DMM Metex 3860M - odpaleny vstup

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DMM Metex 3860M - odpaleny vstup

#1 Příspěvek od RayeR »

Nestastnou nahodou se mi podarilo odpalit vstup na svojem DMM, dostal impuls trochu vyssiho napeti z nabite kapacity (vysoke napeti ale jen par set pF). Naboj to nebyl nijak velky, takze nic viditelne shoreleho tam neni, ale spatne meri napeti, odpor ukazuje pri skratnutych svorkach par mega, ale treba mereni proudu a kapacity funguje (pripojuje se na jine zdirky). Prosim pokud tu ma nekdo zkusenosti s opravou metexu, jesi uz tohle neresil, ze by me nasmeroval. Servisni schema se mi povedlo najit, ale zatim sem nerozlustil jak je to s tim prepinacem rozshahu - bylo to prepnuty na napeti, tak kery vsechny kontakty sou propojeny.
Pripadne by me zajimalo kera firma dela servis Metexu a kolik by takova oprava zhruba stala (DMM ma cenu asi 5000, takze by to snad za opravu stalo). Slysel sem ze prodejce micronix dela i servis, ale ze to sou prej vrtaci (jeden kamos s nima mel dost neprijemnou zkusenost).

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Servis dělá Micronix, ještě mě napadá zkusit Elex Brno.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Mně opravili METEXe v servisu v Dražkovicích u Pardubic - fa SEC electronic, Dražkovice 155, Pardubice, PSČ nevím z hlavy, podle Uja Googla existujou dál, jmenujou se SEC electronic - SONY Centrum Pardubice, telefon mají 466 301 331 a web http://www.secel.cz/ ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Já měl metex na servisu v GHV Trading Brno Osobně ti řeknu že se nevyplatí. Za cenu kterou mi řekli jsem si raději koupil nový přístroj. Dovolím si připomenout jedno kouzelné slůvko: GOOGLE Ten ti najde již zniňovaný MICRONIX, METRAVOLT aj.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

No, kdybych trval na RYCHLÉ opravě, tak by mi bývali vyměnili celou desku elektroniky a platil bych cca 3500,- i s DPH, když jsem byl ochotný počkat asi 2 měsíce, než se jim těch oprav sešlo víc, jednoduše "rozpustili" jeden bezvadný kus na ND a já zaplatil jen výměnu MAX převodníku a něco práce navrch - suma sumárum asi 1600,-, bylo to asi před 4 lety. Typ je METEX M-3860D. Nový stál někdy před 15 lety 4500,-... Už jsem to tady psal - neopatrně jsem ho půjčil a vrátil se mi "zneškodněn" pokusem změřit odpor v zásuvce...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od RayeR »

>EKKAR
Jo diky za tip i cenovou predstavu. Da se zistit/predpokladat ze odesel primo ten maxim nebo je tam este predrazeny naky operak. Proste rad bych vyloucil, ze to bude naka mala mrdka za par korun, pokud je to MAX kerej nepude jinak sehnat, tak holt nic nezbyva. Konkretne v tom mojem je MAX134, predpokladam ze se pouziva i v jinych metexech, nevite v jakem nejnizsim modelu? Mozna by se pak nekde vyplatilo takovy merak koupit z bazaru a kuchnout...

o micronixu, jak sem psal vim, akorat ze nemam moc pozitivni referenci. Nechal si tam primo nekdo z vas merak opravovat?

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#7 Příspěvek od Quest »

To RayeR. Co se týká Micronixu, mám na něho kladné reference, před časem vyměnili celou základní desku M3860M cca za 1200-1300,- a to v rekordním čase. Problém asi bude, že nyní již s Metexy skončili pro jejich stáří. Chce to učinit přímou poptávku. http://www.micronix.cz

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od RayeR »

>Quest
Celou desku? Tak to je docela ferova cena. No ja sem zkusil objednat MAXe, tak pokud to pride, tak ho napred zkusim vymenit. Myslim ze nic jinyho to bejt nemuze. Koukal sem este na to schema a V zdirka de akorat pres 10M odpor primo na vstup MAXe. Vsiml sem si, ze mezi V a GND je hned pobliz kondik 100pF/2kV a jiskriste, nechapu ze to to jiskriste neomezilo, kdyby tam bylo jen par kV tak se pres ten velkej odpor skoro zadnej proud nedostane.

Pak sem taky zistil neprijemnou konstrukcni chybu - jak je ten otocnej prepinac, tak k jeho segmentum vedou normalne cesticky od kraje do stredu v ty samy vrstve co kontakty a jak se po tom soupou ty pera, tak to uz nekde vydrelo nepajivou masku, takze se muze stat, ze to pri prepinani slusne neco co nema, tak premejslim cim to prelepit aby to nevadilo perum a zaroven neco vydrzelo...

BTW co se vlastne stalo s metexem? To uz skoncili s vyrobou DMM nebo uplne? Vim ze micronix nebo Elty je prodavali a ted uz nic. Byly to imho solidni metry cena/vykon, nak nevidim odpovidajici nahradu. Treba Fluke sou dobry ale uz kapanek drazsi...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od RayeR »

Tak sem sehnal MAXe 134, prepajel ho a slape to! :D Zrejme nic dalsiho neodeslo, ani ten kondik na vstupu. Uf to sem si oddech. Ted jeste zkontrolovat jak moc se rozhodila kalibrace... EDIT: test napeti OK, sedi presne jako driv.

Jinak by oprava v Micronixu, co sem se ptal, stala 1200 bez DPH (jen vymena MAXe)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“