benq t705

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od rezis »

vojta2 píše:Bingo,našel a je v pr**li..žlutý váleček....dá se nějak jednoduše prověřit,jestli je transistor ok/ko? mamvenku ty C5707.Kedyž vezmu obyčejný,,propípávák",tak na jednom mezi vývodama píská,na druhém ne..který je vadný? a prosím,nebijte mě..
Ten co píská je mrtvý. To vsak neznamená ze ten co nepíska to prezil. nevim jestli zvladnes aspon zakladni mereni. Zjednodusit si tranzistor na dve diody a meri t prechod baze-emitor, baze- kolektor. V propustnem smeru povede v zavernem nee. Jednodussi asi bude vymenit oba.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od dzan »

Schema invertoru je tady ve schematech,sám jsem si ho tu stahoval,jde o to,že na nějakém ze čtyř trafeček je mezizávitový zkrat a jde tam vyšší proud,tranzistory v příslušné části měniče se víc ohřívají a jeden odejde.Zároveň odejde pojistka,vypadá jako váleček,u mě tedy byla černá a fet v příslušné větvi,který řídí proud to odnese taky,jelikož ta větev jde do zkratu a pojistka jaksi nestihne.Takže vyměnit vadné trafo a doporučuje se vyměnit oba tranzistory.A ještě se stalo,že byl vadný kondenzátor mezi těmi dvěma tranzistory měniče.Jinak v AME se daj koupit zhruba za 150Kč

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Vadné trafo bývá. Ale ta šance je tak 1:100. P-fet to je tak 1:1. Ta sc a pojistka je jasné.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od dzan »

Každopádně na těch trafef bývají studeňáky, pokud nejsou vadné

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Tie P MOSFETy to casto preziju. Vadne trafo som zatial nemal - bud studenaky (ci uz na trafe, tranzistoroch alebo kondenzatore) alebo priamo vadny kondenzator (vyvod odpadnuty vnutri).

Teraz naposledy som mal skratovanu schottkyho diodu - ale tazko povedat, ci to bola naozaj povodna zavada, lebo sa v tom nejaky 🤐 rypal.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#21 Příspěvek od czatlantis »

ono se taky může stát, že se několik součástek podělá a přitom to není původce problému- příklad:
Po zapnutí sat. příjímače se ozvalo lupnutí, záblesk a začas stoupat dým. Když jsem to otevřel, tak byl spálenej odpor, zenerka a jedna dioda. Po výměně těchto součástek (a zenerku jsem dal místo 0,5W 2W, protože ta deska pod ní byla taková upečená, takže se to tvářilo, že je přetížená a 2kč rozdíl už je fakt jedno :) ) po zapnutí bylo na vývodech(15V, 23V, 30V) mnohem větší napětí než mělo být a zenerka topila jak prase. A na +5V větvi zase bylo asi 3,5V. Po chvilce se rožnul displej ale tak jakože skomíral (napájenej z 5V, kde se pomalinu zvedalo napětí). Na vině byl jeden kondenzátor, kterej si hrál na vyšších frekvencích asi na odpor- zahřál se po 15sec provozu tak, že se na něm nedala udržet ruka. Po výměně vše OK. Takže kvůli jednoku kondíku jsem musel vyměnit pár dalších součástek a to ještěže ten satelit přežil ty vyšší napětí na výstupech.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Tech traf je opravdu velmi poskromnu vadnych. Za dobu co to opravuji asi celkem 2 kousky. U aceru nebo LG jsou v hajirelativne casto ale zas nejsu studenaky. To si clovek asi nevybere.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Paja_IFS
Příspěvky: 3
Registrován: 25 pro 2008, 01:00

#23 Příspěvek od Paja_IFS »


vojta2

#24 Příspěvek od vojta2 »

Zdravím,
tak mam objednané ty tranzistory2SC5705,ale musím èekat..Taky jsem zkusil vymìnit tu 3A pojistku a monitor se na chvíli rozbìhl.Na poèítaè jsem to nezkoušel.Svítila jen spodní trubice,takže aspon vím,že ty horní tranzistory jsou v hajzlu..tak snad jsem na dobré cestì.Co myslíte? :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#25 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:44, celkem upraveno 1 x.

vojta2

#26 Příspěvek od vojta2 »

Ahoj Kondík,jeden pøístroj mìl vzadu plombu,byla nepoškozená,druhý byla TV s prostøeleným displayem.øekl,že to mùže být tisíc rùzných vìcí,ale že je prasklý display si nìjak nestaèil všimnout..jinak samozøejmì mam úètenky,nebo spíše jakési potvzení...proto tam prostì už nepùjdu.radši takhle,sice pomalu,ale jistì:-)

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#27 Příspěvek od petr1991 »

No vidis a este sa aj ledacemu priucis, a druhy krat budes vedet...

Uživatelský avatar
wojta
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2008, 02:00

#28 Příspěvek od wojta »

Tož po delší době zdravím a pokračuji v práci na monitoru..
Takže vyměněny 2kusy 2SC5707,dále kondíky .22/160v.Proletoval jsem trafa,resp.vývody traf,odstranil pár studentů..Monitor funguje,ale má menší vadu a to,že nejde vypnout podsvětlení.Tedy při vypnutí svítí bíle,kontrolka ON/OFFzhasne.Tož teda co dál?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

FET

Uživatelský avatar
wojta
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2008, 02:00

#30 Příspěvek od wojta »

Ahoj,máš na mysli ten IRFU9024?Jak o tom píše kolega v jiném vláknu?
Na tom mojem nemůžu přečíst označení,je to nečitelné.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“