Mazani a programovani eprom pameci 27CXXX

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bluewave65
Příspěvky: 60
Registrován: 05 říj 2005, 02:00

Mazani a programovani eprom pameci 27CXXX

#1 Příspěvek od bluewave65 »

Ahoj lidi,

ma nekdo zkusenosti s epromkami, schanim co nejjednodussi programator treba na paralelni nebo seriovy port, take mne zajima moznost jejich mazani...


Da se to smaznout treba horskym slunkem ?


Diky za hlp
dave

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

chce to jen zapátrat trochu na internetu možná i tady v archivu bude ale je otázkou jestli nìco takového stavìt nebo koupit v bazaru za 500 asi víc to ani stát nebude , pokud jde o horské slunce tak použít asi pode stejnì jako jakíkoliv zdroj UV ( záøívky výbojky a td..) problém je jen s intenzitou ! pøi vekých výkonech pak bývá problém s opìtovným pøemazaním . a jinak skus tøeba omrnout http://homen.vsb.cz/~jah01/preprom.htm

to je jen jeden z prvních odkazù jež jsem po zadání našel ! Tudíž si myslím že jsi nic nehledal !? :twisted:

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hop377 »

Kedysi som tieto pamate mazal uplne jednoducho. Vylozil som ich v lete na slnko a za den boli ciste. Pozor ale raz sa mi stalo ze mi ich niekto pomohol mazat tak, ze zmizli. :D

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od ViPali »

Keď horským slnkom, tak nad EPROM polož plexisklovú nádobku s vodou (oddelenie tepelného žiarenia). Môžeš dať do vody trochu modrej skalice CuSO4.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“