Nadkritické otáčky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Nadkritické otáčky

#1 Příspěvek od Crifodo »

CD po nechtěném testu odstředivé síly. Rána málem na převlečení prádla, přední kryt šuplíku odlétl jak po zásahu brokovnicí.
DVD mechanika po vyklepání a vyfoukání trosek dál funguje.
Přílohy
kompaktní disk.JPG
(188.76 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

a co si s tím jako dělal?
já sem měl starej NTB a tam byla špatná mechanika, dycky se vložilo CD, ozval se zvuk jak když se strouhá rohlík, napsalo že je nečitelné a CD vyjelo s rýhama a zabroušený :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Tohle už jsem taky viděl. DVD mechanika může mít pěkné točky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Fuck off rychlost 52x.
Asi byl výlisek špatně vycentrovaný a na prostředku se vytloukl, pak už to šlo rychle. Poslední 3 vteřiny to dostalo naléhavý zvuk, ale za tu dobu jsem nestačil ani natáhnout ruku k tlačitku eject.
Když cena média za 10 let spadne 10x, někde se to musí zúročit.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

nepoškodilo to osu? aby nebyla na křivo, a neměl si další v (_(_) :lol:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jirka »

Kvůli tomu, pokud se nepletu, dělaly CD vypalovačky Sony (převlečený Lite-On) s maximální rychlostí 48x. Pro rychlost 52x se to muselo odblokovat softwarově.

Edit: Je vidět,že už je to dávno a nepamatuji si to. Nad rychlosti 40x se to muselo odblokovat držením tlačítka při zasouvání média.
Ovšem 48× speedu jsme nedosáhli. A není se čemu divit. Sony, podobně jako další renomovaní výrobci vypalovaček přepíná do vyšších rychlostí, než je 40×, tzv. Turbo módem. To je prot, abyste si pak nestěžovali, že se vám médium v mechanice rozletělo. Rychlost 40× se ještě považuje za relativně bezpečnou.
Píše se o tom například v recenzích Sony CRX210E1 (48×12×48 IDE) , Sony CRX300A (48×24×48×16, IDE) , Sony CRX 320A - recenze (52×32×52×16, IDE).
A od té doby se média spíše ošidily než vylepšily.
*****

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#7 Příspěvek od Hanizek »

Před několika lety se mi stalo to samé. Koupil jsem si novou DVD mechaniku (tehdy stála 800Kč), měl jsem jí asi tři měsíce, než se stalo tohle. Navíc to bylo originální CD (ne vypalované).

Jelikož jsem tehdá nebyl nijak výdělečně činný, neměl jsem prachy na novou. Tak jsem vzal tu starou (štěrkala jako pokladnička) a odnesl ji zpátky do obchodu. A oni mě ji vyreklamovali!!! Sám jsem tomu nevěřil...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tu Sony 48/24/48 mám v počítači a tu rychlost 48 jsem snad nikdy nepoužil. Pálím 8x audio a 16x či 24x data, na druhou stranu jsem zatím nenarazil na CD, co by po čase nešlo přečíst (kromě těch poškrábaných či podobně zničených).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

V mém případě si mechanika o těch super otáčkách prostě rozhodla sama. Nic jsem nenastavoval ani neblokoval, při potížích se čtením si mechanika dvakrát médium přibrzdila a pak roztočila a napodruhé z toho byly granule.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od michalnb »

Mne párkrát zamrzla 52x LiteOn CD mechanika. Zostala na max. otáčkach a z CD nešlo čítať. Raz som sa pokúšal nejak vybrať CD a podarilo sa mi to stlačením a držaním EJECTu asi 5s. CD vyletelo z mechaniky, preletelo mi pár cm od hlavy, vrazilo do skrine na opačnom konci izby, pristálo na lisovanom koberci kde sa ešte stále točilo a "vypálilo" tam pekné koliesko...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od fero7 »

Crifodo píše:CD po nechtěném testu odstředivé síly. Rána málem na převlečení prádla, přední kryt šuplíku odlétl jak po zásahu brokovnicí.
DVD mechanika po vyklepání a vyfoukání trosek dál funguje.
To bude blbost.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od michalnb »

fero7 píše:
Crifodo píše:CD po nechtěném testu odstředivé síly. Rána málem na převlečení prádla, přední kryt šuplíku odlétl jak po zásahu brokovnicí.
DVD mechanika po vyklepání a vyfoukání trosek dál funguje.
To bude blbost.
Ani nie, mne sa to isté stalo s CDčkom v combo DVD SONY. Tiež po vyčistení fungovala. Akurát nevyletel ten kryt, lebo mala dvierka.
Edit: Mohlo to byť zapríčinené aj povolením prítlačného mechanizmu v dôsledku veľmi vysokých otáčok. Disk sa pár krát "hrkne" o bočné steny mechaniky a rozletí sa na franforce...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#13 Příspěvek od fero7 »

Skusali sme asi pred rokom na vysokotackovej vykonnej bruske (18.000ot) a okrem par skrabancov a ryh mu nic nebolo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

99,9% CD sa nerozleti, ale ked tam je nejaka vada, tak to buchne.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

fero7 píše:
Crifodo píše:CD po nechtěném testu odstředivé síly. Rána málem na převlečení prádla, přední kryt šuplíku odlétl jak po zásahu brokovnicí.
DVD mechanika po vyklepání a vyfoukání trosek dál funguje.
To bude blbost.
Co ty považuješ za blbost, je mi víš kde.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“