Dialkove

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Dialkove

#1 Příspěvek od PabloX »

Neriesil dakto takyto problem:
Chcem si urobit dialkove s AT89C2051 ako prijimac, ako vysielac by bol obycajny DO k TV a pod. Prijimaci IO by bol daky SFH...xxx, dalej by to slo do atmela. Potrebujem 4 vystupy, dva take, ze jednym stlacenim tlacitka na DO bude na vystupe napetie, dalsim stlacenim toho isteho tam uz nebude. Dalsie 2 vystupy potrebujem take, ze bude na vystupe napetie, len kym budem drzat urcite tlacitko. Z atmelu by slo este 5 tlacitok, 4 by boli na programovanie : stlacim tlacitko na prijimaci, potom vyslem z dialkoveho kod a procak si ho ulozi do EEPROM (mam 24c16). Takto by tam mal ulozene 4 kody, piatym tlacitkom by sa pamet zmazala a slo to odznova. Cize mi treba 4 programovatelne vystupy pre akykolvek DO (kody budu v EEPROM) a programovat to budem stlacenim prislusneho tlacitka. Vychadza mi to aj s vystupmi, myslim ze tych 15 co ma 89C2051 by mohlo stacit. Prosim, poradte ak to uz niekto riesil...Diky

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

A co takto ze sběrného dvora přijímač DO třeba z C416 ? Tam to všechno máš a ještě spoustu navíc.
I kompletní zdroj to má. Jen bys musel napřed stisknout číslo programu a třeba výstupem mute (umlčení zvuku) nahazovat či shazovat relé na tomto výstupu. Těch je tam použitých osm. A čtyři analogové výstupy a ještě...

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PabloX »

Hill>>> No lenze ja byvam na Slovensku, v jednom mestecku, co sa vola RUZOMBEROK a tu ziadny dvor nemas, ani v okolo pekeeeeeeeeeeee daleko! Jedine ak ju najst dakde pri kosoch...

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PabloX »

Hop337> no lenze ja to potrebujem pre atmel, a aby sa to nenapajalo k PC...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

Len hladaj, ja som v Mikulasi take nieco nasiel. Nakoniec, v okoli urcite najdes niekoho kto ma taky telkac so slabou obrazovkou a bude rad ked mu ho odvezies. V krajnom pripade sleduj okolie odpadovych nadob. :D Ak chces, mozem Ti poslat zoznam povelov, ktore U806D pozna. Malo sa vie o tom, ze ich je az 64 a svab ma aj take vystupy ako RESA, RESB... Nakoniec, zbernicu MIBUS ma vyvedenu tiez na piny. Hovori Ti nieco COLOR 430TXT? Tento telkac mal presne takyto obvod na ovladanie a v pohode obsluzil aj teletext. :lol: :)

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#7 Příspěvek od toom »

JJ, U806 je dobrej obvod, protoze jich doma par mam, tak jsem ho jeste asi pred dvema mesici pouzil pro dalkove ovladani obvodu LM1036 (tonove korekce). Tento obvod ma fakt vsechno, co bys mol potrebovat, popisu vyslo taky ve starsich amarech dost a nemusis se trapit se softwarem pro atmel. Jinak s tim ovladanim teletextu, asi pred dvema lety jsem dodelal TXT do TV C439. Dal jsem do ni modul TXT z nejakeho Videotonu, udelal prevodnik sbernice s asi trema cmos a bylo to. Jinak k ovladani pouzivam universalni ovladace z trznice za 99,- :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

toom píše:Jinak s tim ovladanim teletextu, asi pred dvema lety jsem dodelal TXT do TV C439. Dal jsem do ni modul TXT z nejakeho Videotonu, udelal prevodnik sbernice s asi trema cmos a bylo to. :wink:
Tiez som do par 416,425,430-tok dorabal teletext. Uplne elegantne tam sli moduly teletrextu z C428/441. :)

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PabloX »

Tak uz to musim len pozhanat...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#10 Příspěvek od miroja »

Odkialze si? Z Ruzomberka? A chodievas do LM?

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PabloX »

miroja> presne tak, som z RK. Do Mikulasa moc nechodim, ale ak ma vezmu na strednu do Hradku, tak sa tam mozno zastavim :-)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“