Televízny prijímač VESTRA 2915 RF ST TXT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#46 Příspěvek od Duvsan »

Spýtam sa laicky. Nie je v niektorých televízoroch ochrana, ktorá v prípade nekorektnej práce VN zablokuje zdroj (prepne do standby alebo začne blikať kód poruchy) a teda žiarovka nemá šancu?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#47 Příspěvek od Duvsan »

Prepáčte, zle som si prečítal. Žiarovku pripájate do série s TV, niečo ako poistka, teda pre ochranu. Áno?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

To su dve rozne veci:
1) Ziarovka ako ochrana proti skratu - zapojenie do serii so spotrebicom.
2) Ziarovka ako nahradna zataz - do TV namiesto horizontalneho tranzistora.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#49 Příspěvek od Duvsan »

Tak v bode 2) platí moja predchádzajúca otázka.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#50 Příspěvek od Robosand »

Duvsan píše:Prepáčte, zle som si prečítal. Žiarovku pripájate do série s TV, niečo ako poistka, teda pre ochranu. Áno?
Musím zareagovať. Veľa predošlých príspevkov bolo písaných "ironicky", dokonca aj môj, prepáč fero7. Avšak sem-tam treba použiť pri oživovaní zdroja a RKS obe možnosti naraz a to, chrániť primár zdroja (napr. žiarovkou...) a pritom vyradiť činnosť RKS.
Niekto tu napísal, že mu niekedy zdroj, resp. TVP nenabehne ani so žiarovkou a ani bez nej. Áno, vyznieva to ironicky, ale nie je to celkom tak. Pozrite si schému zdroja napr. (tuším) FUNAI MK7 a aj iné, kedy pri odpojení RKS (jeho nefunkčnosti) zdroj nenabehne! Samozrejme, aj na to je riešienie, stačí poctivo preštudovať schému a umelo ten RKS "oživiť".
To len tak na okraj...
Robo...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#51 Příspěvek od Robosand »

... tuším aj GR1-AX.
Robo...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#52 Příspěvek od fero7 »

Ja som skor mal na mysli niektore zdroje, ktore vyhodnotia primar ako slaby (makky) a nenabehnu. Staci ze takyto TV ktory je uz funkcny zapojim cez oddelovacia trafo 500W a uz nenabehne.
Druhu skupinu tvoria ako pises TV ktore musia mat funkcne aj VNT. Do tejto skupiny patria aj TV so spolocnym sietovym a VN trafom (zdroj ipsalo).

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#53 Příspěvek od Robosand »

fero7 píše:Ja som skor mal na mysli niektore zdroje, ktore vyhodnotia primar ako slaby (makky) a nenabehnu. Staci ze takyto TV ktory je uz funkcny zapojim cez oddelovacia trafo 500W a uz nenabehne.
Druhu skupinu tvoria ako pises TV ktore musia mat funkcne aj VNT. Do tejto skupiny patria aj TV so spolocnym sietovym a VN trafom (zdroj ipsalo).
Je to možné...
Ja mám oddeľovacie trafo 350VA a utiahne aj TVP s uhlopriečkou cez meter a aj starý rubín, ktorý má sám o sebe trafo 2 x väčšie.
K druhej časti Tvojho príspevku, náhradnú záťaž nemôžeš pripojiť "bez úprav" napr. na zdroj, ktorý identifikuje činnosť split trafa, to jest niektoré sekundárne napätie vn trafa. Pri jeho výpadku sa imp. zdroj - jeho ochrana - chová, ako keby bol skrat na jeho primárnej strane, takže buď cykluje, alebo po zapnutí ihneď vypne.
Robo...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#54 Příspěvek od Duvsan »

Nechcel by som televízor, ktorý "neutiahne" oddeľovacie trafo. To by sa mohlo stať, že vysadí i pri poklesu napätia v sieti, teda v odberovej špičke alebo niekde v zapadnutej dedinke ďaleko od rozvodne.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“