náhrada BUZ111

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
spoj_alfa

náhrada BUZ111

#1 Příspěvek od spoj_alfa »

nemá náhodou nìkdo pøedstavu, èím nahradit BUZ111?
zkoušel jsem IRF3205, který má zdánlivì shodné parametry, ale moc se pøehøívají a nakonec...

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od MOTOROLA »

Použij IRFZ48V

spoj_alfa

#3 Příspěvek od spoj_alfa »

zkusim to, díky

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

BUZ111S má 300W.
IRF3205 má jen 150W
IRFZ48V má také 150W

Já bych použil IRF1405 nebo IRL2505,ty mají 200W.
Asi přesně na toto by Ti odpověděl Killroy.Konečně,zkus porovnat a uvidíš.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Tie maximálne výkony sú v praxi absolútne nereálne a nepoužiteľné, neviem načo ich výrobcovia udávajú, ale treba uznať, že väčšinou napíšu, že TO220 je do zhruba 50W, aj to už je riadne umenie ich pri takejto strate uchladiť :? Ked hľadáš náhradu tých BUZ, čo je dôvod? Odišli kvôli známej príčine alebo nie? Tie IRF3205 sú prakticky rovnaká náhrada, maximálny prúd aj Rdson sú rovnaké, max. stratový výkon o 50W menší, čo je však nepodstatné, sú málinko pomalšie, ale majú nižšiu vstupnú kapacitu, ak ti aj tie horia tak neexistuje aby to BUZ-ká vydržali :wink: Neviem v akom zapojení sú použité, ale skôr by som hľadal problém v budení alebo ich dimenzovaní...Otakarv, tie IRF1405, pokiaľ to pracuje na vyššej frekvencii, odídu ešte skôr, sú o dosť pomalšie, tam tie straty budú ešte vyššie, dokonca majú aj väčšiu vstupnú kapacitu, čo ešte zhoršuje ich situáciu...Tie IRFZ48V kukám sú na tom úplne najhoršie, majú o dosť väčší Rdson a dokonca sú najpomalšie 8O To skôr IRFZ48N, tie sú aspoň rýchlejšie...

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#6 Příspěvek od ujosvec »

Jeden názornej příklad použití :Obrázek
je to spínání a motorová brzda v jednom.

spoj_alfa

#7 Příspěvek od spoj_alfa »

dík za rady. Hledal jsem na GM a dostupný je IRFZ48N.
Jinak spínají motor z elektrické kolobìžky a jsou natvrdo zapojený dva paralelnì. Opravoval jsem to asi pøed dvouma mìsícema (jinej problém - zdroj dobíjení) a když jsem to testoval, tak jako pasažéra jsem pøibral ještì i kluka - mìli jsme tak 90kg. Když se to teï odpálilo, tak na tom prej jel dospìlej s dvìma dìtma - nic se nemá pøehánìt. Ve skuteènosti odešel jenom jeden spínaè, kterej pouští proud do motoru napøímo a to nezvládne ani hlavní 40A pojistka. Paralelnì 2x IRF3205 to tedy nezvládlo, zkusim 4x IRFZ48N a budu doufat, že to buzení zvládne. Upøímnì nemám tušení, jak pøípadnì vstup pøizpùsobit, ale to už je tak trochu jinej pøíbìh...

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#8 Příspěvek od grafit »

Poradte. Mam IRF3205 v puzdre TO-220AB. Nikde sa vsak neviem dopatrat, ako ma usporiadane piny. Dakujem
Přílohy
IRF3205.JPG
(5.46 KiB) Staženo 98 x

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

grafit píše:Poradte. Mam IRF3205 v puzdre TO-220AB. Nikde sa vsak neviem dopatrat, ako ma usporiadane piny. Dakujem
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES04913359

zleva: G D S D(chladič)

Killroy

Odpovědět

Zpět na „Součástky“