čím natřít nové zdi

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od michalnb »

miromatus píše:Zdravím , ja som naposledy maloval byt s jupolom ekonomik a som spokojný , dobre kryje a vraj je dobre paropriepustný, http://www.jub.si/cz/vyrobky/malirske-barvy/?cat=3191 , nanášal som ho valčekom
Samozrejme. JUB je určite lepší ako nejaký Primalex a dalo by sa povedať, že je to kompromis medzi cenou a kvalitou, ktorou má pomerne blízko Caparolu. No v tej cene by som si už asi radšej pár korún priplatil.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

nj musím zjistit co mi trh nabízí, nemusí to být stejné jako na Slovensku, každopádně vidím, že názor není zcela jednotný tak lapám názory , abych nebyl za úplné tele díky

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

No jde zde o to , že štuk je vlastně napůl hydroxid vápenatý - žíravina . Proto se dělá první nátěr vápnem - je to to samé složení a udělá to bílý povrch . Kromě fermeže se ještě na 50 l vápenného nátěru dá kilovka bílého vodou ředitelného laku . No a za dva roky je z hydroxidu vápenec a na ten můžeš matlat co chceš . Ten už nic nesežere . Perfektní , paropropustné jsou silikátové barvy , které jsou také jedině doporučované na sanační omítky .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

michalnb píše:
Kto videl konzistenciu hlinkovej farby oškrabanej zo steny, vie čo mám na mysli...
souba píše: Vápno prý nepropouští vlhkost a zdi v rozích vlhnou.
Videl ten maliar už vápno? Alebo možno vedci medzičasom vynašli nový druh vodeodolného vápna :roll:
EDIT: Ak ho stretneš, povedz mu nech mi pošle na mail(mail mám v profile) svoje TF číslo. Mám síce elektrotechnickú školu, ale ak bude chcieť zavolám mu a vysvetlím mu to.
V tomto musím s Tebou a jinými podobnými názory pouze souhlasit.O tom "PRIMALEX-su" už hodně dávno vím své,ale kdo chce bydlet v domě nebo bytě,jehož stěny nedýchají,tak prosím.
Poprvé v životě čtu,zě vápno je páronepropustné.Ono se může stát,že když není klasická vápenná omítka dostatečně vyzralá a natře se hned vápenným nátěrem,tak může tzv. zkamenatět.Pak pravděpodobně vznikne nepropustná vrstva. :cry:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Staří zedníci dokonce kvůli rychlejšímu vyzrávání vápenných omítek pálili v místnostech koks nebo dřevěné uhlí v otevřeném koši - aby se stěny nasytily kysličníkem uhličitým a vápenný hydrát (hašené vápno) v maltě rychleji přešel na uhličitan čili vápenec = aby malta rychleji vytvrdla. Dnes by možná pomohla jedna-dvě grilovačky v místnosti na dřevěném uhlí nebo "flaška" CO2 - trochu "ufouknout" do každé místnosti a nechat přes noc...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

No to upšouknutí mi vychází pro neutralizaci 74 kg hašeného vápna na 22,4m3 CO2 .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Asi bych to vymaloval tím vápnem. Však za nějakou krátkou dobu se to může přemalovat.
Jednou jsem se na tuto radu vykašlal, Přemoloval hned primalexem a stěna pod tím má vzhled kamene. Taky slitý celek jako by to nasálo tu disperci a stálo se to nepropustné vodě. Od té doby vždy vápno a třeba po týdnu přemalovat.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#23 Příspěvek od bu2520 »

hmm tak jsem nahlodaný, pořád jsem si říkal takových nových technologií a když to vezmu do detalilu , zdi jsou z porobetonu na lepidle , lepidlem přilepená perlinka a milimetr dva štuku čili jediné místo kde je vápno, tak jsem doufal, že už je nějaký profi vápenný nátěr se kterým se dobře pracuje.

maniaccgjkdz

#24 Příspěvek od maniaccgjkdz »

naše firma dìlá strojní omítky.... na zed pøíjde nejprve vrstva strojní malty ta se srovná pokud možno do váhy a aby na ní nebyly hrby a dolíky.... na to pøíjde natáhnout nìakej vnitøní štuk kterej má v základu vápno a navrch na štuk natahujeme devoskyt .... štuk kterej má v základu polavenou køídu a ten se pøebrousí brouskem na sádrokartonové zdi.... a navrch asi nìaká barva ale to už není naše vìc...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od otakarv »

bu2520 píše:hmm tak jsem nahlodaný, pořád jsem si říkal takových nových technologií a když to vezmu do detalilu , zdi jsou z porobetonu na lepidle , lepidlem přilepená perlinka a milimetr dva štuku čili jediné místo kde je vápno, tak jsem doufal, že už je nějaký profi vápenný nátěr se kterým se dobře pracuje.
Já osobně bych Ti vřele doporučil ten "KLASIK COLOR": http://nastavbu.cz/?page=zbozi&Igen=57& ... &detail=84
Mám jej odskoušený a pracuje se s ním výborně,opravdu otěr žádný a hlavně je plně páropropustný,takže zdi dýchají.Válečkem je radost s tím dělat.Je pravda,že dřív jsem míchal vápenný nátěr podle rady mého kamaráda,ale jak jsem zkusil tento nátěr,tak jsem začal s tím.Každopádně se poraď ještě v prodejně.Je také pravda,že Ti mohou poradit tak,aby prodali,ale tu jsi nějaké rady dostal,tak si určitě uděláš svůj názor.
Hodně zdaru při malování.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#26 Příspěvek od bu2520 »

díky konečně něco co se mi líbí :-)) moc se mi do toho vápna nechtělo :-) , tohle vypadá dobře

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od otakarv »

Uvidíš,jak se s tim výborně maluje.Kup si váleček,třeba i ten nejlevnější(zkoušel jsem 3 druhy a k mému údivu s tím levným to šlo také skvělé).Kdysi dávno jsem koupil velmi kvalitní štětku na malování(1 000Kčs),ale tu jsem odložil.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“