Indukční varné desky - zatížení sítě v 3-fázovém režimu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Indukční varné desky - zatížení sítě v 3-fázovém režimu

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Indukční varná deska Whirpool lze zapojit jak na 1 fázovou síť, tak na 3 fázovou. Zajímá mě, jakým způsobem probíhá odběr výkonu ze 3 fází. Jestli je na vstupu společnej 3F usměrňovač pro měniče indukčních ploten, tak by se měl příkon rozložit na 3 fáze, nebo, jestli je to podobný jako u odporových varných desek?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
většina desek, co mi prošly rukama :opravar: (Candy,Mora,Fagor,Bosch,Baumatic,Electrolux), byly ve skutečnosti na dvě fáze. Byl tam vždy generátor pro dvě plotny společný.

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Rostik »

Ano můžu potvrdit.Je připojena vždy jen na dvě fáze a ve vnitř jsou dva generátory

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Rostik píše:Ano můžu potvrdit.Je připojena vždy jen na dvě fáze a ve vnitř jsou dva generátory
Takže každá dvojice "plotýnek" , nebo jak se tomu odborně nadává, je napojena na jeden měnič?
Jde mi o to, že je k dispozici přívod 3X 230/400 a je to jištěno 3X16A jističem.
Potřebuju ještě napojit elektrickou troubu. Teď jde o to, jestli se mám napíchnout na zásuvkovej okruh (jištěn jiným 16A jističem), nebo to naroubovat na ten 3-fázovej přívod..

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Rostik »

Ano chápeš dobře, jeden induktor na dvě plotny. Jinak já osobně ,bych si troubu odjistil samostatně (SAMOSTATNÝ PŘÍVOD,JISTIČ)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“