OTF 462

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

OTF 462

#1 Příspěvek od lukacpe »

Dostala sa mi do ruk OTF 462. Opravil som ju (vymena BU508 + elyty v zdroji a VN), vsetko funguje len horny okraj obrazovky (asi 10 cm) sem tam taha do pravej strany. Nestretol sa niekto s takou chybou? Dakujem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#2 Příspěvek od kutilmil »

Filtracia budenia koncoveho stupna predpokladam horizontalu

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Toto by mohlo ist aj zo signalovej dosky z obvodu AVC, kedy tento obvod nestacil regulovat amlitudu signalu. V starsich typoch TV sa do dalo odstranit manualnym vypinacom. Skracovala sa tam vlastne casova konstanta. Potom to uz bolo elektronicke na predvolbe "0".

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#4 Příspěvek od ivan116 »

Ešte možno skusiť pohnúť trimrami H-posun a frekvencia.Dosť často vysadzovali.

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od lukacpe »

cabernet píše:Toto by mohlo ist aj zo signalovej dosky z obvodu AVC, kedy tento obvod nestacil regulovat amlitudu signalu. V starsich typoch TV sa do dalo odstranit manualnym vypinacom. Skracovala sa tam vlastne casova konstanta. Potom to uz bolo elektronicke na predvolbe "0".
Mohlo lenze mne to robi ked mam na telku pripojeny priamo videosignal cez SCART. Pri naladeni kanalu je to lepsie ako cez skart no ale aj tak je tam jemne cukanie sem tam zo stany na stranu. Idem sa s tym este pohrat. Skusim pomenit kondiky v okoli TDA4504.
Naposledy upravil(a) lukacpe dne 28 srp 2009, 13:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od lukacpe »

ivan116 píše:Ešte možno skusiť pohnúť trimrami H-posun a frekvencia.Dosť často vysadzovali.
To som skusal. Stale to iste.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Podívej se na řešení problému v následujícím odkazu. Je to špek a možná je to i tvůj případ.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28854
:wink:

Jinak zkontroluj C308, C305.

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od lukacpe »

masar píše:Podívej se na řešení problému v následujícím odkazu. Je to špek a možná je to i tvůj případ.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28854
:wink:

Jinak zkontroluj C308, C305.
Dakujem ti pekne a aj ostatnym na tomto fore. Na toto by som nikdy neprisiel. Bol to C114. Zo suplikovych zasob som tam dal sice 5,6 nF / 500V (este CCCP zasoby :D ) ale funguje perfektne. Teraz by telka mala vydrzat lebo vsetky elektrolyty v zdroji a VN su pomenene. Este raz vdaka za pomoc.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Cudujem sa sebe, ze som sa s tou zavadou bavil 3 dni, potom mi aj tak pomohol tento server a aj napriek tomu som si to nezapamatal.
Stava sa to aj vam?

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od BaluSK »

cabernet píše:Cudujem sa sebe, ze som sa s tou zavadou bavil 3 dni, potom mi aj tak pomohol tento server a aj napriek tomu som si to nezapamatal.
Stava sa to aj vam?
:D ojeje...s pribudajucimi rokmi pernamentne...co si nepoznacim do zosita,do tyzdna spravidla zabudnem

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Stává. Čím dál, tím častěji.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

cabernet píše:Cudujem sa sebe, ze som sa s tou zavadou bavil 3 dni, potom mi aj tak pomohol tento server a aj napriek tomu som si to nezapamatal.Stava sa to aj vam?
Nezapamatuješ si to proto, že jsi na to nepřišel sám. Pokud se na nějakém takovém "špeku" vypečeš a pracně odhalíš sám - to se pak nezapomíná :roll:
Mluvím z vlastní zkušenosti :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

BaluSK píše:
cabernet píše:Cudujem sa sebe, ze som sa s tou zavadou bavil 3 dni, potom mi aj tak pomohol tento server a aj napriek tomu som si to nezapamatal.
Stava sa to aj vam?
:D ojeje...s pribudajucimi rokmi pernamentne...co si nepoznacim do zosita,do tyzdna spravidla zabudnem
Někdy stačí mít více povinností najednou,otočim se a už nevím co jsem si měl zapamatovat. :roll:
To "kokun" v tomto máš taktéž úplnou pravdu.Také poznám podle svých zkušeností. :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

otakarv píše:
BaluSK píše:
cabernet píše:Cudujem sa sebe, ze som sa s tou zavadou bavil 3 dni, potom mi aj tak pomohol tento server a aj napriek tomu som si to nezapamatal.
Stava sa to aj vam?
:D ojeje...s pribudajucimi rokmi pernamentne...co si nepoznacim do zosita,do tyzdna spravidla zabudnem
Někdy stačí mít více povinností najednou,otočim se a už nevím co jsem si měl zapamatovat. :roll:
To "kokun" v tomto máš taktéž úplnou pravdu.Také poznám podle svých zkušeností. :)
Já mám takový problé už cca 3 roky.Po narození mého syna mám tolik starostí,že mi nedochází zásadní věci,které jsem dříve řešil levou zadní. Jak jsi zprávně napsal ,jak je moc poviností,tak mozek nestíhá.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od stefan31 »

Pacient: -"Pán doktor,nieèo so mnou urobte, ve¾mi rýchle zabúdam..."
Lekár : -"Áno? A odkedy?"
Pacient: -"A èo odkedy?"

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“