Analogovy multimeter

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Analogovy multimeter

#1 Příspěvek od marimm »

Zdravim vsetkych odbornikov!
Chcem vas poprosit o radu. Chcel by som si kupit nejaky slusny analogovy multimeter. Vsade narazam len na same ting-tong. Vedeli by ste mi doporucit nejaky slusny? Cenova relacia tak do +/- 3000 Kc.

Dakujem

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

BM518 by se ti nelíbil? Parametry má velmi slušné a měření st jde až do 1,5GHz.
Spíš bych šel do něčeho staršího, dneska už se analog tak nevyrábí a ta kvalita mechanického provedení bude stát za......

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

Jestli neprovádíš nějaká speciální laboratorní měření, neživíš se opravami elektroniky a máš to na běžné měření, nevyhazuj 3.000 a za stovku si kup digitální multimetr.

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od mckvak »

zkus třeba tenhle http://www.ghvtrading.cz/produkty/meric ... a5003.html cenu boužel nevím. Ale za ty prachy už je si lepší koupit digitál co třeba tenhle http://eshop.micronix.cz/merici-technik ... 3890d.html

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

nj jenže ten digitál už je přes 3
kdybych měl znovu kupovat multimetr tak bych chtěl vědět jakej má odpor třeba měření proudů, pač jsem byl zklamán svým multimetrem který měl 4ohm na rozsahu 0,5A, při měření proudu 350mA LED napájenou přes odpor to dost mátlo :roll: takový rozsah pak byl na h
potom měření napětí,jestli má alespoň částečně přesný vstupní odpor, aby se dal snadno připojit předřadník ( bočník ale na ten to mít vliv nebude)

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od marimm »

Praveze opravujem rozne elektronicke pristroje. Digital mam, este by som chcel aj nejaky slusny analog. Lenze vecsina predajcov co poznam, ponuka same lacne ting-tong. Tak preto sa na vas obraciam s touto prosbou.

Uživatelský avatar
marimm
Příspěvky: 185
Registrován: 25 říj 2005, 02:00
Bydliště: Západné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od marimm »

to mckvak: Dik za radu, ale skoro 6000 Kc je prilis vela. Zas az taky nepotrebujem.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od breta1 »

Trochu si zapláču na cizím hrobě.
Jak může některý pitomec vyrobit i poměrně drahý digitál, když při využívání funkce akustické indikace (při měření zkratu) se pípnutí ozve až za půl sekundy? (každý opravář jistě ví, o čem mluvím).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

V tom su prave dobre tie lacne - napr. DMM-3900 z GME - tam funguje pipanie skutocne okamzite. Na rozsahu 2A odpor tak 0,2 ohmu.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 14 srp 2009, 12:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

měl jsem 2 levné a u obou mi ten pípák nefungoval :x pokaždé když sem si nkoupil nějakej levnější tak něco nefungovalo :!: snad smůla nebo já nevim

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ja som mal od zaciatku zle vlozeny/vypadnuty jeden pliesok v prepinaci - oprava trivialna, odvtedy je spolahlivy, mala spotreba. Nie je to ten uplne najlacnejsi a najmensi - aj ked pozeram, ze cena isla dost dole: http://www.gme.cz/cz/index.php?product=722-122

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

Pořiď si Avomet DU10, nemá elektroniku, tak ho jen tak neodpálíš, je poměrně přesný a dá se levně koupit třeba na AUKRU. Určitá nevýhoda je torzní zavěšení systému citlivé na otřes, tak je potřeba s ním neházet.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

říkam ať si koupí starší multimetr analogový, třeba i něco tesla nebo metra přímo :-)

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od mckvak »

http://eshop.micronix.cz/merici-technik ... am-50.html třeba z tich nových ale chce to bočník pro měření proudu

Uživatelský avatar
mckvak
Příspěvky: 149
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od mckvak »

a co tenhle sám jeden mám moc s nim neměřim ale co vim tak mi měří docela přesně http://aukro.cz/item713858280_multimetr_pu_500.html

Odpovědět

Zpět na „Poradna“