Staré HDD (a pokusy s nimi)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#31 Příspěvek od Quest »

Z toho plyne ponaučení: Nikdy neparkuj pod borůvkovým keřem! :D :lol:
Naposledy upravil(a) Quest dne 27 úno 2016, 17:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#32 Příspěvek od ujosvec »

Říká se že borůvky snižují chlesterol!!!!
Při pohledu na ty modrá houna tak zas zvyšují adrenalin!!!!

kulikus

#33 Příspěvek od kulikus »

jakou frekvence zvladnou cteci hlavicky? Jakou intenzitu detekuji? Co je pouzit jako sondy?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PotPalo »

Pridám sa aj ja s mojimi skúsenosťami:

1. Starý disk 500 MB po páde počítača z dvoch metrov na betón, čítal len každý druhý sektor (norton diskeditor), asi sa vychýlila hlavička na jednej strane. Po formáte disk fungoval a bol bez chybných sektorov. (slovom sektor myslím klaster, stará škola :wink: )

2. Mal som tu desať úplne rovnakých (rovnaký typ PCB aj verzie) 10 GB diskov. Niektoré boli dobré, niektoré nie. Po zámene elektroniky s ktoréhokoľvek na iný už nešiel, len cvakal. Vyzerá to tak, že každá elektronika je vo výrobe kalibrovaná na onen kotúč, a údaje sú zapísané do flash na nej.

3. Kapacita disku sa dá zvýšiť jednoducho: dones mi dva 2 GB disky a ja ti dám za ne jeden 4 GB disk. :D

Len pre informáciu: u mňa disky pod 8 GB idú automatiky na recykláciu. Hoci sú dobré a bez chybných klastrov, nieje o ne záujem.

Ozaj, poraďte čo s 20 GB diskom plne funkčným bez chybných klastrov, ktorý hučí ako cirkulárka...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

"Cirkularkove" disky boli bud mechanicky poskodene alebo maju nabehanych par desiatok tisic hodin (da sa zistit zo SMARTu).
Disky pod 8GB su vhodne do vselijakych linuxovych routerov a malych serverov, vydrzia dost dlho (dobre skusenosti mam s WD).

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od PotPalo »

Zo smartu som zistil, že disk má nabehané 2 dni a 7 hodín, zdravie a výkon sú 100 percent a Reallocated sectors count 0. Mechanicky nevyzerá byť poškodený. A hučí aj tak... Je to starý Quantum 20 GB.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#37 Příspěvek od keemo »

Quantum disky maju hluk asi ako vlastnost nie ako zavadu.Mam doma jeden Quantum ProDrive LPS SCSI s kapacitou do 1GB a tiez je dobre hlucny

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#38 Příspěvek od czatlantis »

sice novej, ale stará technologie-má ještě kuličkový ložiska. Já tu mám něco podobnýho-asi 9GB, chtěl jsem ho mít v serveru na OS a další věci by byly na svých HDD ale nakonec jsem OS musel vměstnat na HDD s datama, protože ikdyž ho mám v prádelně, tak ten hluk byl otřesnej

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Novy nebude - skor bol od zaciatku vypnuty SMART. Minule som nasiel vyhodene PC, je tam disk Fujitsu 6,4GB. SMART bol vypnuty. Ked som ho zapol, hodnoty boli nulove.

Hluk ako cirkularka myslim naozaj ako cirkularka - nie obycajny hluk starsich diskov, ale hluk, aky vydava disk po 10 rokoch behu 24/7.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#40 Příspěvek od keemo »

Sestre som daval do ompu nejaky 10GB disk ktory udajne bezal v PC nonstop pokial nevypadol prud a je uplne v poriadku akurat seek je pocut. Inak na svoj vek je v pohode,je to myslim rocnik 99

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#41 Příspěvek od procesor »

Dnes mi padol na zem 10GB disk (z môjho vyradeného NB, pouzívam ho ako prenosný cez USB z compu na comp). Mám tam kopu aktuálnych a najmä pracovných dát.
Zasuniem do USB - a iba tiché ťuk ťik ťik...
Ak je mŕtvola, ide sa pitvať, fidlatka na to mám, pre istotu pozriem čo na problém hovorí bastlírna.
Resumé: jemne rozobral, zaseknutý motor jemne pootáčal (samosrejme všetko pod štavou (z USB), a tu zrazu sa veselo roztočil, XPečko sa zaradovalo nájdenej pamäti, a tak rozobraný som okamžite celý obsah fukol na iný disk. Skladanie prebiehalo tak isto ako oprava za jazdy. Dotiahol som skrutky vrchného dekla. Podoťahoval skrutky na doske a fuk ho do puzdra. Teraz sa testoval, aj po 9 ročnej dennej práci je bez chýb. Keď som videl ako makajú hlavičky pri kopírovaní, teraz ho defragmentujem.
Ak kľakne dám tu vedieť.
Idem si kúpiť 16GB USB kľúč. Tie sú lepšie, len zatiaľ ich spoľahlivo strácam
:(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

USB kluc sa vyserie aj sam od seba, ani ti nemusi padnut na zem.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#43 Příspěvek od procesor »

Tie moje vždy zdravé odišli pá, buď to nechám zapichnuté v nejakom kompe, alebo ...no proste malá kravina.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#44 Příspěvek od procesor »

1.správa
-štvrtý deň po otvorení rozhýbaní 2,5" HDD ...ide OK
2. správa po 13-tom dni: Test HDD OK 19.10.2009
Naposledy upravil(a) procesor dne 28 říj 2009, 21:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Niekde mam 4,3GB 2,5" disk IBM. Dostal sa ku mne ako nefunkcny. Po zapnuti sa roztocil, ale vydaval len divne zvuky a nefungoval. Trochu som ho (vypnuty) obuchal o stol a potom zacal fungovat. Potom som ho par rokov mal v notebooku - ked sa pouzival casto, tak sa tvaril normalne. Ale ked bol vypnuty dlhsi cas, tak pri dalsom zapnuti zase vydaval tie zvuky - vacsinou stacilo vypnut a znovu zapnut a zase fungoval. Potom som ho odlozil a nahradil novym 40GB.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“