CANON A85 - fotky s rampouchy jako na severním pólu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Když mi foťák dorazil, samozřejmě jsem jej hned vyzkoušel - teda až na ten blesk! Bylo léto a fotil jsem jen v exteriéru.
Když jsem pak exponoval jednou navečer, místo flashnutí se ozvala rána jako z pistole (resp z Canónu :D ). Opakovaný pokus .. a totéž.
Tak jsem sednul k PC a napsal jsem do AWH. Reakce klasická: Tohle s opravovanou vadou zdarma nemá nic společného a z předběžné ceny opravy blesku se mi vyrazila kopřivka. Mít toho technika po ruce, tak již opravdu sháněli dalšího. Jenže Pha je od mého bydliště cca 400 km a toho si byl vědomý. Dávat to soudnímu znalci a jezdit do Prahy se hádat s grázlem? Za ty náklady si koupím dbva nové aparáty!
Možná zkusit AWH v Brně, měla by tam být také opravna, ale tu Prahu ani náhodou!!!!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#17 Příspěvek od Brozicek »

Tak jsem poslal foťák dne 6.2. poštou do AWH servis v Praze. Podle očekávání vyměnili CCD snímač, zdarma podle příslibu CANON (foťák je rok po záruce). Zpět mi došel poštou už 15.2.
Náklady 56 Kč poštovné za odeslání do Prahy včetně pojištění na 5000 Kč.
Spokojenost na mé straně, na AWH si nemohu stěžovat. Všechny funkce vypadají po opravě OK.
Standa

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#18 Příspěvek od SIDTIM »

Přeji Ti, aby Tvá radost neskončila po čase rozčarováním.
Psal mi kamarád, také měl v tom jistém servise digiťák, také ta "oprava zadarmo".
Šel 3 měsíce. Pak bác, a totéž, jako před "opravou". Absolvoval telefonát s arogantním technikem, který mu řekl, že má smůlu, že na tu opravu je záruka právě ty 3 měsíce. Jak se dozvěděl, kolik ho další "oprava" bude stát, museli ho hodinu omývat ledovou vodou, aby znovu přišel k sobě.
Teď sedí, je apatický, foťák vyhodil a jen skřípe zubama. Na papír před sebou si kreslí stále nějaké okultní obrazce a píše furt jistá tři písmena.... :looser:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od RayeR »

No panove, to ste mi teda nalili optimismu. Prave sem se vratil z festaku, kde se mi zacla odsirat moje A95 (na 99% popisovana zavada CCD - vertikalni pruhy na fotkach i v hledacku), takze zejtra zkusim zajit do AWH. Ale kdyz ctu o tom blesku tak mi naskakuje koprivka. Dokazu si predstavit jaky taky muzou delat v servisech hovada (mam kamose v servisu AV techniky :), takze se muzu asi jen modlit ze si fotak odnesu funkcni. Asi bych jim mel pri predani blesk predvest a rict ze ho vyslovne opravovat _nechci_ jen ten snimac :P

ps uz mi takle chcipla A70, zkousel sem ji opravit (viz link na predchozi strance), ale fungovalo to par dni a pak konec. V servisu sem s tim z pochopitelnyho duvodu nebyl.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od RayeR »

Tak sem to neska odnes do AWH, pokyvali hlavou a ze do 2 tydnu vymeni. Tak sem zvedav co me ceka za prekvapko 8-)

EDIT:
Sakra to sou rychlici, neska rano prisla SMS, ze je fotak opraveny. Snimac vymenili, vycistili objektiv a hledacek, blesk taky funguje. Takze si na jejich pristup rozhodne nemuzu stezovat. A canonu smekam, ze se zakazniky nevyjebal, muze tak ode me v budoucnu cekat i dalsi nakupy...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od RayeR »

Tak se asi budete divit, ze ten kompakt porad pouzivam, ale pride mi, ze furt dela lepsi fotky nez leckery moderni 12-16Mp srac s pidisnimacem, kery z toho nasledne po odsumu vyrobi omalovanku...
Bohuzel mi po te vymene v AWH zacal odchazet snimac znova. Projevuje se to jen nekdy, v obraze se objevi slabe viditelne horizontalni pruhy (patrne i v hledacku), ktere lehce prekryvaji obraz. Myslel sem, ze mi to vymenili za nakou novejsi revizi CCD, kera tim uz netrpi, ale zrejme ne. Fotak se mi nechce este odepsat, i kdyz je po tech akcich, co sme spolu zazili uz radne omlaceny, tak asi zkusim objednat CCD z ebaje http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... 95&_sop=15
a vymenit si to sam. Kamos to takle s uspechem praktikoval u kovovych IXUSu.
Naposledy upravil(a) RayeR dne 16 zář 2015, 18:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

No ale vem si to, 6 roků to fachčilo, to už je docela důvod pro oslavu - obzvlášť v době, kdy se (skoro) všecko vyrábí štylem "přežít záruku a pak po nás potopa" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tieto starsie kvalitne fotaky maju stale co povedat. Pouzivam PowerShot G3 (ten nastastie tymto problemom netrpi) - ma super otocny displej a foti vyborne.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od RayeR »

Jo, vsak ja sem rad, mam ho od roku 2006 a to byl uz koupeny z druhe ruky. Radsi si budu drzet pri zivote tyhle stare spolehlive kramy, dokud to pujde, nez kadou chvili kupovat tu dnesni spotrebku...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od RayeR »

Nekdy letos v zime jsem koupil ten nahradni CCD, konkretne od tohoto prodejce: http://www.ebay.com/itm/261542634493
ale k vymene jsem se dostal az vcera vecer. Bohuzel to dopadlo spatne, po nekolika hodinach mechanickeho srani sem to sice vymenil a uspesne slozil, jenze ten "novy" snimac je taky vadny a dela jen takove pruhy: http://rayer.g6.cz/1tmp/IMG_3417.JPG
Tak to moc nepotesilo. Mel sem jeste koupeny snimac i pro A70 (od jineho prodejce), tak kdyz uz sem byl v tom, tak sem ho taky vymenil a ten (zatim) funguje...

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“