Jak spustit napálené DVD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#31 Příspěvek od Hanizek »

Jirka:
Nejde jenom o počet chyb, ale také o "čitelnost" stopy. Laser vytváří při vypalování na povrchu disku takové puchýřky. Čím jsou větší, tím lépe je stopa čitelná. A jak už jsem tu výše psal, čím vyšší je rychlost, tím meší puchýřky vznikají.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

Hanizek píše:Jirka:
A jak už jsem tu výše psal, čím vyšší je rychlost, tím meší puchýřky vznikají.
To nieje celkom pravda. Čím je vyššia rýchlosť, tým silnejšie svieti laser. 16 rýchlostná DVD-RW mechanika má oveľa výkonnejší laser ako pomalšie mechaniky. Iba keby bol laser slabý (časom vypálený, stará mechanika) a nedokázal by svietiť naplno na 16x tak na pomalšej rýchlosti by to bolo kvalitnejšie.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

Ešte k tým multisession (=s více sekcemi) diskom: keď je napalovačka kvalitná, tak nezáleží na tom, akou rýchlosťou sú napálené jednotlivé session. Aby tam boli aj súbory napálené predtým, musíte to povoliť (ako je na obrázku) a tiež vybrať poslednú session, od ktorej sa potom bude pokračovať.

Napalujem bežne multisession CD a bez problémov to funguje aj keď dopalujem na inej napalovačke a inou rýchlosťou. Ale pozor: MP3 diskmany a DVD prehrávače vidia obyčajne len prvú sesssion.

S DVD mám trochu problémy: počítač vidí len prvú session, aj keď je ich tam viac, nero ich vidí, ale windows nie. A pritom tam sú a kvalitné, programom IsoBuster som z nich normálne vytiahol napálené údaje. Teraz neviem, či to nieje mojim starým windows 98 - je to pracovný počítač len na súbory, nový win sa mi tam nechce dávať.
Přílohy
multisession.gif
(44.33 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Nejde len o vykon, ale aj o presnost. Ta je pri vyssich rychlostiach z principu mensia.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“