zvuk na TV NOVA

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

zvuk na TV NOVA

#1 Příspěvek od mirdo8 »

prestal mi fungovat zvuk na TV NOVA-je to este analogovy signal,zvukova norma sa v nastaveniach neda prehadzovat,ak sa aj zmeni zvuk.norma tak tento TV by ju mal prepnut automaticky.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Jakou značku televize máš,na které Ti nejde ten zvuk?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

mirdo8 píše:prestal mi fungovat zvuk na TV NOVA-je to este analogovy signal,zvukova norma sa v nastaveniach neda prehadzovat,ak sa aj zmeni zvuk.norma tak tento TV by ju mal prepnut automaticky.
Nepíšeš, jak tu NOVU přijímáš (pozemní-terestrický příjem, ze SAT, ....).

U nás (v Čechách) se pozemně vysílá NOVA v normě DK (6,5MHz) - pokud ji chytáš i ty "pozemně", můžeš mít problém právě se zvuk. normou 6,5MHz, protože na Slovensku se vysílá 5,5MHz :roll:

Křišťálovou kouli nemám zrovna po ruce, abych zjistil, na čem že ti to vlastně nejde :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

To-kokun.Já jsem si tu křišťálovou kouli koupil zde: http://www.ame.cz/Merici-technika-servi ... 125000.htm
Ale pokazila se. :lol:
Musím ji reklamovat. :D

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#5 Příspěvek od mirdo8 »

Typ TV je Panasonic Quintrix 100Hz-este CRT a chytam to z pozemneho vysielaca na Slovensku.viem,ze plazmy od ponasoniku maju nejake prepinanie zvuku pri ladeni ale na tomto TV to nemozem najst,/mozno som slepy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Podle mně Ta zvuková norma se na tom TV musí dát přepnout.Vejdi do menu a tam hledej nastavení ve zvuku.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:Podle mně Ta zvuková norma se na tom TV musí dát přepnout.Vejdi do menu a tam hledej nastavení ve zvuku.
U Panáků to bývalo: SC1 a SC2 :roll: :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:To-kokun.Já jsem si tu křišťálovou kouli koupil zde: http://www.ame.cz/Merici-technika-servi ... 125000.htm
Ale pokazila se. :lol:
Musím ji reklamovat. :D
Já ji měl odtud koupenou, tak před dvěma, či třemi lety - neosvědčila se, tak jsem ji radši vrátil :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

využiji toto vlákno pro dotaz zda lze nìjak pøepnout zvukovou normu u TV typu Orava 445 apod., setkal jsem se totiž s tím že na spoleèném rozvodu v paneláku u jednoho z CZ programù také nešel zvuk, pøedpokládám ale, že u této TV to manuálnì nejde

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Predpoklad je spravny.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Ale zvukový díl v C445 přece musí umět obě normy: jak D/K, tak B/G, i bez přepínání. Je tam klasický kvaziparalelní díl s MDA4281V, jako v C416.
Nebo B/G (5,5MHz) někdo hardwarově vypreparoval?
Mimochodem, není to změna v paneláku, ale v kabelovce, že?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

zøejmì tam bude kabelovka, taky mì to bylo divný že ten zvuk nejde, ale pochybuji že z té televize nìkdo nìco preparoval, bylo to na návštìvì u známých a jsou prvními majiteli té TV

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

sr71 píše: ... setkal jsem se totiž s tím že na společném rozvodu v paneláku u jednoho z CZ programů také nešel zvuk ...
Tak v ČR se pozemně vysílá zvuk v D/K normě (6,5MHz) - může jít ale o některý z programů vysílaných přes satelit a tam to bude v normě B/G (5,5MHz) :roll:
Hill píše:Ale zvukový díl v C445 přece musí umět obě normy: jak D/K, tak B/G, i bez přepínání. Je tam klasický kvaziparalelní díl s MDA4281V, jako v C416.
Nebo B/G (5,5MHz) někdo hardwarově vypreparoval?
Mimochodem, není to změna v paneláku, ale v kabelovce, že?
A nebo je ten filtr 5,5MHz vadný - vždyť tam už nic jiného není :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#14 Příspěvek od BIPOLAR »

Teď je to u kabelovek různý. Máme v baráku UPC, kde je jak analog, tak digitál. Mám od UPC pronajaté 2 STB (první s rekordérem) a také mne několikrát "vypekli" tím že přidali AC3. Teprve v nabídce "zvuk" na STB jsem musel přepnout z AC3 na "audio 1+2" a dát do paměti. Co se týče té 445, tak je otázkou, jestli přijímají z kabelovky analog, nebo digitál. Ale i u nás v baráku se stalo, že soused který přijímá analog, že mu nešel zvuk,protože technici na ( říkají tomu rádio) ústředně v Meziboří zapoměli vypnout AC3. Ještě k porovnání zvukových modulů 445 a 416, Color 416 měla odbočku na zv.modul přes transformátorek a proto, když kabelovky začali vkládat kanály pěkně vedle sebe, tak začali teprve problémy se zvukem, vrčení,různé nepravosti a dokonce i někdy zvuk ze sousedního kanálu. Dokonce i vmontované "kvaziparalelní" konvertory do dovezených šuntů z Německa se museli měnit za kvalitnější ze vstupní pásm.propustí. Co se týče 445, tak tam je dost velký rozdíl v tom, že signál pro zv.modul je odebírán z filtru PAW, takže nehrozí různé pazvuky jako u toho širokopásmového v 416. Osobně vyzkošeno, na analogu je asi 46 programů a zvuk (opakuji na 445) bez závad. :D

Uživatelský avatar
mirdo8
Příspěvky: 300
Registrován: 27 pro 2004, 01:00

#15 Příspěvek od mirdo8 »

kokun píše:
otakarv píše:Podle mně Ta zvuková norma se na tom TV musí dát přepnout.Vejdi do menu a tam hledej nastavení ve zvuku.
U Panáků to bývalo: SC1 a SC2 :roll: :?:
Co je to SC1 a SC2 ? v menu toho panasonicu nie je nic cim by som prepol normu.tusim mi zvuk zmyzol,ked zacala Nova vysielat digitalne ale nie som si isty

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“