Philips 28PW9611, GFL2.30, obraz do modra se zpětnými běhy?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

Philips 28PW9611, GFL2.30, obraz do modra se zpětnými běhy?

#1 Příspěvek od wivern »

Netusite kde sehnat servisni manual k TV Philips 28pw9611/58?
Nebo netusite čím může být způsobeno toto chování: v obraze se občas objevuji zpětné přeběhy a obraz v te době získává nadech do modra a jaksi nevim co s tim.
Je možné, že to způsobuje nějaká automatika, která si již není rady s parametry zestárlé obrazovky a chybně vyťavý modrou. Poradíte?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#2 Příspěvek od Duvsan »

Skontroluj elektrolytické kondy a studené spoje.
Skús jemne stiahnuť UG2 (ale najprv si poznač pôvodnú polohu).

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

To mùže zpùsobit víc vìcí.Napø svod v patici, svod v systému obrazovky,studeòáky v RGB i slabá baòka.ns

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

wivern píše:Netusite kde sehnat servisni manual k TV Philips 28pw9611/58?
Dokumentace se hledá taky podle typu šasi a ne jen podle modelu telky. Rozdíl v modelu 28PW9611/01 a tvým ......./58 bude pouze v tom, že ....../58 je určena přímo pro Česko. :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#5 Příspěvek od rolandt »

rovnako sa chovalo jedno ovp, a robila to patica obrazovky.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 16 lis 2017, 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#7 Příspěvek od Carel »

O tomto problému se už diskutovalo na tomto forum již několikrát(jednou do modra,do zelena,do červena).Vše jedny a tytéž závady,které platí na všechny přístroje .Prohledej vlákna! :?

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od wivern »

Byl jsem pracovně mimo domov tak nebyl čas dale laborovat. Ano šasi je nejspiše GFL2.30E, bohužel jsem vygooglil manual jen k GFL2.20 a to neni uplně to same. Mezitim se problém total provalit ted je obrazovka stlale modrá, zpětné běhy jsou v obraze stale a zcela zmizela zelená a červená tzn. obraz je veelmi nezřetelný pouze modry (jak jsem uvedl modra je vytavena na maximum a do modra je i to co ma být černé, je to asi patrne z viditelných zpětných běhu, ale raději to uvádim).
Ráno jsme neměl moc času problém dále analyzovat, ale proměřil jsem odpor mezi R,G,B a zemi na desce videozesilovačů a všechny tri barvy mají vůči zemi cca 3.7M jak na hrdle tak na nasazené patici. Stejně tak prvni velké odpory na barvě se zdaji OK tj. 680 a za nimi male 100. Jako video zesilovače jsou osazeny TDA6101Q, ty jsem zatim neměřil neb jsem neměl po ruce DS k těmto obvodům. Hicmeně si nemyslím, že je problem v věchto video zesilovačíách.
Popravdě nením jak dál a uvítam každou radu, TV nejsou zrovna můj obor.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Možná se začni smiřovat s tím,že obrazovka jde do nebíčka.Zkratuje to G1 a modrá katoda.Nekdy to jde odstřelit a někdy se obrazovka otočila o 180 stupňů a byl pokoj.Oba zásahy vyžadují určitou odbornost a záleží na Tobě jestli si na to troufáš. Ale možná budeš mít štěstí a závada bude jinde.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

No, ja by som až tak nevylučoval to TDA6101Q /pre B/, prípadne niečo okolo neho... :wink:

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#11 Příspěvek od wivern »

Tak jsem opět trochu bádal a pošteloval VG2 respektive Fokus na VN trafu a najednou mám ucházející obraz, asi by to chtělo ještě slaboulince doostřit , ale to se již začnou objevovat přeběhy v modre a obraz občas problikávatr do modra.
Jde z toho na něco usuzovat?
Vyčerpaná modrá katoda?
Co s tím, ma cenu se utěchto obrazovek pouštet do nějaké regenerace?
Docetl jsme se zde o vybiti C 100uF s 200V mezi G a přislušnou katodou.
Jde nějak ověřit, že je B katoda jimá něž R a G, změril jsem odpor vůči G a všechny tři maji cca 22M.

Poradíte kde stahnout (zdarma) servisni manual k Philips_GFL2.30E?

Děkuji

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#12 Příspěvek od wivern »

pajosek2 píše:Možná se začni smiřovat s tím,že obrazovka jde do nebíčka.Zkratuje to G1 a modrá katoda.Nekdy to jde odstřelit a někdy se obrazovka otočila o 180 stupňů a byl pokoj.Oba zásahy vyžadují určitou odbornost
Teda o odstřelování jsem věděl a nasledně zde pročetl podrobnosti, ale ono otačení o 180s stupňů tak trochu nechápu, teda pokud se tim nemysli fyzicke otočení TV vzhuru nohama a doufání, že bordel mezi K a G odpadne?
V každém případě, jde nějak exatkně změřit, že je, v mém případě, modrá katoda vhodný kandidát na regenerační pokus třeba podle http://servisokenko.tym.cz/regenerace/regenerace.htm ?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

wivern píše:Teda o odstřelování jsem věděl a nasledně zde pročetl podrobnosti, ale ono otačení o 180s stupňů tak trochu nechápu, teda pokud se tim nemysli fyzicke otočení TV vzhuru nohama a doufání, že bordel mezi K a G odpadne?
Tu se jedná o otočení obrazovky "vzhůru nohama",abys to lépe chápal.Tím pádem se žhavící vlákno prohne na druhou izolovanou stranu.
Jde nějak ověřit, že je B katoda jimá něž R a G,
Vezmi rezistor 1až1k8/0,5W,jedním vývodem připoj na zem a druhý konec postupně připojuj na jednotlivé katody a sleduj jas obrazovky.Když přiložíš na červenou,musí se rozzářit červeně.Takto posuď,zda všechny katody svítí stejným jasem.V případě slabšího jasu některé katody znamená větší opotřebení.

Uživatelský avatar
wivern
Příspěvky: 73
Registrován: 09 srp 2009, 02:00

#14 Příspěvek od wivern »

S tím otočením obrazovky jsme si to myslel, ale tak nějak si to neumím představit. V případě mého Philipsu to není možné ani mechanicky, na desce RGB zesilovačů na hrdle jsou chadiče pro ta TDA6101 a deska je obdélník ("nastojato"), který se do TV prostě obráceně nevejde, ale není mi to jasné ani elektricky, jak se docílí otočení obrazu o 180?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

wivern píše:S tím otočením obrazovky jsem si to myslel, ale tak nějak si to neumím představit...
Jednoduše,už se tu o tom v některém vlákně něco takového podobného probíralo. A není tomu tak dávno,zkus pohledat, nebo se trochu zamyslet. :wink:

Vlákno bylo přejmenováno, pročištěno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“