Zamrznutie Tv Grundig

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michalha1
Příspěvky: 116
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Blava

Zamrznutie Tv Grundig

#1 Příspěvek od Michalha1 »

Mam Tv grundig (presnu znacku neviem) a po dakom case asi 5-15min zamrzne a neda sa s nim nic robit (obraz a zvuk ide dalej ale neda sa prepinat a ovladat zvuk).Po vypnuti a opetovnom zapnuti problem pretrvava. Pokial chcem prepnut tak ho musim asi na 30min vypnut a nechat tak. Problem sa potom opakuje znova. Skusal som hladat studene spoje alebo viditelne chyby ale nic som nenasiel. Poradte pls.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Obecný popis televize - obecná odpověď:
zkontroluj napájecí napětí a studeňáky, zejména tam, kde jsou pájené stabilizátory 7805 a 7812, jestli mají kostru. Tohle se často stává, když na procesoru je vyšší napájecí napětí. Už topí moc a přestane na povely reagovat.
Samozřejmě tohle nemusí být jediná příčina, ale setkal jsem se s ní nejčastěji.

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

tv

#3 Příspěvek od tal »

jednou jsem měl podob. problém dělal to procesor po zahřátí, kamarád nechtěl do tv moc investovat tak jsem na pouzdro pr. přilepil chladič s 5cm vent. a maká ok 5 let zdravim.

Uživatelský avatar
Michalha1
Příspěvky: 116
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Blava

#4 Příspěvek od Michalha1 »

kontroloval som napetia a boli OK.Nezaznamenal som ani ze by sa procesor hrial.tak uz neviem :cry:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Tak než vyměníš přijímač DO, zkontroluj osciloskopem, jestli z něj vůbec lezou do procesoru impulsy, když zamrzne, pak taky, zda nemáš na napájení procesoru a přijímače DO "chlupatinu". To by byl některý z elektrolytů.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“