Pohon pro řezačku kamene

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Pohon pro řezačku kamene

#1 Příspěvek od Crifodo »

nemáte někdo zkušenost s řezáním šutrů kovovým kotoučkem + brusný prášek SiC (ne diamant), představuju si kotouček cca 15-20 cm, potřebné otáčky a výkon?

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ar196 »

Zkušenost nemám ale jestli začneš řezat a leštit tak bych měl zájem.
Jinak mrkni na profi řezačky kamene tam okoukáš dost údajů akorát já toho nechal taky jsem to chtěl dělat. Nemám dost vhodnýho materialu na řez a nemá to pro mě asi cenu.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Neporadím, jen vlastní zkušenost. Řezal jsem diamanťákem flexou šamotovou cihlu, kotouč 115. Mydlilo se to a přehřívalo, až se kotouč odporoučel. Tak jsem ze zoufalství vzal 110-ku a jelo to jak do másla. Čili bacha na vysoký otáčky. A při tý 115-ce nepomohlo ani polejvání vodou. Prostě to klouzalo a nezabralo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Proč se bráníš diamantu ? Jen je třeba nešetřit a koupit dle tabulek ten určený pro nejtěžší zatížení . A dále si zvolit pro suchý nebo mokrý řez . Ono i diamantem , když řežeš žulu , tak to nijak rychle nejde , přitom ten samý kotouč bere beton jak dříví . Pro diamant otáčky vysoké . Pozor na směr otáčení kotouče .

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

stasek píše:Řezal jsem diamanťákem flexou šamotovou cihlu...Čili bacha na vysoký otáčky.
BOBOBO píše: Pro diamant otáčky vysoké .
Tak já nevím...jeden tvrdíte vysoké ano a druhý ne :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od p1p4 »

Na ty diamanotový kotouče bacha (nemyslím kov s diamanotvym popraškem jako ne ja šrobovácích). Oni ty diaman'táky jsou docela křehký, a tak se může lehce stát, že praskne. A když z něho kus odletí ... každej si to jistě dokáže představit :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Křehký diamantový kotouč neznám . Jestli nějaký malý kotouček .. Mluvím o výkonných kotoučích do flexi nebo profiřezačkách na kámen a beton .

Uživatelský avatar
p1p4
Příspěvky: 76
Registrován: 25 led 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od p1p4 »


Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jova1 »

Kameny řežeme plechovými diamantovými kotouči. Viz obrázek. Původně byl na řezačce motor z pračky (250W). Výkonově to bylo slabé. Předělal jsem to na motor 1kW a už je to v pohodě.
Přílohy
pilka.jpg
(103.53 KiB) Staženo 52 x

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#10 Příspěvek od Hanizek »

BOBOBO píše:Křehký diamantový kotouč neznám . Jestli nějaký malý kotouček .. Mluvím o výkonných kotoučích do flexi nebo profiřezačkách na kámen a beton .
Pokud je s drážkama, stačí aby byl v betonu kousek železa a kotouč je na hadry. Kotouč bez drážek jsem ještě roztrhaný neviděl.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Čemu říkáš drážky ??? Segmentům na segmentovém kotouči ? SEGMENTOVÝ kotouč určený k řezání železobetonu sám ani železo nepozná , jenom ty , že Ti letí z řezu jiskry .

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#12 Příspěvek od Hanizek »

BOBOBO píše:Čemu říkáš drážky ??? Segmentům na segmentovém kotouči ? SEGMENTOVÝ kotouč určený k řezání železobetonu sám ani železo nepozná , jenom ty , že Ti letí z řezu jiskry .
Ano, myslel jsem segmentový kotouč. Pokud není určený na železobeton, rozletí se! Pamatuju, jak jsem řezal mramorovou desku (kterou jsem si "chytře" položil na kus železobetonu). A jak už to bývá, člověk se zapomene a řeže a řeže a řeže... Když jsem zajel do toho železa, byla to pěkná šupka (až jsem z toho měl málem v trenýrkách "smyk").

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#13 Příspěvek od ujosvec »

Co se týče řezání kamonů(minerálů) tak doporučuji ho nejdříve zalít(model.sádra) do připravené formy tnaru cihly(řezat pod vodou).Držet ho v ruce bych moc nedoporučoval.
Dell INSPIRON N7110-Intel i7-2630QM-8G RAM-GT525M/1G-SSD-256G-Win8-64bit

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jova1 »

ujosvec píše:Co se týče řezání kamonů(minerálů) tak doporučuji ho nejdříve zalít(model.sádra) do připravené formy tnaru cihly(řezat pod vodou).Držet ho v ruce bych moc nedoporučoval.
:lol: A kolik už jsi takhle těch kamenů přeřízl? :lol:

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#15 Příspěvek od ujosvec »

Vou tak to ti asi nic neříká řezat pecky z Kozákova. :roll:
Dell INSPIRON N7110-Intel i7-2630QM-8G RAM-GT525M/1G-SSD-256G-Win8-64bit

Odpovědět

Zpět na „Poradna“