30385

smudla5 = goliasinek = opravar13 = ????????? :roll: :cry:
Naposledy upravil(a) kokun dne 01 srp 2009, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

opravar13 píše:prosím vás jakou hodnotu má SMD rezistor,na kterém je napsáno 222 ?

A ještě se chci zeptat mám tady TV,někdo se hrabal v patici u obrazovky a udělal tam víc škody než užitku. Byly tam odpálené výkonové trandáky,několik odporů změnilo hodnotu a hodně diod bylo vypálených.

A hlavně právě 2 SMD diody 1N4148.A chci se právě zeptat.Mohli odejít i SMD kondenzátory jak jsou na té patici a dva SMD trandáky?.ty kondiky právě nevím jak změřit.(jsou to 100p).nemám měřič kapacit.Já vím,že je blbé se ptát když jste tu TV nevíděli jeslti mohli odejit tyto věci,ale ptám se spíše proto jestli často odchází tyto SMD trandáky a kondenzátory.

jsou v obvodu kde vyhořeli ty dvě SMD diody,tak právě mám strach jeslti to neschytali i tyto věci.
Žádný "někdo" - ale smudla5 s kámošem a ještě jedním "rádobyopravářem": http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=29272

Šmudlo - ty rozhodně víš o PC technice více jako já (já jsem v tomto směru "greenhornem" - ale co už, v mých třiašedesáti :cry: ), ale v TV technice jsi zase "zelenáčem" bohužel ty.
Ono to tak navenek vypadá, že tě jenom shazuju, ale ono je to o tom, že si troufáš na víc,než na co máš. Do jisté míry se ti nedivím, chceš mít telku opravenou - ale "sám na to nemáš" (a ti tví "kumpáni" jakbysmet). Musíš najít někoho, kdo tomu hoví - ono totiž telka 100Hz-ovka není žádná "krystalka" (od které jsme my začínali :roll: ), ale příliš složitý aparát, pro toho, kdo ty začátky "od krystalky" přeskočil :cry:

Ber to tak, "na té patici" (spíše však v ní) jsou pouze kontakty a jiskřiště a nikoliv součástky (SMD-éčka, výk. tranďáky, ..... ) - jak píšeš ty. CRT socket (jak se vyjadřuješ v pův. vlákně) je česky: "modul (deska) obrazovky" - a na ní jsou ty součástky. Takže už dle tvého vyjadřování je zřejmé, že jsi v té TV technice začátečník - tak proto nezačínej rovnou 100Hz-ovkama.
Já vím, že tu nejsi (na EB) s problémem "nechodící telky" poprvé, už jsi dokonce i nějakou opravil, ale sebekriticky si přiznej, že víceméně "náhodou" (a nebo tě někdo k té závadě "dovedl za ručičku") :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Poradna“