Wifi - rozsireni site

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

Wifi - rozsireni site

#1 Příspěvek od josido »

ahoj, mam internet adsl od o2. ten je vybaven klasickym wifi routerem. Jenze pokryti wifi site je mizerne, rad bych signal rozsiril. prvni moznosti je kabel, ale jelikoz se mi nechce nic tahat, tak jsem uvazoval o druhem acespointu. otazkou je, jaky koupit a v jakem rezimu ho nakonfigurovat, aby rozsiril dosah wifi site a bylomozne se jako klient pripojit na oba dva wifi pristroje. pokud mate nekdo odkaz na nejakou naucnou literaturu o wifi sitich, predem zxa ni dekuji.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tak si tam dej větši bič nebo třeba panelovku.

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#3 Příspěvek od josido »

pokud myslis antenu, tak o tom jsem samozrejme uvazoval, ale stejne by me zajimalo, jak vybudovat infrastrukturu pomoci wifi komponent. takze otazka stale plati...myslim, ze by melo jit pouzit tohele:
OvisLink AirLive WL-5460AP
ale nevim v jakem rezimu. chtel bych totiz, abych se mohl pripojit na obe wifi zarizeni a ty zaroven byly propojeny pres wifi mezi sebou.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Ovislink musíš nakonfigurovat do režimu WDS jako repeater. :wink:
Já jsem stejnou situaci řešil použitím dvou AP (Edimax), první jako klient a druhý jako AP, protože jsem je měl. Druhý důvod pro toto řešení je (snad) nesnížení přenosové rychlosti jako v režimu WDS. :wink:

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od josido »

no o tu rychlost mi moc nejde, jelikoz jde jen o zpristupneni internetu. takze router ma zaple klasicky wifi s nejaky sifrovanim a vsechny dalsi ovislinky budou v tom modu repeateru a to se pak nejak vaze na toprvni wifi toho routeru? kouknu do navodu na ten rezim, co jsi mi napsal.

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#6 Příspěvek od josido »

btw: ted kdyz o tom ctu, tak ale aby fungoval ten ovislink v tom rezimu wds repeateru, tak po pry musi podporovat i ten muj adsl router...coz musim overit, jestli to umi.

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od josido »

tak ted jsem prostudoval poradne navod k tomu ovislinku, co jsem uvedl. ma dva rezimy, co me asi budou zajimat:
- WDS repeater mode
- universal repeater mode
rozdil je v tom, ze kdyz prvni router nepodporuje wds, tak je tenhle ovislink schopny udelat rozsireni i bez toho.
ted by me zajimala jedna vec....mam 1 router adsl s wifi. dejme tomu, ze ma wds, takze ho nastavim spolecne s druhym zarizenim, ovislinkem. tenovislink umistim, nekde, kde bude jeste dosah toho prvniho routeru. bude mozne, ze na wifi pripojovat notebookem kdekoliv v dosahu obou routeru, nebo se budu moct pripojovat pouze na konci, tedy na druhem ovislinku a prvni router bude slouzit jen pro propojeni tech dvou. ja predpokladam a doufam, ze tomu tak neni a budu se moct pripojovat na jakykoliv router, co bude v tomhle spojeni, nebo ne?
Obrázek
takze kdyz to vemu podle tohoto obrazku, tak doufam, ze se s notebookem budu moct pripojit jak na router A, tak na router B....ze to proste bude jedna velka bezdratova sit?

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Petr-II »

Ja teda nevim ale k zarizenim je dodavan 1dBi bic. Pokud si koupis 5 ci 10 dBi bic (panelovku ne), jak ti tu uz bylo doporuceno, tak prosvistis signal celym zaarmovanym panelakem. Takze proc tak slozite a draze? Navic pokud budes chtit stahovat ci parit nejake spesl hry v tvem zamyslenem reseni, budes jeste muset mapovat porty atd. Ale je to na tobe.

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#9 Příspěvek od josido »

jasne, ze reseni s antenou je jednodusi a pokud bude funkcni, skonci to u nej, ale kdyz uz jsme to nakousli, rad bych vedel, jestli ten mod co jsem popsal o vlakno vyse bude funkcni, jak se domnivam.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

Podle mého názoru bude funkční, ale je to třeba ověřit. :wink:
V každém případě by měl být fukční v tom případě bez dodatečné konfigurace prvního routeru (tedy bez zapnutí podpory WDS prvního routeru) v režimu "universal repeater mode" Ovislinku.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Modem Hauway, z něj mi jde kabel do AirLive 5450, kterej je přeplej do režimu repeater a tak mi tady fungují mi zde dvě WI-fi sítě. Jedna v 1 patře a druhá v přízemí. Obě jsou stejně rychlé.. Na HAUWAY jsem nic nenastavoval..

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Koupil bych něco co umí obyčejnej "universal repeater" a bylo by. Třeba Ovislink 5460AP v2. To co tu píšete s těma ziskovějšíma anténama tak je sice pěkný, ale aby to bylo někde poznat tak by se musela dát ziskovější anténa i na protistanici . . .

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#13 Příspěvek od josido »

tak diky vsem za prispevky. kazdopadne jak tak ruzne hledam na netu, tak kdyz koupim Ovislink 5460AP, chybu neudelam a urcite nejak dojdu k tomu rozsireni dosahu, co potrebuji.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#14 Příspěvek od Petr-II »

drabek06 píše: To co tu píšete s těma ziskovějšíma anténama tak je sice pěkný, ale aby to bylo někde poznat tak by se musela dát ziskovější anténa i na protistanici . . .
Vetsi zisk funguje "tam i zpet". Ale to uz je slovickareni. A mas pravdu, nez zasirat prostor radeji dalsi zarizeni. Navic tazatel nepopsal, kde to pouziva a kam to chce sirit (cihelny barak, drevostavba, panelak ci jen s kavou a notasem sedet na zahradce). Navic pro vnitrni prostor je lepsi 2,4 a pro venek 5. Ovis 5460 je dobra volba.

Uživatelský avatar
josido
Příspěvky: 73
Registrován: 26 bře 2009, 01:00

#15 Příspěvek od josido »

takze abych to upresnil. bydlim v panelaku...ten je cihlovy, pouze stropy a podlahy jsou beton. potreboval bych pokryt dva byty nademnou a to tak, ze opravdu silnym signalem. co mam doma router, tak ten mi staci nato, abych me signal i na zachode...proste po celme byte je signal ok. jedno patro nademnou je taky, ale v okrajovych castech bytu nikoliv no a dalsi patro temer nic...jen nektra mista. proto jsem si rikal, ze bych do bytu nademnou nebo do toho hornihodal ten ovislink a pak by signal mohl byt ok vsude. vrtat se mi nic nechce, takze bych to vyresil, jak jsme se k tomu vyse snazili dobrat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“