IR dálkové ovládání k PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
MrAlex

IR dálkové ovládání k PC

#1 Příspěvek od MrAlex »

Ahoj, jsem mene zdatny bastlir a chtel bych dalkove ovladat PC pomoci nejakeho IR ovladace (treba od televize).

Do nedavna jsem ke vsi spokojenosti pouzival program Girder s pluginem Igorplug a velmi jednoduchym prijimacem pres seriovy port. (http://cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm)

Ted jsem si ovsem poridil notebook, ktery seriovy port nema. Chci tedy zkusit obdobnou vec fungujici pres USB (http://cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorPl ... 0(AVR).htm).

Ovsem nekde na webu (tusim, ze na tomto, ale nemohu to zpetne najit) jsem se docetl nazory zkusenych bastliru, ze je to nesmysl a ze by to bylo lepsi udelat jinak.

Ja jsem vsak nic jineho nenasel a to ani v hotove podobe, jako ze bych si to rovnou koupil a nemusel to bastlit. Kdyz uz, tak se prodavaji hotove prijimaci moduly i s ovladacem, ale funguje to jenom se specialnim softwarem a konec. A ja bych proste chtel neco co by fungovalo treba s tim programem Girder a abych si to tudiz mohl hezky ponastavit.

Co doporucite? Dekuji![/url]

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

No preberalo sa to tu niečo podobne,ale tu išlo o infrak do PC.
Ako maš tie infra USB adaptery.
Len že tie su obojsmerne ako napr. pre komunikaciu z mobilom a tebe stači jednosmerny.Postav si ten od Igora USB,ja jeho vytvorom verim a myslim,že nenastane žiaden problem. :)
To nazor môj :)

MrAlex

#3 Příspěvek od MrAlex »

V notebooku mam integrovan obousmerny infraport, ale rozchodit pres nej dalkove ovladani se mi tedy nepovedlo. Jde to vubec?

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

To netušim :? Ale asi viac nie ako ano

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

www.pcmak.pl .... Jinak to prodava TV sluzba NOVA. MAM to a MAXIMALNIIIIIIII spokojenost

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

PS: USB verze a 20 metrovy kabel z loznice do obyvaku. TV out z grafiky do TV a je to bomba

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jirka »

MrAlex píše:V notebooku mam integrovan obousmerny infraport, ale rozchodit pres nej dalkove ovladani se mi tedy nepovedlo. Jde to vubec?
Infraport v PC (i notebooku) podle mne pracuje na jinem principu, nez jsou infra dalkace ke spotrebni elekronice.
*****

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Infraport v PC (i notebooku) podle mne pracuje na jinem principu, nez jsou infra dalkace ke spotrebni elekronice.
No mozno ani nie, pretoze syn ma palmtop (nejaky DELL + OS Win) okrem ineho aj s infrakom a stiahol z netu program, ktorym dokaze ovladat spotrebnu elektroniku. Napriklad skusal TV Color 441 (RC5, procesor Philips), Video AKAI. Niektore povely boli priamo v tom programe prednastavene, ostatne nema problem sa naucit z originalneho dialkoveho. Mozno ze je rozdiel medzi laptopom a palmtopom v infra komunikacii, no skor si myslim ze by nemal byt, kedze oboje bolo primarne urcene na komunikaciu s periferiami, telefonmi... a nie na ovladanie spotrebnej elektroniky. No a ked to ide na palmtope, mala by to byt len otazka SW aby to slo aj na laptope. Jedine ak sa velky Billy nerozhodol inak... :roll:

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Sejny »

já mám SonyEricssona K700i a ovládám počítač pomocí něj přes bluetooth a chodí to perfektně navíc se dají dělat různé profily třeba pro winamp, media player... je na to program Bluetooth remote control a kamoš má nokii se Symbianem stačilo nainstalovat program a přes infra ovládá televizi a věž

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Standardnym IrDA portom nic ovladat (ani prijimat signal z DO) nejde. Niektore podporuju aj CIR (Consumer Infra Red) - tie urcite vedia prijimat signal z DO a mozno aj vysielat.

MrAlex

#11 Příspěvek od MrAlex »

Dekuji za rady, ale stejne nevim co mam delat :o Ten PCMAK se mi moc nelibi.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hop377 »

Skus od ATI REMOTE WONDER, je to sice radiove, nie infra. Pouzivam ho uz dlhsiu dobu a plna spokojnost.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jirka »

*****

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#14 Příspěvek od miroja »

Nieco som nasiel na nete,pozri tu, mozno Ti to pomoze: http://area717.wz.cz/clanek.php?idc=11

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“