Samovypínání TV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od zajemce »

Takže OTF osazovala hlavně ISKRA a to nejen trimry,ale hlavně elyty.Také jsem našel trimry PIHER SPAIN,ale to nevím,jestli myslel Kokun tyto.

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od sXe »

Doplňuju že jedná se o typ Color 473. Přikládám i fotku. Obrázek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

zajemce píše:Takže OTF osazovala hlavně ISKRA a to nejen trimry,ale hlavně elyty.Také jsem našel trimry PIHER SPAIN,ale to nevím,jestli myslel Kokun tyto.
Myslel jsem tyto: http://www.svet-nakupu.cz/FotoCache/e-c ... 0-1000.jpg
- a dělali se i "hranaté", a obě provedení i "naležato".

Ale u těchhle jsem netvrdil, že je používala OTF-ka, ty byly "ze západu" a to nijak "neštymovalo" s tehdejší RVHP. :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

sXe píše:Doplňuju že jedná se o typ Color 473. Přikládám i fotku. Obrázek
No vidíš, že to jde (dokonce i s fotkou :roll: ) - typ měl být hned na začátku :!: - pro většinu z nás pak je už to foto zbytečné.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#20 Příspěvek od sXe »

kokun píše:
sXe píše:Doplňuju že jedná se o typ Color 473. Přikládám i fotku.
No vidíš, že to jde (dokonce i s fotkou :roll: ) - typ měl být hned na začátku :!: - pro většinu z nás pak je už to foto zbytečné.
Omlouvám se, psal jsem zde včera pozdě večer, nechtělo se mi pátrat po manuálu kde by byl napsaný typ.. To jsem si ale nevšiml že je i přímo na TV. :oops: Nicméně na trimr určitě kouknu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

To ještě neznamená, že tvá závada musí být tím trimrem - jen jedna z možností. :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#22 Příspěvek od jave »

kokun píše:To ještě neznamená, že tvá závada musí být tím trimrem - jen jedna z možností. :roll:
No to v kazdem pripade. Kouknul bych na studenaky kolem radkoveho trafa a vubec vseobecne kolem celeho radku. To same plati o zdroji. Pak merak do ruky a trochu zahloubat.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

sXe píše:
kokun píše:
sXe píše:Doplňuju že jedná se o typ Color 473. Přikládám i fotku.
No vidíš, že to jde (dokonce i s fotkou :roll: ) - typ měl být hned na začátku :!: - pro většinu z nás pak je už to foto zbytečné.
Omlouvám se, psal jsem zde včera pozdě večer, nechtělo se mi pátrat po manuálu kde by byl napsaný typ.. To jsem si ale nevšiml že je i přímo na TV. :oops: Nicméně na trimr určitě kouknu.
A kdybys tam ty dvířka neměl, kde bys ho asi hledal? - k čemu asi je pak "typový štítek" - vzadu na bedně? :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#24 Příspěvek od sXe »

kokun píše:
sXe píše:
kokun píše: No vidíš, že to jde (dokonce i s fotkou :roll: ) - typ měl být hned na začátku :!: - pro většinu z nás pak je už to foto zbytečné.
Omlouvám se, psal jsem zde včera pozdě večer, nechtělo se mi pátrat po manuálu kde by byl napsaný typ.. To jsem si ale nevšiml že je i přímo na TV. :oops: Nicméně na trimr určitě kouknu.
A kdybys tam ty dvířka neměl, kde bys ho asi hledal? - k čemu asi je pak "typový štítek" - vzadu na bedně? :roll:
No jo no jo, nejsem povoláním opravář televizí, tak mě za to neukamenujte.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Robosand »

jave píše: To nemas pravdu. Podle typu se osazovaly polske trimry a delal jsem mraky OTF kde se zacala vypinat jenom prave kvuli polskemu trimru. A skodovky jsou take ruzne. Rada 105/120 mela jeste palec. Facka uz ne. Nesmime michat jabka s hruskama. Ale diky za podporu
Asi si ma nepochopil. Zdroje a RKS sú v OTF principiálne rovnaké. Na výrobcov jednotlivých súčiastok a dielov by som sa takisto jednoznačne nespoliehal. Podozrivé miesta treba jednoznačne premerať a kontrolovať dynamicky. Moja minikritika bola založená na neuvedení modelu TVP všeobecne, neplatila iba pre zakladateľa tohto vlákna.
P.S. K tej škodovke si si sám odpovedal :wink: . Podľa značky, typu (bez uvedenia modelu) zistíš veľakrát prd, takže škodovka môže mať karburátor, vstrekovanie, alebo dokonca ide o diessel... :D
Robo...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

sXe píše: No jo no jo, nejsem povoláním opravář televizí, tak mě za to neukamenujte.
Tak si dávej pořádný pozor,aby se Ti něco zlého nepřihodilo.Na zadním krytu bývá štítek s varováním.
P.S.Tak jak daleko jsi pokročil?Zjistil jsi už něco,nebo naměřil? :?:

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#27 Příspěvek od sXe »

otakarv píše:
sXe píše: No jo no jo, nejsem povoláním opravář televizí, tak mě za to neukamenujte.
Tak si dávej pořádný pozor,aby se Ti něco zlého nepřihodilo.Na zadním krytu bývá štítek s varováním.
P.S.Tak jak daleko jsi pokročil?Zjistil jsi už něco,nebo naměřil? :?:
Tak už jsem nejspíš na to přišel, a bylo to i velmi jednoduché.. Otevřel jsem kryt a do ruky mi spadl upálený kondenzátor.. Jedná se o kondík značky ELWA 47uF, 250V.. Koupím nový a pak dám vědět.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

sXe píše:
otakarv píše:
sXe píše: No jo no jo, nejsem povoláním opravář televizí, tak mě za to neukamenujte.
Tak si dávej pořádný pozor,aby se Ti něco zlého nepřihodilo.Na zadním krytu bývá štítek s varováním.
P.S.Tak jak daleko jsi pokročil?Zjistil jsi už něco,nebo naměřil? :?:
Tak už jsem nejspíš na to přišel, a bylo to i velmi jednoduché.. Otevřel jsem kryt a do ruky mi spadl upálený kondenzátor.. Jedná se o kondík značky ELWA 47uF, 250V.. Koupím nový a pak dám vědět.
Ten kondenzátor není upálený,ale má uhnilé vývody.

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#29 Příspěvek od sXe »

otakarv píše:
sXe píše:
otakarv píše: Tak si dávej pořádný pozor,aby se Ti něco zlého nepřihodilo.Na zadním krytu bývá štítek s varováním.
P.S.Tak jak daleko jsi pokročil?Zjistil jsi už něco,nebo naměřil? :?:
Tak už jsem nejspíš na to přišel, a bylo to i velmi jednoduché.. Otevřel jsem kryt a do ruky mi spadl upálený kondenzátor.. Jedná se o kondík značky ELWA 47uF, 250V.. Koupím nový a pak dám vědět.
Ten kondenzátor není upálený,ale má uhnilé vývody.
Přesně tak. :)

Uživatelský avatar
sXe
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2009, 02:00

#30 Příspěvek od sXe »

Po výměně kondenzátoru TV šlape jako hodinky. Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“