Lineární optický enkodér

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Některý spory čtu rád, je tam vidět, že se hraje vysoká hra, toleruje protihráč a bere se to jako sport, byť kadence je vysoká a zbraně strašlivé :D

Potkala doga čivavu a oba se vyděsili. Čivava se bála, že ji to tele vdechne a doga se bála, že ji ta přerostlá vosa štípne do čenichu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše: Potkala doga čivavu a oba se vyděsili. Čivava se bála, že ji to tele vdechne a doga se bála, že ji ta přerostlá vosa štípne do čenichu.
Neměl bys spíš bajku o dinosaurovi a masařce? :roll:
pokuste se někdo tomu federmannovu komplementu vyložit, že v HP DJ tiskárně je na pohonu papíru použit hrubě krokující motor, protože je pak zpřevodován trojitě dolů, a že to stačí pro specifické použití na jednosměrné protlačování papíru, ale v případě jakéhokoliv použití jako hnací jednotky je to na 4*ATN(1)ču, protože je přesnost v hajzlu... já asi neumím komunikovat s tou diagnózou: učitel z povolání... :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Potrebujem to do OfficeJetu 4110. Mechanika vyzera byt rovnaka ako u PSC1315: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28561

ZdenekHQ: nemas PayPal, ze by si mi to poslal v obalke a ja to zaplatil tam?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Změř délku té pásky a nejlépe i vyfoť či změř počet čárek na centimetr a rozměry. Můžeš to poslat na můj mail. Já pak mrknu do sklepa.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

Crifodo píše:Neměl bys spíš bajku o dinosaurovi a masařce? :roll:
pokuste se někdo tomu federmannovu komplementu vyložit, že v HP DJ tiskárně je na pohonu papíru použit hrubě krokující motor, protože je pak zpřevodován trojitě dolů, a že to stačí pro specifické použití na jednosměrné protlačování papíru, ale v případě jakéhokoliv použití jako hnací jednotky je to na 4*ATN(1)ču, protože je přesnost v hajzlu... já asi neumím komunikovat s tou diagnózou: učitel z povolání... :twisted:
Klíííd, vždyť jde o ho_no. Já mám zase rozebranou HP DJ tiskárnu, kde je na posun papíru stejnosměrný motor se stejným optickým snímačem polohy jako má vozík, akorát že je kulatý. A nejsem učitelka z povolání nýbrž z donucení, mezi tím je rozdíl jako mezi přesností a rozlišením.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

OK. Aj tak to musim este rozobrat a vymenit elyt v zdroji (dal som tam len 22uF namiesto 100uF, lebo som iny nemal - a povodny mal cistu nulu).

V tom OfficeJete je ten snimac tiez aj na posune papiera. A je tam plastove ozubene koliesko, ktore prasklo a preklzovalo na tycke, takze nebrala papier. Kvoli tomu som ju dostal. Sekundove lepidlo to vyriesilo.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jezevec »

rnbw píše:... Sekundove lepidlo to vyriesilo.
Jen do doby, než začneš tisknout.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze to vydrzi. Na tycke su zubky, na tom koliesku znutra tiez. Som najprv myslel, ze budu vydrate, ale neboli. Len to bolo prasknute a tym padom to nedoliehalo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Tymto sa chcem verejne podakovat ZdenkoviHQ, ze mi poslal tie pasiky. Prisli uz dost davno, ale dostal som sa k tomu az dnes.

Su trochu sirsie a trochu kratsie ako ten povodny a maju ciary az po koniec (co ten povodny nema). Ale vzdialenost ciar je uplne rovnaka - a to zjavne staci. Stacilo trochu upravit uchytenie na jednom konci (vyrobit ocko z kusu drotu) a funguje to :D
Přílohy
officejet.jpg
Hlasi sa opraveny OfficeJet 4110 z Linuxu
(54.74 KiB) Staženo 122 x

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#25 Příspěvek od Hanizek »

Slyšel jsem, že na těch páskách je natištěný tzv. Grayův kód. Je to obdoba dvojkového kódu, akorát je trochu upravený (kvůli možným chybám při určení polohy).

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“