soubor docx

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

p32 píše:To jsi tu příponu DOCX mohl rovnou zkrátit na DOC :wink:
ale, to jsem zkusil hned prvně, nepomohlo...chtěl jsem Vám ten soubor poslat k vyzkoušení enemže, přílohy formátů doc, docx to nebere, jenom pdf, jpg, gif, png a txt
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Nevím co furt řešíte, hned ve druhém odkazu na googlu je funkční návod jak problém s docx vyřešit. Je vidět, že věda dnes proniká do všech oblastí lidské činnosti. :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

neřekl bych že vyřešit, spíš boční oklikou obejít.
primární problém je v těch upgradech. v čem je přínos docx pro uživatele který chce jen napsat textový formátovaný dokument? ve srovnání s wordem6 na pěti disketách, který taky uměl práci s fonty, měl spelling, náhledy, importy a exporty, dělení, styly atd.? (hovadiny typu vkládání animací a zvuku, konverze do html, databáze atd. nepočítám, ty se obvykle při objednávkách a firemní korespondenci moc nepoužívají).
a proč nejsou wordovské dokumenty aspoň omezeně kompatibilní směrem dolů, aby je majitel předchozí verze otevřel aspoň v textové podobě?

protože by se MS tak nenapakoval na nových verzích kdyby lidem stačily ty předchozí s desetinou požadavků na hw.

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#19 Příspěvek od Bulboa »

příponu DOCX mají wordy v office 2007. Tyto soubory nejsou kompatibilní se starými vezemi, proto je neotevřete jen tak. Zkuste si stáhnout tady toto: http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_ ... d%2C+Excel

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

V OpenOffice.org to funguje a je to zadarmo.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Formát docx: Nieje to len príponou. Skúste to otvoriť napríklad winrarom (alebo niečim podobným) a zistíte, že je to archív hromady súborov v niekoľkých priečinkoch.

shit! teraz som si stiahol od mrkvo$oftu tú podporu docx pre staršie office, a ono to chodi len pod win nt, win xp a novších! Žiadne win 98 alebo win ME! To mám ale smolu. :cry:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Andrea píše:Nevím co furt řešíte, hned ve druhém odkazu na googlu je funkční návod jak problém s docx vyřešit. Je vidět, že věda dnes proniká do všech oblastí lidské činnosti. :roll:
Zkoušel jsem si z toho odkazu stáhnout zkušební verzi,dokument s příponou docx mi to rozbalilo,ale jen část.V angličtině tam bylo napsáno něco jako na vyzkoušení a že je potřebné si zakoupit licenci,nebo tak nějak.
rnbw píše:V OpenOffice.org to funguje a je to zadarmo.
V tomto odkazu to funguje výborně. :agree: :prst:
Člověk když chce něco nového otevřít,tak aby "týden" nad tím špekuloval. :roll:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

Musím ještě dodat,že jsem zjistil po nainstalování a zkoušení programu,co zde uvedl "rnbw"-OpenOffice.org,že soubor s příponou docx jde po kliknutí na příslušné tlačítko přímo exportovat do formátu PDF.
Pro ty,kteří se v počítačích vyznají to třeba vůbec není žádná novinka,ale pro nás,co se s tímto zařízením teprve seznamujeme,je to něco nového,nepoznaného.
Včera mně třebas EKKAR naučil,jakým způsobem zmenšit příliš velký soubor,abych jej mohl dát třeba zde na Elektrobastlírnu.Není to poprvé,co mi poskytnul dobrou radu,co se týká práce s počítačem.
Jak se zpívá ve známém starém českém filmu "Císařův pekař a pekařův císař"(doufám,že jsem ten název filmu nezkomolil :wink: ),Jeden zná to a druhý tohle a dohromady znamenáme moc.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“