Jaký vybrat koaxiál

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

Jaký vybrat koaxiál

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Poøídil jsem si satelitní soupravu. Signál povedu v bytì do dvou pøijímaèù vzdálených 15 a 20 m. Poradí mi nìkdo s výbìrem koaxiálního kabelu? Vyplatí se investovat do dražšího Beldenu H 125 nebo staèí nìjaký levnìjší?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Staci normalny koaxial priemeru 7mm s penovym dielektrikom.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od texi »

Použil bych koax KH21, ale lepším kabelem určitě nic nepokazíš.Přijímač máš HD?

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

Jednoznačne použiť kvalitnejši kabel.
Tie lacne biele z penovým dielektrikom stoja za h.vno.
Na male vzdialenosti to stači,ale na 20m by som použil kvalitnejši kabel.
Napr. RG59

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Rozdil v cene kabelu je par korun, nejhour se instaluje, nejhur se meni. Nejde jen o utlum, ale o celou radu dalsich parametru. Nevim co zase resite za sracky v cene par korun.
RG6U neni kabel, je to jen obecna norma, dulezite jsou dalsi casti oznaceni a vetsinou stoji za prd, rozdil je znat jiz po dvou letech venku.
Belden H125/H126Al je velmi kvalitni kabel, stej¨ne tak jako ten KH21, stejne jako Draka AD10/AD11. Neres kraviny a kup kvalitni kabel.
Belden H125Al - 13,50Kc/m
Belden H126Al - 12,90Kc/m (Stejne jako Draka AD10)
Belden H121Al - 9Kc/m (pro sat zcela dostacujici, navim ma 5mm a dobre se snim pracuje)
RG6U noname Cu jadro - 5Kc
RG6U noname Fe jadro - 3,5Kc
RG6U/32FA Cu jadro - 8Kc
Ceny za 1m vc.DPH
Ma cenu to pri bezne instalaci satu resit ?

BTW: kabel 3C2V je takova sracka, ze zvlneni frekvencni charakteristiky v pasmu 50-2100MHz je vetsi nez 25dB !!!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

RadekB píše: Belden H126Al - 12,90Kc/m (Stejne jako Draka AD10)
Belden H121Al - 9Kc/m (pro sat zcela dostacujici, navim ma 5mm a dobre se snim pracuje)
:wink: Dobrá volba. Osobně nepoužívám vůbec nic jiného - ani na CCTV systémy. Cena je sice malinko vyšší, ale už sem viděl koax za stejnou cenu, ze kterého po dvou letech na střeše opadala venkovní vrstva pláště..
Jen bych ještě podotkl, že H126/H125 je pro venkovní použití. H121 je určeno pro vnitřní prostory

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

Ahoj, Radkové, mám ještě dotaz k provedení s Cu nebo s Al a PE nebo PVC.

Potřebuji venkovní kabel pro připojení anténky pro DBV-T. Asi max 10m dlouhý, ale dost pracně a nepřístupně umístěný na fasádě. Nechce se mi tam lézt moc často. Jde mi hlavně o odolnost proti povětrnosti, abych ho nemusel za dva roky měnit, protože se rozpadnul. Cena v tomto případě není hlavní kritérium.

Našel jsem v GESu asi 4 provedení H125. Jednak se líší vnějším obalem("PE/PVC") a jednak materiálem stínění Al či Cu.

http://www.ges.cz/?page=index&inc=searc ... arch=H125+

Je odolnější černý PVC obal nebo bílý PE?
Má provedení s Al fólií stejnou trvanlivost jako s Cu? Čili mám to pro sebe a potřebuju jen kousek. Vyplatí se koupit celoměděný? Nebo stačí vámi doporučovaný Al?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Kup cerny Belden H125 a s Al folii.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

OK. Díky.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

Připojím se s dotazem na činitel zkrácení - jakou hodnotu má "běžný koaxiál" , pár drátků s AL folií a jádro Cu, co se prodává za 8 Kč ?
Potřebuju spočítat délku symetrizační smyčky pro DVB-T. Dají se použít podobné hodnoty jako u historickejch kabelů podle modrého amara z 86 roku ?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Neda se odpovedet, pojem bezny koaxial neexistuje, bezny je tak max.praci prostredek, ale ne koaxial. Pouzij koax.kabel normalniho vyrobce a ten parametry udava, navic takovy Belden H121 stoji max. 10Kc, tak pri delce co potrebujes na sym.smycku te to snad nezrujnuje.
Navic ta smycka je pomerne hodne uzkopasmova, takze pro DVB-T take ne, max. pro jeden kanal z UHF pasma.
Jinak je velky problem pouzit origo sym.clen do anteny ?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Mělo by to vyhovět, uvádí se šířka pásma 10% beze ztrát. Jak jsem to teď ještě pročetl, ten činitel závisí hlavně na materiálu dielektrika, tak to asi půjde použít. Ta smyčka by měla být výhodná právě tím, že odfiltruje ostatní nežádoucí signály. Anténu jsem dělal podle Českého, takže trafo z kupované anteny se nedá chytit přímo na svorky a to co se v okolí prodává je mechanicky katastofa. Uvidíme.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#13 Příspěvek od Eleman »

To budeš přijímat jenom jeden MUX (kanál)?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#14 Příspěvek od jopo166 »

ta smička ak sa spravy na vyšši kanal mala by prepustiť aj nižši nie aj ked ho samo trošku utlmy či nie?? mna by zaujimalo ako sa vlastne vyberaju tie F konektory ktory je na aky hruby kabel predajcovia to povedšine neuvadzaju :cry:Inač na tych kabloch sa neoplati šetriť bol som vela krat montovať stym najlacnejšim kablom a doslova sa mi v rukach rozpadal kabel kupil majiťel

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

jopo166 píše: ... mna by zaujimalo ako sa vlastne vyberaju tie F konektory ktory je na aky hruby kabel predajcovia to povedšine neuvadzaju :cry: ...
Vybrat si musíš sám - na "tvůj" kabel si vyber odpovídající konektor.
Vyrábí se jich kvantum: šroubovací, lisovací, jako redukce, ... a v různých velikostech: příklad :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “