GRUNDI R55-440 OIRT - ovládanie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

GRUNDI R55-440 OIRT - ovládanie

#1 Příspěvek od Duvsan »

Mrzí ma, zas musím sem. Jaksi sa mi nedarí googliť. Televízor je zo zb. dvora. Je plne funkčný 8O , jemne som dorovnal farby, akurát ho treba zlepiť; problém je, že sa s ním neviem dohodnúť. Jas, kontrast, farba asi z panela nie sú prístupné, ladenie sa mi podarilo, ale je nejak neobvyklé. Nerozlišuje pásma a ladí od 0 po 99. STV2 "sadla", Markíza je asi "medzi kanálmi". Ak ste sa niekto s týmto strojom stretli, budem vďačný za rady. Nemáte niekto manuál? Že by sa stal použiteľný až po pripojení set-top boxu? :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Také jsem měl tyto problémy , jak u TV tak u videa přitaženého ze "západu" . Byly to kanály ve VHF . UHF běží normálně .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

BOBOBO píše:Také jsem měl tyto problémy , jak u TV tak u videa přitaženého ze "západu" . Byly to kanály ve VHF . UHF běží normálně .
Vzhledem ke kanál. odstupu je v normě CCIR (š. pásma 7MHz) více kanálů, než v naší OIRT (š. pásma 8MHz).
Konkretně: III. TV pásmo - 174 až 230MHz = v normě CCIR (k. 5 až 12), v normě OIRT (k. 6 až 12).
Tzn., že ve III.p. se "kryjí" (kmitočtově) pouze k.5-CCIR s k.6-OIRT a stejně tak k.12-CCIR s "naším" k.12. V tomto III. pásmu se tedy musí zadat buďto k. vyšší a jemným doladěním doladit (směrem dolů), anebo kanál nižší a doladit směrem nahoru. V I. pásmu je to ještě trochu jinak - viz NET.
V UHF pásmu jsou kanály "totožné" (přestože v CCIR je zase š. pásma "jen" 7MHz !!) a jdou až po k. 69 (od k.21).
Nad k. 70 jsou pak "S"-kanály (stručně řečeno). Přesné kmitočtové rozdělení lze na NETu bez problémů vyhledat :roll:

To Duvsan - záleží jak přijímáš (individuál, STA, kabelovka ???) - zase se tak "blbě" zmiňuješ o STV2-ce, MARKÍZE (namísto o kanálu, na kterém se přijímají) :roll: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

No problém byl v tom , že rozsah jemného doladění nestačil .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Prijímam pozemné vysielanie (v mojom prípade ako anténa slúži kúsok drôtu), STV2 je na 26-tom a Markíza na 43-ťom kanáli (všetko UHF). Ak je možné jemne ladiť na paneli, ako sa k nemu dostať (nemám DO)?
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 21 srp 2009, 12:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#6 Příspěvek od Duvsan »

Aký to má systém ladenia? Nie je možné posunúť jeden alebo druhý kraj rozsahu (inak než preprogramovaním procesora)?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Prijímam pozemné vysielanie (v mojom prípade kúsok drôtu), STV2 je na 26-tom a Markíza na 43-ťom kanáli (všetko UHF). Ak je možné jemne ladiť na paneli, ako sa k nemu dostať (nemám DO)?
Poslouchej Dušane, ještě jsem se nedíval do žádných materiálů Grundig, ale jen "od pasu" - už ten model se mi nepozdává - nemá to být náhodou P55-440 OIRT, namísto tvého R55 ..... - když někdo napíše už do zadání GRUNDIx ..... , tak bych se tomu ani nedivil - a teď se do mně pusťte, že zase "slovíčkařím" :roll: :cry:

Druhá věc - na každém Grunďasu je na typ. štítku udáno šásko CUC xxxx, proč ho zamlčuješ :?:

A za třetí - už v modelu TVP je udáno ....440 OIRT, tzn, že tento model byl vyroben pro nás (ČSSR - dnes tedy jen pro ČR :!: ) a má tudíž kanál. rozložení děláno podle normy OIRT (nepíšu "naší", ta totiž dnes už platí pouze v ČR - na Slovensku už "dávno" jedou v N. CCIR - až na několik vyjímek na něktrých převaděčích :roll: ) - takže proto ti "nenačte" všechny kanály (programy) :roll: :cry:

Já jsem přesvědčen, že lze ladit i z "lokálky" (abych nemusel zase překládat, tak: z "lokální klávesnice" - tady z "panelu" :lol: ), ale napřed tu upřesni ten model :!: :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#8 Příspěvek od Duvsan »

Tak jestli to bylo tím večerem, nebo se blíží čas navštívit psychouše, nebo si udělat pořádnou dovolenou... Je to GRUNDIG T55-440 OIRT. Moc se omlouvám. Jak to lze opravit v zadání?

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#9 Příspěvek od grope »

Mám k dispozícii manuál k T55-449 v nemčine, ak chceš, môžem zajtra nascanovať a poslať. Chceš?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Duvsan píše:Tak jestli to bylo tím večerem, nebo se blíží čas navštívit psychouše, nebo si udělat pořádnou dovolenou... Je to GRUNDIG T55-440 OIRT. Moc se omlouvám. Jak to lze opravit v zadání?
Tak Dušane, ani večer tě neomlouvá - spléct si T a R - zvláště v "zadání vlákna" (stane se, ale nemělo by) - od čeho je tady Náhled (a samokontrola) :roll:
To je jako spléct si "hovno s pitralónem" (kdysi jsem to tu už použil a mělo to "velký úspěch" :roll: :lol: )

EDIT: velice se omlouváš a to CUC xxxx zase "neprozradíš" - mám ti ho napovědět :?:
Naposledy upravil(a) kokun dne 21 srp 2009, 13:58, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Grope, ak to nie je pre Teba problém, budem rád. Možno pomôže.

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#12 Příspěvek od grope »

teraz nie som si istý, či to je len v nemčine, alebo aj v angličtine. Ak by bolo aj v AJ, čo bude pre Teba lepšie?

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#13 Příspěvek od grope »


Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

No, bez translátora asi viac odhadnem z anglického, cez translátor je na "kočku" jedno i druhé. Skúsim si to nejak zlepiť. Ďakujem za to, čo si mi poslal, idem to lúskať.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#15 Příspěvek od Duvsan »

Jo, Honzo, to chassis je CUC 4400

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“