Funai TV-2003 - hreje zdroj

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Na to som myslel, ale asi by som ho musel objednať, v "kameňákoch" u nás ho nemajú. Ale toto už bolo opravované predo mnou, sú tam paralelne dva 1n5.
Dušane - ještě k tomu zdroji:

když tam někdo "vrazil" paralelně ty dva 1n5, tzn. že pův. kerko byl vadný - ten když "střelí", zůstane rozšklebený jako škeble, no a samozřejmě ssebou vezme do "křemíkového nebe" i ten HiO. Takže stejně tam není ten"původní" HiO a to "fufľo" tam dal někdo před tebou (+ 2x 1n5) => že máš z chladiče "vařič" :roll: :cry:
Taky jsem se s tím setkal - nakoupil jsem "za lacino" šmejdů a pak teprve kupoval v AME (či kde - možná ještě v KERRu) :cry: :cry: :cry:

A ten C171 - 3n3, je lépe dát na 3kV (a pořádnou kvalitu, ne ty co odrušují síť :!:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Robosand »

kokun píše:
Duvsan píše:Na to som myslel, ale asi by som ho musel objednať, v "kameňákoch" u nás ho nemajú. Ale toto už bolo opravované predo mnou, sú tam paralelne dva 1n5.
Dušane - ještě k tomu zdroji:

když tam někdo "vrazil" paralelně ty dva 1n5, tzn. že pův. kerko byl vadný - ten když "střelí", zůstane rozšklebený jako škeble, no a samozřejmě ssebou vezme do "křemíkového nebe" i ten HiO. Takže stejně tam není ten"původní" HiO a to "fufľo" tam dal někdo před tebou (+ 2x 1n5) => že máš z chladiče "vařič" :roll: :cry:
Taky jsem se s tím setkal - nakoupil jsem "za lacino" šmejdů a pak teprve kupoval v AME (či kde - možná ještě v KERRu) :cry: :cry: :cry:

A ten C171 - 3n3, je lépe dát na 3kV (a pořádnou kvalitu, ne ty co odrušují síť :!:
Nechcel som už reagovať, ale v predošlých príspevkoch som "decentne" poradil, aby C171 vymenil. (Nie je direktívne). Tento model TVP som robil iba asi 7 krát, v troch prípadoch bol príčinou poškodenia IO práve tento C!
Odvtedy C mením automaticky. Medzitým technika pokročila, máme net, kde som sa dozvedel, že je to zákerná závada týchto TVP s ktorou sa potrápil nejeden technik. Takže len toľko. Honzo, Ty si mu to vysvetlil polopaticky... :D
Robo...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Člověče, máš pravdu. Zcela mi to ulítlo. Ještě jsem na to koukal. Fakt jsem blbej. Ale po výměně těch tří kondů to už není tolik nebezpečné, prdím na to. Až zhebne, předělám na UC3843AN nebo TDA4605 nebo v nějakém videu jsem viděl ještě něco "zajímavejšího" (jednoduššího). Teď ty barvy. Neporadíš?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Člověče, máš pravdu. Zcela mi to ulítlo. Ještě jsem na to koukal. Fakt jsem blbej. Ale po výměně těch tří kondů to už není tolik nebezpečné, prdím na to. Až zhebne, předělám na UC3843AN nebo TDA4605 nebo v nějakém videu jsem viděl ještě něco "zajímavejšího" (jednoduššího). Teď ty barvy. Neporadíš?
Ty se ale musíš nudit, když bys ještě v takové "šunce" překopával zdroj - dnes na SD najdeš podstatně kvalitnější "mašiny" než byl tento "FUJNAŇ" :lol: :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Robosand »

Ešte je tu riešenie, zameniť STK7348 za STK73410II. Je však potrebná úprava!
Robo...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Honzo, Robo, ďakujem. Budem na to pamätať.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#22 Příspěvek od kokun »

Robosand píše:Ešte je tu riešenie, zameniť STK7348 za STK73410II. Je však potrebná úprava!
A co když zase nakoupí "u šikmookých" - tak bude mít ten vařič i "s úpravami" :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Pokial to funguje, tak nech si to hreje, kolko chce.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:Pokial to funguje, tak nech si to hreje, kolko chce.
No jo - ale venku je přes 30 :roll: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Robosand »

kokun píše:
Robosand píše:Ešte je tu riešenie, zameniť STK7348 za STK73410II. Je však potrebná úprava!
A co když zase nakoupí "u šikmookých" - tak bude mít ten vařič i "s úpravami" :lol:
... tak v zime sa ušetrí na teple. :lol:
Robo...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#26 Příspěvek od Duvsan »

Neporadíte mi s tými farbami? Kryštál ani C121 nezabrali.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#27 Příspěvek od masar »

"Srovnat" barvy lze různě, lépe je nastavit stupnici šedé. U slabších obrazovek to může být dost problém, protože převodní charakteristiky trysek mohou být hodně odlišné. Protože je oko "háklivější" na nesrovnalosti v oblasti malých jasů, dopadá někdy takové "srovnávání" v neprospěch vyrovnání bílé barvy (tedy při vysokém jasu). Není to taky tvůj případ?
Pokud ne, ověř velikost rozdílových signálů R-Y a B-Y na vstupech a výstupech (vazební členy na pinech 60,62,64,2), popř. i Y signálu (pin 58 ).
Spíše ale podezřívám slabší obrazovku.
Taky zkontroluj podání barev při teletextu. :wink:

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#28 Příspěvek od Maskot »

Take se priklanim k vyse uvedenemu,obrazovka zrejme konci svou aktivni eru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Mal som podobny problem s Colorom 428 pred 2 rokmi. Biela bola, cierna bola, ciernobiely obraz bol OK. Ale vo farebnom chybala cervena. Chybu som hladal vselikde a nenasiel. Nakoniec bol vadny "cerveny" tranzistor...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#30 Příspěvek od Robosand »

rnbw píše:A co zeleny "tranzistor na hrdle"?
To Duvsan: Rnbw už spomenul "zelený tranzistor". Nastav bielu, skús zmerať priebehy pri ČB pruhoch, následne farebných. Keď tam bude rozdiel vo Všš, tak meraj na ich bázach atď., až sa dostaneš k miestu, kde sa to s*re. Ak na katódach bude všetko O.K., tak potom už len obrazovka. Merák na farebnú teplotu asi nemáš, bielu nastav v tme (odhadom) tak, že zapneš funkčný vedľa položený TVP takisto s bielou.
Robo...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“