Symetrický zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Buster13
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 2007, 01:00

Symetrický zdroj

#1 Příspěvek od Buster13 »

Dobrý den,postavil jsem zdroj z HW.cz . Zajímalo by mě,jestli by šel bez vážnějších úprav předělat na symteriký. Vím,že když ho spojením z druhým zdrojem nebo na výstupu dvěma odpory jde udělat ,ale jde to i nějak jinak ?

http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ ... mA-3A.html

Uživatelský avatar
vladimirek
Příspěvky: 89
Registrován: 31 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#2 Příspěvek od vladimirek »

z tohoto zdroje symetrický zdroj jednoduše neudìláš, postav ještì jeden a máš symetrický zdoj .

Uživatelský avatar
echinus
Příspěvky: 80
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od echinus »

vladimirek píše:z tohoto zdroje symetrický zdroj jednoduše neuděláš, postav ještě jeden a máš symetrický zdoj .
To není tak docela pravda. Ten zdroj bude jen SKORO-symetrický. Ale tahle problematika se tu už mnohokrát řešila, stačí jen hledat a ani to nedá moc práce!
Žádné množství pokusů nikdy nemůže dokázat, že jsem měl pravdu. Jeden pokus však kdykoliv může dokázat, že jsem se mýlil.........(Albert Einstein).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

A na co je vlastně potřeba zdroj s přesně souměrným/symetrickým výstupem ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
it20
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od it20 »

Ahoj, mám prosbu. Neznáte někdo polaritu zapojení konektoru k připojení adaptéru k logeru ALMEMO 2290-4? Mám zajistit připojení olověné baterie. Dosavadní náhradní zdroj bylo osm akumulátorků a plus je na vnějším kontaktu, mínus na vnitřním. Konektor je souosý. Zpravidla to bývá naopak, plus pól bývá na vnitřní dutince. Většina výrobců zapojení vylisuje do plastu krytu, tento výrobce to nemá. Adaptér nemám k dispozici a nechci to spálit. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“