dalkove ovladani tv merkur

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#16 Příspěvek od milan222 »

pepik9 píše:Nebude na tom potenciometru 230V ? Co takhle k merkuru pridelat modelarsky servo a hlasitost ridit vysilackou :)
ta televize je na 12V (autozapalovac) a ma v sobe trafo na 12V
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Dva dráty máš tak i tak. A každý urobí ako mu vyhovuje.
Inak sú i farebné 38-čky (uhlopriečka obrazovky v cm). A máš to i s diaľkovým.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

milan222 píše:tak diky moc. barevnou mam colorku od tesly(da mi ji strejda) ale v pokoji nemam misto na barevnou. (v podkrovi) ztezi se tam vejde merkur. ja se na to divam, jen kdyz chci jednou az 3x za tejden. kdyz chci dokoukat film.
Nic proti Č/B tv, zřejmě si na ně i potrpíš, (konec konců "to máš i v "podpisu" :roll: ), ale co ta úhlopříčka: 31cm - a pozorovací vzdálenost: 2m, či více :?: (jen ta postel má ty 2m!?), nebo ji máš někde vedle sebe? (ale to by jsi ji měl "na dosah", takže na co DO!?) - :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

Kokune, podívej kousek zpátky. A když má dobré oči (nepotřebuje brýle)...

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#20 Příspěvek od milan222 »

tak teda z jake dalky se mam divat na 4002A? (25cm uhlop.) ja se divam i z 3 metru. ten dratovej potak neni spatnej, ale mam jen 100R. pak to vyzkousim. od tv sem pasal ze jsem 3metry (metr a pul od konce postele)
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

milan222 píše:tak teda z jake dalky se mam divat na 4002A? (25cm uhlop.) ja se divam i z 3 metru. ten dratovej potak neni spatnej, ale mam jen 100R. pak to vyzkousim. od tv sem pasal ze jsem 3metry (metr a pul od konce postele)
No, takže "doporučená pozorovací vzdálenost" od telky (abys už neviděl řádky, ale mohls rozeznávat detaily v záběru !?) je 3 až 5-tinásobek úhlopříčky obrazovky. :roll:

V tvém případě u MERKURa (úhlopříčka 31cm !!): 3x31=93cm, příp. 5x31=155cm tj. "doporučená pozorovací vzdálenost" = 90cm až 1,5m. :wink:
Analogicky je to pro tu 4002-ku (úhlopř. 25cm): 3x25=75cm, příp. 5x25=125cm tj. "doporučená pozorovací vzdálenost" = 0,75m až 1,25m. (Tj. metr a ne tři!? ) :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

Teorie. Ty u sebe doma to máš proměřěný? Krom toho hodně závisí od očí. Já bez brýlí jsem o kus jinde. Tou vzdáleností jde spíš o to, abys' nebyl o hodně blíž, abysis' moc nekazil oči. Ale stejně na to nikdo nekouká. Každý si udělá, jak se mu líbí. Nech kluka, ať kouká, jak mu to vyhovuje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#23 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Teorie. Ty u sebe doma to máš proměřěný? Krom toho hodně závisí od očí. Já bez brýlí jsem o kus jinde. Tou vzdáleností jde spíš o to, abys' nebyl o hodně blíž, abysis' moc nekazil oči. Ale stejně na to nikdo nekouká. Každý si udělá, jak se mu líbí. Nech kluka, ať kouká, jak mu to vyhovuje.
Ale toto:
kokun píše:No, takže "doporučená pozorovací vzdálenost" od telky (abys už neviděl řádky, ale mohls rozeznávat detaily v záběru !?) je 3 až 5-tinásobek úhlopříčky obrazovky.
to není z mojí hlavy - to se dočteš v každé knize o TV, od dnes již klasiků TV techniky (ing. M. Český, Vít, Kožehuba, ......... ). :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#24 Příspěvek od Robosand »

to KOKUN: Tá doporučená vzdialenosť u CRT obrazoviek okrem toho súvisí aj s jej nežiadúcim vyžarovaním. (to znamená, dodržať min. vzdialenosť). U LCD, alebo plazmy niekomu možno nevadí, že vidí tzv. "megapixely" :lol: u pol metrovej vzdialenosti a naopak nerozozná kozu od koňa z 10m vzdialenosti.
Takže "odporúčaná vzdialenosť" je čisto teória, ale odborne (aj prakticky) overená!
Robo...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

A co když on tam má třebas před tou obrazovkou zvětšovací sklo(lupu). :nevim: :wink:

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#26 Příspěvek od Robosand »

No aj to je možné. Pre úsporu financií kúpi 37-čku, zväčšovacie sklo a dá to do telocvične... :lol:
Robo...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:A co když on tam má třebas před tou obrazovkou zvětšovací sklo(lupu). :nevim: :wink:
Oto - teď jsi to myslel ironicky, ale u té 4002-ky ji tam skutečně má !!! Na vlastní oči jsem "tento zázrak" viděl v r. 1962/63, když jsem chodil na průmku ve Frenštátě p.R.. Na našem intru ji tam (ve služebním bytě) provozoval náš "topič z kotelny".
Před obrazovkou byla přišroubovaná skleněná lupa (byla dutá a plnila se destilovanou vodou) :!:
Pamětníci mohou potvrdit, nevěřící se mohou "přesvědčit" na stránkách z historickou TV technikou. :roll:

Tato bedna (mj. hned 2. výrobek TESLY !!) se od té 1. - 4001-ky lišila pouze tím, že měla navíc "zabudované radio" :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#28 Příspěvek od Maskot »

Jo jo Kokun nelze tu lupu pamatuji,take se v casnem davnoveku TV v Cechach vyskytovaly pruhledne folie,ktere z CB televize vyrobily barevnou.Dole zelene a prechazelo to do modre nahore,takze obloha a travnik byly OK,to ostatni si dokaze kazdy predstavit.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#29 Příspěvek od BIPOLAR »

Jak ty skleněné "lupy", tak ty tříbarevné folieb za 25kčs si taky pamatuju, ale pánové, pořád zapomínáte, že černá a bílá jsou barvy - takže i ta TV Merkur je vlastně barevná :D :D :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

Maskot píše:Jo jo Kokun nelze tu lupu pamatuji,take se v casnem davnoveku TV v Cechach vyskytovaly pruhledne folie,ktere z CB televize vyrobily barevnou.Dole zelene a prechazelo to do modre nahore,takze obloha a travnik byly OK,to ostatni si dokaze kazdy predstavit.
Tak tuhle fólii měl v r. 1960 můj strýc v Praze na ruském REKORDu (bydlel tehdy v Růžové ulici). To bylo dobré k pozorování přírody (tak nějaká Mayovka - Vinetou :roll: ), ale když tam byla hlasatelka, tak měla vlasy modré a bradu zelenou. :cry:

Kousek, prakticky za rohem, byla Jindřišská - tam jsem ty fólie viděl ve výloze ELEKTRA. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“