Technics SL-EH770

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Technics SL-EH770

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Zdravím, na téhle věži jsem před pár měsíci namontoval novou optiku RAE150 objednanou z AME a ona uz zase blbne, uz se vám někdy stalo, že byť nová byla špatná? Po montáži jsem ji nechal nastavenou jak byla...a teď jí zkouším vyštelovat, ale stále to blbne, hlavně na začátku cd, skoro mám i podezdření na posuv, ale je celej vyčištěnej a znovu namazanej.

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

Technics SL-EH770

#2 Příspěvek od elektron »

Čau, jestli jsi vyměnil jen samotný snínač, tak zkus ještě motor pohonu CD. (Nebo posuvu).

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#3 Příspěvek od Gabe »

Ahoj.
Jak řekl kolega Elektron,problém může být v motorech(unašeč,pojezd),pokud jsi ovšem neměnil komplet.To vylučuje motory i pásek.Ale jednou se mi stalo,že mi u nového kompletu nejezdil pojezd po šroubovici,jak měl a CD skákalo.Nakonec jsem tu šroubovici i s jezdcem vytáhl ze starého laseru,vyměnil ho a makalo to.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#4 Příspěvek od xmarty08 »

No měnil jsem jen optiku, zbytek je původní. Myslíte, že by to dělal přímo motor, nebo spíš převod-šnek, ozub. kolečka..? Dá se vůbec sehnat odpovídající samostatný motor?

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

Technics SL-EH770

#5 Příspěvek od Bezny »

Blbne to hlavne na zacatku CD? Tj. u stredu? Co dobehovy kontakt posuvu, neplasi se? Dal, sedi vyska CD? Tj. neni focus civka prilis vychylena mimo stred? Nekdy lze zkontrolovat vizuelne z boku, jinak lze merit napeti focus civky z servorizeni (je to do mustku, tudiz nelze merit proti zemi). Uplne nejmazanejsi zrada co jsem zazil, byla drobna spona v ozubenem soukoli posuvu. Pri prejizdeni ze skladby na skladbu (testovani) ji motor prekonal ale pri hrani od zacatku se za par desitek vterin spona dostala pomalym otacenim do sevreni ozub. soukoli a motor uz to neprevalil protoze nebyl rozbehly a nemel setrvacnost. Zbytecne dodavat, ze spona byl ulomek plastu a barevne splyval s okolim.

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#6 Příspěvek od Gabe »

Zkus rozebrat ten šnek,vytáhnout ho ven, pořádně vyčistit a znovu máznout vhodnou vazelínou.Vyloučíš tak nečistoty v posuvu.Případně nějaké motory mají v www.nedis.cz

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Lejzr

#7 Příspěvek od LOYZA »

Už několikrát jsem se setkal s tím, že byla vadná el. deska - tedy pokud je to model s elektronikou pod mechanikou! AME některé lejzry posílali i s tou elektronikou a mám dojem, že to snad stálo stejně! Jaký je to model lejzru? Loyza.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#8 Příspěvek od xmarty08 »

Tak jsem mechaniku komletně vyčistil, opticky zkontroloval a znovu namazal a výsledek je skoro ten samý, prvních asi 5min hraní to sem tam zablbne, zbytek cd to přehraje úplně v pohodě :? Musím se přiklonit ke zřejmě odběhanému posuvu optiky :( Jednotlivé díly na mechaniku asi neseženu, co?

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#9 Příspěvek od Gabe »

Ahoj.
Ten šnekový převod budeš asi horko těžko schánět,ale ty motory by se snad nechali sehnat.Chtělo by to třeba starší mechaniku a zkusit postupně povyměnit jednotlivé části a najít špatný díl.Ja ji bohužel nemám, ale třeba se nějaky dobrodinec najde a pomůže ti.Jen tak pro zajímavost, zkus točit ručně tím šnekem a zjistit jestli nejde ze začátku trochu ztuha oproti zbytku dráhy.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#10 Příspěvek od Kocur »

Na 99% to bude ten páskový vodič,ten se mění většinou i s laserem,už jsem se stím setkal a dělalo to to jak popisuješ,jenže se to nedá změřit,jak ho natáhneš,tak se spojí a zdá se být dobrý,vyměn ho a uvidíš. 8O

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#11 Příspěvek od Gabe »

To Kocur:
Možná se pletu, ale u řady RAE je pásek nedílnou součástí optiky.A pokud dával novou optiku, tak myslím že je velmi malá pravděpodobnost vadného pásku.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#12 Příspěvek od Kocur »

No že je pásek součástí u téhle řady nevím a taky se o tom nezminoval,proto ta moje reakce,ale silně mě to připomíná tu moji závadu,kolikrát jsem to měl rozdělaný,mazal převody a nic,dělalo mi to většinou že to nazačátku hrálo a pak to ztratilo stopu a poskočilo to o kousek dál a nebo už to vůbec nenašlo.
Byl v háji ten pásek.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#13 Příspěvek od xmarty08 »

Gabe má pravdu, pásek je k této optice připevněn na pevno. Závadu jsem vzdal, závěr funkce je takový: když věž hraje své první cd po připojení do sítě, tak pokaždé 1. 2tracky trochu poskakují, když to samé cd stopnu a nechám hrát znovu, tak už to neudělá 8O Co s takovou závadou, dám jí čas, ať se projeví nějak víc... Díky všem za pomoc

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Vyschnute elyty?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“