Napajeni GSM modulu (3,5V - v klidu 200mA, obcas az 2A)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

Napajeni GSM modulu (3,5V - v klidu 200mA, obcas az 2A)

#1 Příspěvek od tominekk »

Zdravicko panove.
Hraji si ted s problemem jak efektivne napajet GSM modul. Z 90% casu modul odebira 200mA, pouze pri aktivnim hovoru si modul bere kratkodobe az 2A. Tato proudova spicka trva obvykle kolem 20ms a objevuje se v nepravidelnych intervalech.
Modul je nutne napajet v rozsahu 3,4V az 4,5V.

Napeti nikdy nesmi poklesnout pod 3,4V (ani v proudove spicce), jinak se modul vypne. Stejne tak i prelezt pres hranici 4,5V nesmi.

Hledam nejaky obvod nebo reseni, ktere je cenove dostupne (max 100Kc), ma male rozmery (idealne smd, ale podminkou to neni) a ma nizkou spotrebu. Aplikace je cela napajena 14V/15A SS.

Rikal jsem si, zda neni mozne pouzit nejaky rozumny stabilizator na cca 5V/3A, napeti srazit jednou nebo dvema diodama a je po problemu. Jenze na druhou stranu si rikam, proc chodit na komara s kanonem, jestli by nestacil nejaky stab. na 5V/300mA a proudovou spicku vyresit nejaky "posilnovacim" tranzistorem?

Proto se ptam Vas, k jakemu reseni by jste se priklaneli? Nebo jestli jste takove dilema uz nekdy resili?

Dekuji
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Já bych dal stabec LM 317 nastavený na 4V a za něj bych dal nějaký bytelný kond který bude modul při vysílání (pokud jsou ty špiče opravdu 20 ms) dokázal napájet.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Pri strate 2,1W na linearnom stabli je odpoved jednoznacna - step down. Bude stacit aj nieco primitivne - MC34063 v katalogovom zapojeni.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

V tomhle případě raději LM2576 .
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“