TV Gran Prix STV 70-100 Typ TV-17.1-70 238/P

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Chris18 píše:Takže dnes mi prišlo nové VN Trafo, tak som ho vymenil, preventívne prekontroloval všetky spoje - stuďáky všetky odstránené.

Obraz je v poho, ale na teletexte je to vidieť viac :

Ale mám problém obraz vyzerá takto:

Obraz: Znak ČT1 je skoro nevidieť.

Kód: Vybrat vše

http://uploading.sk/obrazek/ev6u110/snimka0481.jpg
Teletext:

Kód: Vybrat vše

http://uploading.sk/obrazek/wpn5ih4/snimka0482.jpg
Viete niekto poradiť?

Myslím si, že by to mohla byť poduškovitosť, ale nie som si istý.
A co je na tom nejasného, ty tam tu podušku nevidíš? - proč se tomu říká "poduška", protože to vypadá jako "naducaný polštář". :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#17 Příspěvek od Chris18 »

kutilmil píše:S poduškou sui nevieš rady?
Už to riešim. Tlmivka a rezistor do série, nejaký ten krabičák - zvitkový kond, elyt to nebude, všetky skontrolované.

Keď budem hotový, tak sa ozvem :)

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#18 Příspěvek od Chris18 »

K TV som sa dostal až dnes.

Tak chlapi skontroloval som snáď všetko okrem tej tlmivky, pretože nemám L-meter.

Našiel som nejakú schému, tá tlmivka by mala byť 47uH.

Ale ešte jedna zaujímavosť, ked mám chvílu TV pustený, tak na teletexte vidím, ako by sa chcel obraz roztiahnuť do normálu, tak jemne sa obraz pohybuje. Úplne jemne sa rozťahuje a zťahuje.

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#19 Příspěvek od Chris18 »

Bol som u kamoša, on má L meter odmerali sme tú tlmivku 47uH a je v poriadku.

Tak už ma napadá len, bolo tam trafo od Eldor-u a ja som tam dal priamu náhradu HR od Diemen-u, myslím si, že keď tam nie je presne to čo, tam má byť tak blbne ten horizontál, že by sa to dalo doladiť v SM, ale aj tak do SM sa akosi nemôžem dostať, našiel som si aj manuál od tejto rady TV, alebo, že by bol nejako chytený koncový stupeň riadku, alebo ešte je v obvode podušky MOSFET BUZ73 - ten i dem ešte vyskúšať, mám scému zapojenia merania MOSFET-ov, takže idem skúsiť.

Prosím vás vyjadrite sa ohľadom tých VN-tráf a toho trandu RKS.

Za prípadné reakcie vopred Ďakujem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#20 Příspěvek od kokun »

Chris18 píše:Bol som u kamoša, on má L meter odmerali sme tú tlmivku 47uH a je v poriadku.

Tak už ma napadá len, bolo tam trafo od Eldor-u a ja som tam dal priamu náhradu HR od Diemen-u, myslím si, že keď tam nie je presne to čo, tam má byť tak blbne ten horizontál, že by sa to dalo doladiť v SM, ale aj tak do SM sa akosi nemôžem dostať, našiel som si aj manuál od tejto rady TV, alebo, že by bol nejako chytený koncový stupeň riadku, alebo ešte je v obvode podušky MOSFET BUZ73 - ten i dem ešte vyskúšať, mám scému zapojenia merania MOSFET-ov, takže idem skúsiť.

Prosím vás vyjadrite sa ohľadom tých VN-tráf a toho trandu RKS.

Za prípadné reakcie vopred Ďakujem.
Pokud jsi osadil správné ekvivalenty jak VN-split, tak koncáku ŘKS, tak to tím nebude.
Znovu kontrolovat obvody kor. ) ( - a hlavně můstek diod. modulátoru - zřejmě máš ještě nějakou "krpu" tam. :roll:

Až to budeš mít v pořádku, teprve "lézt do SM" - min. dokorigování. :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Chris18
Příspěvky: 120
Registrován: 01 čer 2008, 02:00

#21 Příspěvek od Chris18 »

kokun píše:
Chris18 píše:Bol som u kamoša, on má L meter odmerali sme tú tlmivku 47uH a je v poriadku.

Tak už ma napadá len, bolo tam trafo od Eldor-u a ja som tam dal priamu náhradu HR od Diemen-u, myslím si, že keď tam nie je presne to čo, tam má byť tak blbne ten horizontál, že by sa to dalo doladiť v SM, ale aj tak do SM sa akosi nemôžem dostať, našiel som si aj manuál od tejto rady TV, alebo, že by bol nejako chytený koncový stupeň riadku, alebo ešte je v obvode podušky MOSFET BUZ73 - ten i dem ešte vyskúšať, mám scému zapojenia merania MOSFET-ov, takže idem skúsiť.

Prosím vás vyjadrite sa ohľadom tých VN-tráf a toho trandu RKS.

Za prípadné reakcie vopred Ďakujem.
Pokud jsi osadil správné ekvivalenty jak VN-split, tak koncáku ŘKS, tak to tím nebude.
Znovu kontrolovat obvody kor. ) ( - a hlavně můstek diod. modulátoru - zřejmě máš ještě nějakou "krpu" tam. :roll:

Až to budeš mít v pořádku, teprve "lézt do SM" - min. dokorigování. :roll:
Ja som ešte v SM nebol pretože sa tam nemôžem dostať - mám stiahnutý manuál, aj viem ako sa vyvolá SM, ale nič nefunguje to ani s D.O., ani s Lokálnou klávesnicou. Inak vyzerá to, že je chytený aj procesor, pretože na niektoré tlačidlá na D.O. vôbec telka nereaguje, napr. ani AV režim nič. Ovládač je 100% v poriadku.

Ešte pozrem aj ten diódový modulátor. Zatiaľ Ď Koky :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“