Samovypínání TV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

Samovypínání TV

#1 Příspěvek od sXe »

Dobrý večer,
máme doma starší TV značky OTF a poslední dobou z ničeho nic začla samovolně zcela časově nepravidelně či nahodile se vypínat do pohotovostního "stand by" režimu. Podivné taky je že znovu spustit ovladačem jde až po pomačkání různých tlačítek, někdy se strefíme napoprvé jindy napodesáté. Můžete mě aspoň trochu navéct na možnou příčinu?

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#2 Příspěvek od ivan116 »

stuďák.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Môže to byť unavený elyt?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Elyty vacsinou robia problemy po zapnuti.

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od sXe »

Zkontrolovat kondíky a spoje jo? Ten samý problém jsem našel zde http://elektroworld.info/modules.php?na ... highlight= ..

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

sXe píše:Dobrý večer,
máme doma starší TV značky OTF a poslední dobou z ničeho nic začla samovolně zcela časově nepravidelně či nahodile se vypínat do pohotovostního "stand by" režimu. Podivné taky je že znovu spustit ovladačem jde až po pomačkání různých tlačítek, někdy se strefíme napoprvé jindy napodesáté. Můžete mě aspoň trochu navéct na možnou příčinu?
Alespon napis presny typ. Toto je siroky pojem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Robosand »

Hoci zdroje a RKS v OTF sú rovnaké, ale už z princípu treba uviesť aj model. To je tak, ako by som sa tu pýtal, že mi nepravidelne zdochýna Škodovka. Čo mám robiť...?
Robo...

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

Robosand píše:Hoci zdroje a RKS v OTF sú rovnaké, ale už z princípu treba uviesť aj model. To je tak, ako by som sa tu pýtal, že mi nepravidelne zdochýna Škodovka. Čo mám robiť...?
To nemas pravdu. Podle typu se osazovaly polske trimry a delal jsem mraky OTF kde se zacala vypinat jenom prave kvuli polskemu trimru. A skodovky jsou take ruzne. Rada 105/120 mela jeste palec. Facka uz ne. Nesmime michat jabka s hruskama. Ale diky za podporu
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Byl to některý konkrétní trimr? Ve zdroji? Známý mi avizoval, že se mu vypíná OTF-ka.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#10 Příspěvek od jave »

Duvsan píše:Byl to některý konkrétní trimr? Ve zdroji? Známý mi avizoval, že se mu vypíná OTF-ka.
Ve zdroji je jeden. Polske jsou cerne, hranate a maji bilý stred. Nebyla smetena draha, ale prerusovala a proto to vypinalo. Delal jsem to snad na 8 nebo 9 TV
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

jave píše:
Duvsan píše:Byl to některý konkrétní trimr? Ve zdroji? Známý mi avizoval, že se mu vypíná OTF-ka.
Ve zdroji je jeden. Polske jsou cerne, hranate a maji bilý stred. Nebyla smetena draha, ale prerusovala a proto to vypinalo. Delal jsem to snad na 8 nebo 9 TV
Jseš si jistý, že byly polské? Já mám za to, že to je ISKRA, čili jugoslávské. A "haprovaly" hlavně ve vertikálech (v těch OTF-kách) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#12 Příspěvek od jave »

kokun píše:
jave píše:
Duvsan píše:Byl to některý konkrétní trimr? Ve zdroji? Známý mi avizoval, že se mu vypíná OTF-ka.
Ve zdroji je jeden. Polske jsou cerne, hranate a maji bilý stred. Nebyla smetena draha, ale prerusovala a proto to vypinalo. Delal jsem to snad na 8 nebo 9 TV
Jseš si jistý, že byly polské? Já mám za to, že to je ISKRA, čili jugoslávské. A "haprovaly" hlavně ve vertikálech (v těch OTF-kách) :roll:
Ze spodu byla plechova ploska a tam bylo poland. Pozdeji jsem to uz nestudoval. nic mene s prvnim zdrojem jsem si velmi uzil, nez jsem tu "stupidni krav..u" nasel.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od zajemce »

Výrbce jsem nikdy nezkoumal (možná máte pravdu oba),jisté je,že byly často vadné a to nejen ve zdroji,ale třeba i ve vertikálu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

jave píše:
kokun píše:
jave píše: Ve zdroji je jeden. Polske jsou cerne, hranate a maji bilý stred. Nebyla smetena draha, ale prerusovala a proto to vypinalo. Delal jsem to snad na 8 nebo 9 TV
Jseš si jistý, že byly polské? Já mám za to, že to je ISKRA, čili jugoslávské. A "haprovaly" hlavně ve vertikálech (v těch OTF-kách) :roll:
Ze spodu byla plechova ploska a tam bylo poland. Pozdeji jsem to uz nestudoval. nic mene s prvnim zdrojem jsem si velmi uzil, nez jsem tu "stupidni krav..u" nasel.
Tak nevím, jestli máme oba na mysli stejný?

ISKRA je černý, hranatý, s bílým středem (ladění na šestihran), ale nemá zespodu nic plechového.
Pak jsou ještě "PREHy", zase černé, hranaté (ale bývají i kruhové!?), bílý střed (ladění: drážka /s "šipkou"/ pro šroubovák), taky nic "plechováho".

Nevím, který přesně myslíš - v OTF-kách byly ponejvíce ty ISKRY.

EDIT:
zajemce píše:Takže OTF osazovala hlavně ISKRA a to nejen trimry,ale hlavně elyty.Také jsem našel trimry PIHER SPAIN,ale to nevím,jestli myslel Kokun tyto.
Budou to spíše ty PIHER, páč PREHy jsou síť. vypínače. :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 09 srp 2009, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#15 Příspěvek od jave »

kokun píše:
jave píše:
kokun píše: Jseš si jistý, že byly polské? Já mám za to, že to je ISKRA, čili jugoslávské. A "haprovaly" hlavně ve vertikálech (v těch OTF-kách) :roll:
Ze spodu byla plechova ploska a tam bylo poland. Pozdeji jsem to uz nestudoval. nic mene s prvnim zdrojem jsem si velmi uzil, nez jsem tu "stupidni krav..u" nasel.
Tak nevím, jestli máme oba na mysli stejný?

ISKRA je černý, hranatý, s bílým středem (ladění na šestihran), ale nemá zespodu nic plechového.
Pak jsou ještě "PREHy", zase černé, hranaté (ale bývají i kruhové!?), bílý střed (ladění: drážka /s "šipkou"/ pro šroubovák), taky nic "plechováho".

Nevím, který přesně myslíš - v OTF-kách byly ponejvíce ty ISKRY.
Myslim, ze tak ci tak je to jedno, ale pokud tam bude cerny a hranaty, tak bych za tech par kacek hned vymenil. muze to usetrit mraky casu a hledani.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“