Vapalovačka...

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaRv3L
Příspěvky: 25
Registrován: 11 dub 2009, 02:00

Vapalovačka...

#1 Příspěvek od MaRv3L »

mám problém s vypalovačkou...při vypalování dvd se mi sekne na 1% celý komp a nejde už nic dělat ale při vypalování cd pracuje normálně...myslel sem že je to závada vypalovačky tak sem ji reklamoval dali mi místo ní ůplně novou ale dělá to to samé...tak sem zkusil přeinstalovat system ale taky nepomohlo ani jiné softwary...nevíte někdo co stím? budu moc vděčný za radu dík :P

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od michalnb »

Ak nie je chyba niekde medzi klávesnicou a stoličkou, tak by som skúsil prekontrolovať RAMky, prípadne zrušiť pretakty(ak nejaké máš), alebo aj skúsiť vypalku v inom PC. Mne raz zo servisu poslali "iný kus- zabehnutú". Robilo by to teoreticky aj keby odchádzal radič, no nedal si popis zostavy. Treba jednoznačne bližšie info(čo máš, čo si inštaloval). Viem o minimálne jednom trójskom koni, ktorý zapríčiňuje bordel v registroch a napr. nod ho nevidí. Ak si to preinštaloval a ten koník znova docválal s nejakým programom, tak by som sa nečudoval. Poradím zmeniť software, alebo nainštalovať napr. iba Nero bez Start-smartu na holý WIN a potom to vyskúšať znova.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Zkus popsat co je to ten "komp" (střeva, soft atd.)

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#4 Příspěvek od warp »

Ta mechanika je ATA nebo SATA? Pokud je ATA, tak bych zkusil ji dát samostatnì na 40 žilový kabel (ne UATA 80 žil). Dále jak se zde psalo tak
vyzkoušet jinde (jiné PC èi externí USB pøevodník) a zkontrolvat hlavnì SW v PC, možná je i nekompatibilita s øadièem na desce. Napiš co je to za mechaniku a specifikuj konfiguraci tvého PC.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od michalnb »

Vyzerá to tak, že MaRv3L buď stratil záujem, alebo na tom tak usilovne maká(ak preinštalováva OS a má iba jeden komp, tak je to dosť pochopiteľné) :D
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

#6 Příspěvek od Romanky1 »

Ted pred 2. mesici jsem mel ,ten sami problem, taky jsem reklamoval a nenaslali mi nic,,ma zavada je nevypaluje s HDD na disk,, a ze nejde image ani Nero ani Clone ,,1% a konec. Jen mi to vypalovalo v podode Cd vsechny druhy ,at data ci hudbu, DVD ani data ani filmy,,jen co slo DVD nosicu bylo RW. Tak kde je chyba !
LG20NP20 a LG20LP20 jsou jeste na IDE. Uz po me chtely abych donesl PC.
Ze to neni mozny, a to jsem si dal jiny HDD a novej instal XP. nic nepomohlo ani clone neslo image vypalit, pak jsem zkusil simulaci ,,to tez neslo, rikam to snad neni pravda. Zavadu jsem nahodou odstranil cilou nahodou, asi to nejde kvuli cipsetu nebo co. Kamosovy odesel PC zakladni deska K8N , ted jsem to s Vami resiL a nedoresil. Tak tam na HDD ma data ktery nutne potreboval a tak jsem rekl ze mu je vytahnu na svem PC ,ze pripojim HDD,ale pozor muj PC nema SATA pripojeni,, tak jsem sel si koupit do PCI Card na prevod SATA , a je na card 2 x SATA a jednou IDE. Tak to nainstaluji a zpomel jsem si na CD ,tak jsem vypalovacku pripojil a ona vypaluje jako FIK Nero i clone !!! na PCI je cipset VIA 642X. Tak co mi na to odpovite ??? Kdo bude mit takovy problem vyresi to prevodnikem jako ja. A muze jeste mit pripojeni na SATA. Uz moc vypalovacky na IDE nedelaji a proto
vyroba je asi malo odzkosena.


PS : PCI Card je cipset VIA VT 642X. Tak co mi na to odpovite ???
asi muj cipset je starsi a nebere to. Ja mam na desce VT 6306.

Uživatelský avatar
Manji
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Manji »

Vyroba je odskúšaná dobre . Problem môže by￾ v starom bios-e alebo samotných VIA chipsetoch . pripade ASPI . Inak nedoporuèuje sa ma￾ jak nero tak aj cloneDVD zaroveò nainštalované. Použivaju rôzne ASPI . Môže sa to pobi￾. By￾ na tvojom mieste tak sa poohliadnem po nejakej inej doske kompatibilnej k tvojim komponentom kde VIA a ani SIS chipsety nie sú. Skôr Intel a nForce.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Tiež som mal problémy s napalovaním DVD. CD to napalovalo perfektne, ale pri DVD to hneď na začiatku napísalo "nespecifikována chyba cíle" a DVDčko mohlo ísť do koša. Vymenil som napalovačku a nič. Preinštaloval som nera a stále nič. Nakoniec som zistil, že to spôsobuje soft, ktorý je k základnej doske, konkrétne Intel Application Accelerator. Odinštaloval som ho a DVDčka to napaluje jedna radosť... A ani ten program nikomu nechýba 8O . Teda neviem, načo vlastne bol, keď nič nerobil, a ešte to aj ku_vil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

To bol kedysi pokus Intelu o nejaky rychly IDE driver, ale nikdy to na nic nebolo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“