Eagle

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Opteron
Příspěvky: 67
Registrován: 23 črc 2009, 02:00

Eagle

#1 Příspěvek od Opteron »

Poradil by mi prosím někdo jak vyexportovat do formátu BMP nebo JPEG předlohu plošného spoje z navržené desky?

Dík moc

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

Nejsnadnější export je u posledních verzí tisk v PDF souboru . Je to výhodné , pokud si desku chce vytisknout někdo další , nezmění se mu měřitko , což je u obrázku téměř jisté . Novější veze mají při zadání tisku v dialogovém okně i přímo tlačítko "pdf" , potom už je vše jasné ;) .

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

file export image pokud chceš čistě obrázek, nastavíš rozlišení a jedeš dál
nebo to PDF
jinak dělam to tak že si z toho udělam obrázek dam do wordu upravim rozměr a tisknu

Uživatelský avatar
Opteron
Příspěvky: 67
Registrován: 23 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Opteron »

No mi jde o to, abych mohl získat nějakou podobu predlohy DPS, ale zatim mam navrzenou DPS v eagle i se soucastkama apotrebuju mit zrcadlvy obraz a hlavne bez soucastek aby se to dalo pouzit pro fotocestu.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kony2807 »

Jednoduché .
Musíš si vypnout nepotřebné vrstvy . V panelu nástrojů pod ikonkou "i" je ikona display . Máš tam zašrtnuto mnoho vrstev . Tenhle seznam musíš upravit tak , aby byly vybrány jen vyrstvy: 16 , 17 , 18 , 20 , 45 .
Zrcadlení je ještě snažší . V dialogu tisku zaškrtneš políčko "mirrored" , zárvodeň jseště doporučuji solid a black , pak už jen rovnou vytisknkeš na pauzák , nebo si uložíš v PDF .
V případě dalších nejasností prosím SZ ;) .

Kony!

Uživatelský avatar
Opteron
Příspěvky: 67
Registrován: 23 črc 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Opteron »

Dik moc, uz to mam, myslel jsem ze se to musi delat prez ten CAM procesor

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Chenzee »

Poraďte mi prosím se SMD propojkami. Já to dělám jako vložení rezistoru ale potom už není totožné schéma a DPS. Jak se to má dělat správně? Díky.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od kony2807 »

Od verze 5.4 je v knihovně "jumper" několik typů pájecích propojek , ty asi hledáš tu s označením "SJ" :wink:

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Chenzee »

Moje verze je bohužel 4.01 :oops: .
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od mira2830 »

tak pouzij ten odpor a ve schematu ho zkratuj, "spravne" to neni, ale snad by to melo fungovat, jak potrebujes...

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od Chenzee »

mira2830 píše:tak pouzij ten odpor a ve schematu ho zkratuj, "spravne" to neni, ale snad by to melo fungovat, jak potrebujes...
No jasně, pokud se jedná o dvě propojky, tak to takto řeším (dokreslím do schématu rezistor s hodnotou 0R, ale pokud jich přidávám 10, tak se často setkávám s tím, že musím posouvat součástky a je to dost ne složitá, ale zdlouhavá práce. Myslel jsem, zda existuje v programu nějaký příkaz, kterým bych součástku označil něco jako laicky řečeno "platná pro brd" apod. V praxi se přeci toto musí také nějak řešit aniž by se ztratila vazba mezi BRD a SCH. Přeci do schematu nedokreslují zpětně součástky s označením propojka :breakdance: . Nebo jestli to jde až od té verze 5.xx ??? Je to možné... pak bych musel začít shánět holt vyšší verzi :nevim: .
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#12 Příspěvek od jarda_k »

Na co potřžebujete propojky? Jedu v jedné hladině, průchod (via) krátká přímá cesta v druhé hladině, průchod zpět do původní hladiny a je to. Při výrobě tisknu jen jednu hladinu a druhou "propojkovou" hladinu nahrazuju drátem.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od Chenzee »

jarda_k píše:... a druhou "propojkovou" hladinu nahrazuju drátem.
sem snad psal SMD propojky, né? S drátovými propojkami problém nemám. Eagle trošku umím, pracuju v něm několik let, ale SMD začínám používat teprve nyní a nějak mi to stále nejde do hlavy. Jistě, že si vždy pomůžu, ale přijde mi, že ta moje metoda je dosti pracná, což by v praxi ve firmě, která se zabývá návrhem profesionálně , asi neuspělo :wink: .
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
sqad
Příspěvky: 148
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od sqad »

Ak by ste sem niekto dal tú knižnicu jumper z verzie 5.4, mohlo by to fungovať aj v nižších verziách?
Výsledok logického predpokladu je niekedy nezmysel... bacha na to! :)

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Nika »

Vážení přátelé, mám dotaz, jak se v Eagle (4.13) obecně postupuje, pokud mám schéma, dělám k němu plošňák, ale na něm nechci mít některé součástky ze schématu? Příklad - trafo, výkonové diody, tranzistory apod. Po manuálech to nenacházím. Nechci do toho jít "hrubou silou".
Díky

Odpovědět

Zpět na „Software“