Servisne menu Tesla TV S 2850 TS

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

Servisne menu Tesla TV S 2850 TS

#1 Příspěvek od gigi25 »

Prosim,môže mi niekto poradiť,ako sa dostanem do serv. menu TVP
Tesla TV S 2850 TS.Spôsob,ktorý už bol na tomto fore uvedený-NEFUNGUJE!!!/Stlač. na diaľk.ovl. sučasne červené a modré tlač. a do 5 sekund stlač na TVP sučasne Vol.+ a P -./
TVP pri :agree: vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že to bude možne odstraniť nastavením v SM.Prípadne ak má niekto skúsenosť s touto závadou nech mi prosím poradí. Ďakujem!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

gigi25 píše:Prosim,môže mi niekto poradiť,ako sa dostanem do serv. menu TVP
Tesla TV S 2850 TS.Spôsob,ktorý už bol na tomto fore uvedený-NEFUNGUJE!!!/Stlač. na diaľk.ovl. sučasne červené a modré tlač. a do 5 sekund stlač na TVP sučasne Vol.+ a P -./
TVP pri :agree: vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že to bude možne odstraniť nastavením v SM.Prípadne ak má niekto skúsenosť s touto závadou nech mi prosím poradí. Ďakujem!
Ty se tedy umíš vyjadřovat :cry: - jak se může sama zapnout, když jsi bez proudu (máš výpadek) a "dufať", že se to "opraví" v SM (a nejlépe samo :roll: ), může jen zoufalec.
Nejprve oprav hw a pak můžeš něco sw-erově nastavovat v SM :!:

A jako většina z těch, co tady "škemrají", neuvedeš ani šasi tvé telky (v tomto nejsi žádná vyjímka!!!) - raďte, raďte a šasi si hledejte :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Nemyslel to gigi tak, že keď prúd vypadne a potom nabehne, že sa televízor zapne do prevádzkového režimu (nie standby)?

Uživatelský avatar
gigi25
Příspěvky: 23
Registrován: 01 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od gigi25 »

Ano Duvsan,presne tak to som myslel. A myslím si ,že každý rozumný technik to takto pochopil,okrem "kokuna",ktorýá zase zamachroval a predviedol sa v plnej svojej paráde!!
Čiže pre tých ,ktorým robí problém to pochopiť,ešte raz polopate!!
TVP je v pohotovostnom režime.Medzi tým vypnú el.napätie,prípadne vytiahnem sieťovú šnúru a keď ju zapnem do zásuvky TVP sa zapne do prevádzkového režimu.Keďže toľko viem,že u niektorých TVP OVP,prípadne OTF /viď. "S" režim u niektorých typoch OTF./sa to da nastaviť v SM,predpokladal som,že možno aj u tohto TVP je to podobné.
Preto prosím. ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť,nech sa ozve.
/Ak je závada v procesore,tak k vôli tejto závade ho určite nebudem meniť./ Ďakujem!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Ak máš chuť to otvárať (a trúfaš si na to), pozri elyty (nie som si istý, ale kontrola neublíži) a šásko. Pozor na elektrinu!!!

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

Duvsan píše:Ak máš chuť to otvárať (a trúfaš si na to), pozri elyty (nie som si istý, ale kontrola neublíži) a šásko. Pozor na elektrinu!!!
Zajimava diagnoza.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Duvsan píše:Ak máš chuť to otvárať (a trúfaš si na to), pozri elyty (nie som si istý, ale kontrola neublíži) a šásko. Pozor na elektrinu!!!
Proboha, když nemáš tušení, tak neraď, nebudeš za blba. Co s tím mají společnýho elyty??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

gigi25 píše:Ano Duvsan,presne tak to som myslel. A myslím si ,že každý rozumný technik to takto pochopil,okrem "kokuna",ktorýá zase zamachroval a predviedol sa v plnej svojej paráde!! Čiže pre tých ,ktorým robí problém to pochopiť,ešte raz polopate!!
TVP je v pohotovostnom režime.Medzi tým vypnú el.napätie,prípadne vytiahnem sieťovú šnúru a keď ju zapnem do zásuvky TVP sa zapne do prevádzkového režimu.Keďže toľko viem,že u niektorých TVP OVP,prípadne OTF /viď. "S" režim u niektorých typoch OTF./sa to da nastaviť v SM,predpokladal som,že možno aj u tohto TVP je to podobné.
Preto prosím. ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť,nech sa ozve.
/Ak je závada v procesore,tak k vôli tejto závade ho určite nebudem meniť./ Ďakujem!
Zato ty jsi "mistr světa" - C430-ku máš 20 let (přesněji 19) a po těch letech v ní chceš zapaměťovat "analogové hodnoty" :roll: :cry:

Pro ty, co nebyli "v obraze", tak dodatečně v tomto vlákně: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=30624
- a taky jsem ti tu neporadil, že :roll:

Než budeš zase kritizovat, tak se nauč "logicky a technicky" vyjadřovat a - tady chceš "učit starého kohúta kykyrýkat" :opravar:
Naposledy upravil(a) kokun dne 14 srp 2009, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#9 Příspěvek od Duvsan »

Bol to prvý nápad naslepo. Myslel som nejaký impulz, ktorý to nakopne. Elyty sú prvé, čo kontrolujem. Na stuďáka mi to tiež nepripadá, ale i tak by som ich pozrel.
Pri bežnej prevádzke sa televízor dá normálne vypnúť do standby? Či za tým není stabilizátor.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Vertikal???? :D

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#11 Příspěvek od Pesko »

Tranzistory na hrdle ???????

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Nemyslel to gigi tak, že keď prúd vypadne a potom nabehne, že sa televízor zapne do prevádzkového režimu (nie standby)?
Já vím, že to myslel přesně takhle, ale pořádně se vyjádřit bohužel neumí :cry:
gigi25 píše:TVP pri vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že .....
Stačilo pozměnit pouhé jedno slovíčko a hned by to vypadalo jinak:
TVP po vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že ...

Ale zase tu machruju ............
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#13 Příspěvek od ICE »

gigi25 píše:Prosim,môže mi niekto poradiť,ako sa dostanem do serv. menu TVP
Tesla TV S 2850 TS.Spôsob,ktorý už bol na tomto fore uvedený-NEFUNGUJE!!!/Stlač. na diaľk.ovl. sučasne červené a modré tlač. a do 5 sekund stlač na TVP sučasne Vol.+ a P -./
TVP pri :agree: vypadku el.prudu sa sam zapína a dufam,že to bude možne odstraniť nastavením v SM.Prípadne ak má niekto skúsenosť s touto závadou nech mi prosím poradí. Ďakujem!
Vypínej televizor vypínačem a máš po závadě. Co chceš v Sm nastavovat?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#14 Příspěvek od kutilmil »

Chlapy vy ste uplne mio tusim jediny jezevec vie o com vypráva

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#15 Příspěvek od Maskot »

kutilmil píše:Chlapy vy ste uplne mio tusim jediny jezevec vie o com vypráva
Tak nas vsechny uved do obrazu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“