OTF 51M487

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Páni majstri, nikto mi neporadíte s tým SM? Už to obchádzam cez spetnoväzbové odpory a boostery.

ORAVA TVP 700; chassis Vestel 11AK37.
Nemá dotykový spínač, po zapnutí ide vždy do standby.

Vygooglil som toho fascikel, podľa zákonu schválnosti nič na to moje. Vraj na to treba DO od niektorej Otavy.
Konečně jsme se dozvěděli i "šásko" tvé ORAVY alias Turka :roll: :cry:

Kdybys "neplantal" tři telky do jednoho vlákna, tak ses nemusel dočkat odpovědí typu:
Robosand píše:Vypnúť TVP sieťovým vypínačom, stlačiť tlačidlá "krokovanie - ", " krokovanie + " a "pamäť". Zapnúť TVP sieťovým vypínačom. Trojicu tlačidiel držať asi 1,5 sek. Uvolniť trojicu tlačidiel...
Von zo service: stlačiť dvojicu tlačidiel "krokovanie predvolieb + " a " pamäť ".
Stiahni si SI č. 2...
kde ti dává návod na Oravu/OVP a ne na tvého Turka/ORAVU :roll: :cry:

Šasi Vestel 11AK37 je přeci "dostatečně známé", aby ses dopídil k tomu blbému Servismódu - nejsi schopen na NETu najít jeho Servismanuál?
Teď jsem na synově PC (na mém řeším "pos*aný" monitor), takže momentálně nemám "své dokumentačky" k dispozici - ale neměl by být problém nalézt. :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#32 Příspěvek od Mysteri »

Duvsan píše:Páni majstri, nikto mi neporadíte s tým SM? Už to obchádzam cez spetnoväzbové odpory a boostery.

ORAVA TVP 700; chassis Vestel 11AK37.
Nemá dotykový spínač, po zapnutí ide vždy do standby.

Vygooglil som toho fascikel, podľa zákonu schválnosti nič na to moje. Vraj na to treba DO od niektorej Otavy.
Poslal som Ti SZ

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

Dušane - už jsem na svém PC (syn dovezl z baráku náhr., co "zchrastil" někde ve SD). :roll:

Hledím do SM Vestel 11AK37 - co v SM dělat je tam vše, ale ten ENTER tam skutečně chybí.
Ale mělo by to být asi takto: MENU-4-7-2-5 viz: http://www.fachmanowo.pl/forum/viewtopic.php?t=14332

Nebo tady: http://www.electronica-pt.com/pesquisa- ... ind=11ak37
Service mode entering Press "Menu", then 4, 7, 2, 5 - to set geometry press Green fastext button
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#34 Příspěvek od Duvsan »

Je to tak. Už to mám. Ale moc dík za snahu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

Manuál toho Turka mám na HDD, SM tam je rozepsané, ale jak doň je asi někde zašité. Nebo jsem blbý na kvadrát.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Manuál toho Turka mám na HDD, SM tam je rozepsané, ale jak doň je asi někde zašité. Nebo jsem blbý na kvadrát.
Nejsi, to tam skutečně chybí:
kokun píše:....

Hledím do SM Vestel 11AK37 - co v SM dělat je tam vše, ale ten ENTER tam skutečně chybí.
.....
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Uviedol som dosku do pôvodného stavu s výnimkou spätnoväzbového odporu vertikálu, krásne som to nastavil a kukla na mňa ďalšia chyba, ktorú som si predtým nevšimol. Obraz sa jemne vlní, akoby boli riadky posúvané v rytme šumu. OSD je v poriadku, TXT sa vlní tiež. Je za tým elyt?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#38 Příspěvek od Duvsan »

Má to niečo s ladením. Keď ho odladím smerom nadol (cez jemné doladenie), ukľudní sa to.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

TV som medzičasom neriešil. Pre vysvetlenie, TV prijímačov mám tak trochu zbierku a pomaly priebežne opravujem, čo sa podarí. Opravím, prikrijem igelitom a odložím.
Ladenie dnes už nie je zaujímavé, obrazovka je v kondícii, ako monitor môže poslúžiť dobre. Problém je, že keď je STB v norme NTSC, v hornej časti obrazu sú viditeľné merné obrazové riadky (dve modré, dve zelené a dve červené). V norme PAL nie sú. Potom som zbadal, že so zmenou jasu pláva rozmer obrazu. Dal som sa merať napätia, uvádzam v norme NTSC.

Stiahnutý jas i kontrast, obraz je zmenšený:
C113=10,51V
C122=118,8V
C413=27,2V
C416=184,9V

Jas i kontrast sú naplno, obraz je roztiahnutý:
C113=10,47V
C122=117,5V
C413=26,8V
C416=181,9V

Vyzerá to na mäkké VN. Má niekto nápad? Alebo odchádza splitko?
Ak je to vlastnosť tohto TVP, tak aspoň ako tie riadky zatemniť.
Dík

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Ma ten televizor vobec vediet NTSC?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

Televízor dostáva hotové RGB. Riadku je to jedno, pre snímok je rozdiel +10Hz. Iné TV s tým istým vertikálom problém nemajú. Nakoniec, ako prvé chcem riešiť to "dýchanie" obrazu. Ale dík za ohlas. :wink:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#42 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#43 Příspěvek od Duvsan »

Ide o to, že 50Hz vnímam ako "blikanie", resp. isté chvenie a vadí mi to. Keď som prišiel na to, že STB vedia i NTSC a skúsil som to, ver či nie, užíval som si to. Odvtedy každý CRT pripojený k STB nastavujem na NTSC, resp. aspoň tie, ktoré sledujem ja. I u toho registrujem pohyb, ale je to znesiteľnejšie.
Ale môžeme sa venovať tomu dýchaniu?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“