Autoradio Clatronic AR736 problem s CD mechanikou

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#16 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj vsem, tak se mi podarilo sehnat jine radio s MP3 Clatronic AR557, kde je podobna mechanika (stejny laser, stejna cidla, stejne motorky...), ale bohuzel jina elektronika (tistak). Radio AR557 jsem nejdriv odzkousel , vse cetlo na prvni pokus. Vymenil jsem tedy mechaniky (cely zelezo, motorky, laser), nechal jsem tam pouze puvodni elektroniku mechaniky (ma jiny vyvody) :-(. A stav: Chova se to uplne stejne.... prvnich par CD precte bez problemu, ale pak jak kdyz utne a neprecte nic. :-( Chyba tedy musi byt nekde v elektronice, nezbyva mi tedy, nez sehnat stejnou mechaniku se stejnou elektronikou (tistakem)? Nevite nekdo, kde by se trebas dala sehnat nova? Clatronic v Nemecku je k nicemu.... Nebo nevite nekdo, kde by v te puvodni mohl byt problem? Nema nekdo napad, jak promerit ta optocidla? Beru kazdou radu, zacina me to deptat a musim priznat, ze je to docela zrout casu :-( Ale rad bych tomu prisel na kloub :-) Predem diky za rady

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Su tam elyty? Ak ano, tak premerat a pripadne vymenit.

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#18 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj, tak je tam 3x10 + 3x100 + 12x47 mikroFarad. Snad mi to vyjde a tenhle tyden je koupim a vsechny prepajim. Jeste mam podezreni na optocidlo (viz. obrazek). Nevite nekdo co je to presne za soucastku? Je to infradioda, nebo co to presne je :-) Mel by nekdo oznaceni :-) Diky
Přílohy
optocidla_protikus_699.jpg
Nevite nekdo, co je to presne za soucastku? V hornim krytu mechaniky je protikus, snima to, zda je vlozeno CD v mechanice.
(83.05 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#19 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj vsem,

tak se mi konecne podarilo prepajet vsechny elektrolity na desce CD-mechaniky. Bohuzel problem stale pretrvava. Nemate nekdo dalsi napad? Mam porad podezreni na ta optocidla :-) Ale bohuzel nemuzu sehnat, co to je zac. Koukal jsem do katalogu GM a toto pouzdro je pouzito u nekolika soucastek, takze vizualne to nelze na 100% zjistit. Nenapada Vas, co by se dalo jeste zkusit, nebo se s CD v tomto radiu muzu rozloucit :-( Predem diky za kazdou radu. Tomas
Naposledy upravil(a) Tomualdo dne 27 črc 2009, 14:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#20 Příspěvek od frantajetel11 »

Mně to spíš připadá jestli se ti tam po těch 2-3 cdčkách nemůže něco přehřát??? Když to máš delší dobu vypnutý, tak ti pak vždycky cd načte nebo ne? Předpokládám, že ti ta mechanika - když to dojede do krajní polohy ( když to má načítat ) dojede vždycky do stejný polohy??? Někdy stačí 1/2mm a nic pak nejede...

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#21 Příspěvek od Tomualdo »

tim prehratim to nejspis nebude... Kdyz auto stoji v garazi v chladu, tak to sem tam nejaky CD nacte pak dlouho nic, hned nato ujedu ve vedrech cca 200km bez klimy zkusim to, CD zase neprecte, ujedu dalsich 50km, auto rozhyacovany a trebas 6x CD zase nacte, pricemz celou dobu bylo zapnuty radio.... Kdyz je radio delsi dobu vypnuty, tak ne vzdy CD hned precte. Nad vlivem teploty jsem take premyslel, sledoval jsem to a fakt bych to vyloucil.
Jinak s tou krajni polohou mi to neni moc jasny. Po zasunuti CD ma mechanika nejaky START bod a pak hleda nejakou uvodni stopu? Kdyz posloucham zvuky z mechaniky po zasunuti CD, tak kdyz se CD roztoci (podle zvuku), tak CD na 100pro precte. Jakmile se ale z mechaniky zadny zvuky neozyvaji, tak po chvilce vybehne reading error a je utrum :-( Jinak u moturku pro posuv optiky je dorazovy cidlo (mechanicky spinac), ktery jsem promeroval a prijde mi, ze funguje spravne... Zkusim vysledovat tu polohu, ale myslim si ze kdyz vypnes cele radio pri prehravani CD, tak cteci hlava zustane na miste kde prave cetla a po zapnuti hleda nejaky vychozi bod... fakt nevim ... V kazdem pripade diky moc za napady. Tomas

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#22 Příspěvek od frantajetel11 »

No já myslel krajní polohu tu, když to vcucne cdčko a pak ta mechanika dojede na místo, kde to začne načítat - tak tuhle polohu hlídá co? Nemůže tam bejt nějakej mechanickej zádrhel, že to jednou dojede na doraz a pak ne?

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#23 Příspěvek od Tomualdo »

v necem podobnym by to mohlo byt, zkusim to jeste rozdelat a podivat se na to, jak to funguje. Mechanicky spinace jsem promeroval a vypadaly dobre, zkusim se na ne ale zamerit jeste jednou... Dalsi podezreni mam na optocleny, ktery detekujou CD v mechanice. Viz fotky v teto diskuzi. Diky za tipy :-)

Tomas

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#24 Příspěvek od frantajetel11 »

Čéče ještě trošku mimo - teď koukám, že jsi z mýho rodnýho města - akorát se tam teď vyskytuju tak jednou za měsíc :?

Uživatelský avatar
Tomualdo
Příspěvky: 19
Registrován: 07 úno 2009, 01:00
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

#25 Příspěvek od Tomualdo »

Ahoj vsem,
tak radio nyni funguje tak, ze precte vsechna CD. Huraa :-) Doufam, ze to je stav, ktery nejakou dobu vydrzi. Zrejme pomohlo prepajeni elektrolitu na desce v mechanice, ikdyz po prepajeni a otestovani to ze zacatku stale blblo. Po neuspesnem odzkouseni cca 10CD pak radio nacte vse... Problem ale klidne mohl byt nekde jinde (trebas paskovy vodic, nebo jiny kontakt) - nejsem si jisty prave z toho duvodu, ze po prepajeni to hned nefungovalo jak ma, ale fungovat to zacalo az po nejake dobe (mezitim jsem to mel nekolikrat rozdelane). No v kazdym pripade ted je radio v aute a beha jak ma. Timto dekuji vsem, kteri mi pomohli radou :-)

Tomas Zoubek

to frantajetel: ja bydlim v Kralupech zatim cca 4 roky, takze si teprve zvykam. Docela me ale desi vystavba letiste na Odolce :-(

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“