DVD Recorder Thomson DTH8550e - problém !

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

DVD Recorder Thomson DTH8550e - problém !

#1 Příspěvek od vopi »

Ahoj Všem,

dostal se mi do ruky tento DVD recorder, ktery odmítal šlapad. Pøi pøipojení k síti napsal cca 2x Hallo a to byl konec. Prolítnul jsem zdroj a povymìòoval elektrolyty a vše zaèalo šlapat. Tak jsem to zadìlal a radìji ještì jednou jsem to šel otestovat a vše šlape, ale najednou mi zaèal pohasínat display a pak pøestal svítit úplnì. Vše ostatní jede perfektnì, ale display je mrtvej - hledam a hledam, ale nic nemohu najit.

Bohužel nemam na tento model schéma a tak je to složité. Prosím nesetkal se nìkdo s tímto problémem èi nemá nìkdo schéma ?

Díky moc za každou radu.
J

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#2 Příspěvek od vopi »

tak jsem poøád na mrtvém bodì - zdroj se zdá být OK, ale nevim pøesnì jaké napìtí má dávat - nemáte nìkdo schéma zdroje pro tento typ a nebo pro jiný typ DVD rec., který má stejný zdroj ?

Jinak vše ostatní jede bez problémù, jen display neukazuje, resp. když pøestal jít, tak se ještì na chvilku zaskomíral a pak už nešel vùbec. Tlaèítka na èelním panelu taky bez problémù.

J

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#3 Příspěvek od cikan »


Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#4 Příspěvek od vopi »

zdravim,

tak jsem po delší dobì vytahnul tento DVD recorder a stále jsem na mrtvem bodì. Už jsem prolezl celej zdroj a nic.

Je tu celkem zahada, kdyz necham dvd delsi dobu bez behu a pak ho zapnu, tak mi na par vterin display ukazuje normalne a pak zhasne a konec. Uz jsem vymenil vsechny elity, protoze u vetsiny byla kvalita uz KO, ale stale nic. Nemel by pls nekdo nejakou radu ?

predem diky moc

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#5 Příspěvek od petr1991 »

Tak asi bych hledal chybu jinde nez ve zdroji ked zdroj funguje. Jaky tam mas displej? Ked taky klasicky "co sviti" -nevim teraz jak presne se menuje ale princip myslim podobnej jako u elky - cize ma nejake zhaveni a nejake anodove napeti. /nevim ci sem to uplne dobre napsal tak me nebijte/.Mozna nejaky studenak... Jestli tam mas LCD tak nevim...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Jednou mi na displeji,resp. jeho desce chybělo napájení +5V a taky nesvítil,jenže tobě občas problikne,tak to asi nebude ten případ.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#7 Příspěvek od vopi »

chvilku se display rozsvítí jen když je to dlouhou dobu v klidu, tzn. ted když jsem to po dlouhe dobe zapojil tak prvních cca 5s ukazoval a pak opet zhasnul. Když ho zase necham a rano zapnu tak zase.

Nemá to LCD display, je tam takovej ten sklenenej - taky nevim jak se mu rika. Jeste zkusim znovu vymenit ty kritický kondíky a pak už opravdu nevím. 5V na desku displaye jde a samotny display ma napajeni +FL a -FL, ale pøesnì nevím hodnoty napìtí.

zatím díky moc

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#8 Příspěvek od petr1991 »

Tak v prvom rade skontrolovat zhavenie. /ci zhaví/
Potom anodove napetie.
Zozen si datasheet toho /pripadne ineho - podobneho/ displeja a meraj...
No mozno mas display v ...

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#9 Příspěvek od vopi »

jj, uz jsem zkousel hledat info o displayi, ale marne.

je tam HNV-12SM83T a sehnat datasheet je nemozne.

J.

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#10 Příspěvek od vopi »

tak vyøešeno, byl v haji jeden malej SMD odpor v oblasti zhaveni displaye. ted uz vse jede jak ma.

Díky všem za pomoc

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “