FM 3.50 --->> USB tiskárna

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

FM 3.50 --->> USB tiskárna

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Jak vytisknout starší návrhy plošných spojù vytvoøené pomocí SW F. Mravenec?
Pro tisk slouží externí programy, které vytvoøí tiskové soubory - ty se pak kopírováním na port LPT1 apod. vytisknou.
Jak ale kopírovat na port USB, ev. sí￾ové tiskárny?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Sdilena sitova tiskarna lze namapovat na LPT port prikazem net use LPT1 \\pocitac\tiskarna
USB tiskarny mivaji virtualni ovladac ktery emuluje LPT port pro tisk ze starych aplikaci. Pripadne pomuze treba program DOSprn, ten toto umi univerzalne pro vsechny tiskarny.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Opravdu nejjednodussi je nasdilet tiskarnu sam sobe a namapovat ji tim NET USE ..... vyzkouseno, funguje

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Díky obìma. Zítra vyzkouším namapování sí￾ové tiskárny a dám vìdìt jak jsem dopad.
Dnes jsem zkoušel DOSprn, ale zatím neúspìch. Poradí nìkdo s nastavením pro HP LaserJet 1010?

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

Zkoušel jsem namapovat sí￾ovou tiskárnu dle Vaší rady ale opìt jsem nebyl úspìšný. Následné kopírování do LPT1 neprobìhne.
Je možné, že je na vinì Firewall?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Firewall by na to mohl mit vliv, je treba povolit komunikaci na IP 127.0.0.1 (pokud je ta tiskarna na tvym PC). Namapovani probehne uspesne? Kdyz das pak jen net use, tak se vypisou namapovany prostredky a ten LPT1 by tam mel byt videt.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

První úspìch. Na poèítaèi s W98SE s tiskárnou pøipojenou pøes USB se mi podaøilo rozchodit tisk jak kopírováním na LPT1, tak pøímo z "laserJet.exe" (souèást balíku FM 3.50) zadáním názvu cílového souboru LPT1.
Použití DOSprn se nedaøilo. Nakonec jsem se dopátral podrobnìjšího postupu namapování na http://computer.zive.cz/article/show_ar ... 0&cai=2107

Zùstává nedoøešen problém s namapováním sí￾ové tiskárny na druhém poèítaèi s WinXP, kde tiskárna není pøipojena pøímo k poèítaèi, ale do sítì.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hop377 »

Presne tak isto ako na na tom prvom, ale das tam meno alebo adresu PC na ktorom je tlac.

Odpovědět

Zpět na „Software“