TV Gran Prix STV 70-100 Typ TV-17.1-70 238/P

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

TV Gran Prix STV 70-100 Typ TV-17.1-70 238/P

#1 Příspěvek od Chris18 »

Zdravim, v tomto TV je ráchnuté VN Trafo...prieraz na obale Trafa.

Inak všetko OK....primár zaťažený žiarovkou 40W, na kolektore koncového stupňa horizontálu - 2SC5129 - 143V.

Mám na pláne kúpiť nové SPLIT-ko, ale chcem sa spýtať, už som tu niekde čítal, že sa to dá zalakovať, ale asi to veľmi dlho nevydrží.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Chris18 »

kondik píše:šetrílek
Kondíku, aspoň si mohol odpovedať, či sa to dá tak riešiť, alebo či radšej kúpiť nové SPLIT Trafo.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Chris18 »

kondik píše:no ja to riešim kúpou nového tr. a to VŽDY. Ale verím že ti napriek tomu niekto poradí :wink:
Už nemusí, pretože ten niekto si Ty :) Ďakujem

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale očistím.Pak vezmu silikon v tubě,používám bílý sanitární(ten jsem měl po ruce) a nanesu mezi průraz a jádro dosti silnou vrstvu silikónu,taktéž dookola vývodu.Pak je dobré nechat to do druhého dne vytvrdit a může se odzkoušet.V případě slabé vrstvy nanést ještě jednu.Jak nepomůže,koupit nové.Mi se takto podařilo zachránit několik VN traf.
Mnoho zdaru.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

otakarv píše:Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale očistím.Pak vezmu silikon v tubě,používám bílý sanitární(ten jsem měl po ruce) a nanesu mezi průraz a jádro dosti silnou vrstvu silikónu,taktéž dookola vývodu.Pak je dobré nechat to do druhého dne vytvrdit a může se odzkoušet.V případě slabé vrstvy nanést ještě jednu.Jak nepomůže,koupit nové.Mi se takto podařilo zachránit několik VN traf.
Mnoho zdaru.
To si může dovolit amatér a nikoliv servis. Pokud náhodou zákazník vyhoří, tak se na tobě pojišťovna zahojí.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

I jako amatér dávám vždy nové :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
prextid
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od prextid »

kondik píše:
otakarv píše:Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale
Uf, ja mám pred tebou rešpekt, si človek čo veľa vie (atď...). Ale z toho čo píšeš je mi na grc a nerobil by som to. Pokial zákoš nerešpektuje výmenu trafa, tak ne ide do prdele.

P.S.: doba pokročila, ceny TV sú neadkvátne dole voči opravám, preto sa niektorý uchylujú k rôznym nemilým praktikám, ale ja to nerobím, keď niekto nerešpektuje cenu opravy, nech si to berie kam chce, nemienim robiť čo tu bolo popísané.
da sa to aj soplom zalepit len je potrebne pockat kym poriadne vyschne.... ten sopel
To na čo prideš sám nikdy nezabudneš, To čo ti niekto poradí to ako keby si našiel......

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

prextid píše:
kondik píše:
otakarv píše:Velmi záleží,kde to na tom VN trafu proráží.Pokuď je to v místě,kde vychází VN káblik kobrazovce(většinou to proráží na jádro trafa),tak já vždy odstraním zuhelnatělý průraz,dokonale
Uf, ja mám pred tebou rešpekt, si človek čo veľa vie (atď...). Ale z toho čo píšeš je mi na grc a nerobil by som to. Pokial zákoš nerešpektuje výmenu trafa, tak ne ide do prdele.

P.S.: doba pokročila, ceny TV sú neadkvátne dole voči opravám, preto sa niektorý uchylujú k rôznym nemilým praktikám, ale ja to nerobím, keď niekto nerešpektuje cenu opravy, nech si to berie kam chce, nemienim robiť čo tu bolo popísané.
da sa to aj soplom zalepit len je potrebne pockat kym poriadne vyschne.... ten sopel


Už tady jsem psal: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=30
kokun píše:Tak na tohle téma ("zalévat, nezalévat") už tu probíhala sáhodlouhá polemika.

Dle mého názoru: Kvalifikovaná oprava (pro zákazníka - za "prachy"!) - je výměna za nové!
Pokud to dělám pro sebe, nebo je trafo nesehnatelné - budiž (oprava). Stejně se podaří opravit tak jedno trafo ze 3. ks. (Buď je už poškozeno uvnitř, nebo probije vedle).
......

Obvyklý "průstřel" - z praskliny to střelí na ferit! Když není zbytí lepím následovně:

Nejprve "vyškrabu" (vybrousím) zuhelnatělý materiál. Pak zalepím lepidlem UNIVERZUM (el. pevnost: 11,6 kV/mm !!) za pomoci "plniva" k tomuto lepidlu. Až druhý den ještě celé místo (mezeru mezi vývodem VN a feritem) pořádně zalepím (vyplním) lepicí pistolí - pořádnou vrstvu - nešetřím !!
Pokud trafo neutrpělo vevnitř, většinou jede doposud

......
Lepidlo UNIVERSUM, dovoz ze západu - obchoduje s tím jedna firma v Brně. (Adr. je na prospektech - pokud se mi je sem podaří přiložit. Firma má zastoupení i na Slovensku!). Jinak většinou nakupuji na Výstavišti v Brně při INVEXu - již několik let tam pravidelně mívají prodejní stánek. Jednou jsem objednával i po tlf. na dobírku!
Jedná se o sekundové lepidlo (podstatně lepší, než např. ne zrovna nejlevnější, LOCTITE!), s možností využití plnidla (jemný krystalický, po vytvrzení čirý, prášek - něco jako jemný cukr "krupice"!). Dále k tomu dodávají odmašťovač a je možno ještě dokoupit aktivátor (pomocí něhož lze lepit i nelepitelné materiály jako je např. silon, nylon, nebo dokonce teflon!!). => Pozor - ceny nejsou jak u "rákosníka"

Základní balení (sada) UNIVERSUM obsahuje:
- Sec. lepidlo - 10gr (samostatně lze koupit i 20gr - 590,-Kč, nebo 50gr - cca 1.200,-Kč)
- FILLER - plnidlo - větší lahvička (tak 50gr ??)
- Odmašťovač - malý "sprej"
Cena této zákl. sady se už několik let drží na sumě: 350,-Kč.

ACTIVATOR - nejdražší "příslušenství". Malá lahvička - 300,-Kč, větší (tuším 15ml) - 600,-Kč. Za ceny neručím - před nákupem si raději ověřte

(Skeny prospektů doplním později!).
Skeny jsem tehdy nedoplnil, nešel skener a teď zase jak na potvoru, jej syn někam odnesl. :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od medabeda »

Samozřejmě záleží na místě průrazu.Ale i na velikosti obrazovky(VN).U 14-21´´ nebývá problém.Ale u 28-29´´ a větší, se to někdy prorazí znova,nebo jinde.Ale jako zkouška,zda-li neodešel i procesor, je to dobré,než objednáš nové trafo a pak Ti zůstane v šuplíku(zpravidla na věky).Méďa Béďa.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#13 Příspěvek od Chris18 »

Takže dnes mi prišlo nové VN Trafo, tak som ho vymenil, preventívne prekontroloval všetky spoje - stuďáky všetky odstránené.

Obraz je v poho, ale na teletexte je to vidieť viac :

Ale mám problém obraz vyzerá takto:

Obraz: Znak ČT1 je skoro nevidieť.

Kód: Vybrat vše

http://uploading.sk/obrazek/ev6u110/snimka0481.jpg
Teletext:

Kód: Vybrat vše

http://uploading.sk/obrazek/wpn5ih4/snimka0482.jpg
Viete niekto poradiť?

Myslím si, že by to mohla byť poduškovitosť, ale nie som si istý.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Na tom teletextě to je vidět zcela zřetelně.Pří těch výbojích VN trafa se tam určitě něco podělalo v regulaci poduškovitosti.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

S poduškou sui nevieš rady?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“